Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

10 metode de a maximiza arderea grasimilor
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Feb 14, 2012 9:06 am    Titlul subiectului: 10 metode de a maximiza arderea grasimilor Raspunde cu citat (quote)

Indiferent de cand faci cardio,aceste sfaturi te vor ajuta sa maximizezi arderea grasimilor.

1.Alimentarea cu aminoacizi
Cercetatorii japonezi au descoperit,ca 6 grame de aminoacizi (Devil Amino Powder) amestecati cu apa inainte de cardio intensifica arderea grasimii.

2.Scuipa
Universitatea Birmingham a declarat,ca o gura de apa la fiecare 10 minute,pe care nu o inghiti te va ajuta sa-ti reimprospatezi fortele in timpul antrenamentului.

3.HIIT
In loc sa alegi o sesiune cardio lunga si constanta,mai bine alege 20-40 minute de HIIT alterand un minut de alergare rapida cu un minut de plimbare.

4.Ia-ti doza de cofeina
Cercetarile o confirma: 200-400 miligrame de cofeina inainte cu o ora de cardio te va ajuta sa te antrenezi mai intens si sa arzi mai multe grasimi.

5.Modeleaza-te cu carnitina
Carnitina intensifica arderea si prin urmare diminuarea masei grasimilor in timpul sesiunii cardio.

6.Ridica-te
Cercetatorii britanici au descoperit,ca alergarea pe banda este mai eficienta decat bicicleta stationara.

7.Incetineste
Nu,nu se refera la sesiunea cardio,ci la tipurile de carbohidrati consumati.
Universitatea Loughborough a condus cercetarea,care a dovedit,ca atletii,care au ales carbohidrati cu digestie lenta(cereale integrale,fructe,cartofi,etc)ard mai multe grasimi pe parcurusul zilei in comparatie cu ocaziile,cand au consumat carbohidrati cu digestie rapida(paine,zaharuri,etc)

8.Pompeaza-te
Universitatea North Carolina,Wilmington au aratat,ca atletele de forta care au ingerat 6 grame de arginina zilnic patru saptamani in continuu au castigat 1kg de masa musculara si au pierdut tot atat din masa grasimilor.

9.Treci la peste
Uleiul de peste favorizeaza utilizarea grasimii ca si combustibil in timpul sesiunii cardio.Consuma 1-2 grame la micul dejun.

10.Verdele
Extractul de ceai verde creste rezistenta si arderea grasimilor.Ia 500 miligrame de extract de ceai verde de 2-3 ori intre mese.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
vasilica513
Membru
Membru



Data inscrierii: 14/Feb/2013
Mesaje: 2
Locatie: Arad

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2013 10:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca faci un program de exercitii zilnice, daca tii o dieta echilibrata din care sa lipseasca grasimile si carbohidratii la care poti adauga unele suplimente care sa-ti arda grasimile mai intens. Eu dupa reteta asta am mers. Zilnic am facut exrcitii fizice am tinut dieta si am urmat o dieta cu suplimentele acaiberry900. Spre surprinderea mea au fost destul de eficiente!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
vali34
Membru
Membru



Data inscrierii: 19/Feb/2013
Mesaje: 2
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mar Feb 19, 2013 10:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai, poti folosi niste suplimente care sa-ti accelereze metabolismul. IN felul asta arderile vor fii mult mai intense.Sau poti sa faci exercitii fizice zilnice mai lungi. Desigur daca combini cele 2 metode efectul va fi cu atat mai benefic.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cornea80
Membru
Membru



Data inscrierii: 30/Ian/2014
Mesaje: 100
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iul 02, 2018 10:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Grasimile se pot arde daca facem zilnic exercitii fizice care sa ajute la acest lucru. Exercitiile sunt extrem de folositoare atunci cand vine vorba de arderea grasimilor.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate