Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Abdomene cu genunchi indoiti
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente abdomen

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mar 06, 2012 12:23 am    Titlul subiectului: Abdomene cu genunchi indoiti Raspunde cu citat (quote)

Stai intins pe spate, genunchi indoiti, talpile in intregime pe podea si mainile in spatele capului:
Inspira si ridica trunchiul prin rotunjirea spatelui.
Expira la sfarsiul miscarii.
Intoarce-te in pozitia initiala fara sa atingi podeaua.
Continua pana cand simti o arsura in muschii abdominali (dar eu cred ca ii de ajuns 15-20 repetari per serie)
Acest exercitiu lucreaza flexorii soldului si oblicii, dar actioneaza in principal dreptul abdominal.



Variante:

1. Exercitiul este mai usor daca ai un partener care sa-ti tina picioarele.
2. Exercitiul este mai usor pentru incepatori daca tii bratele inainte.
3. Exercitiul este mai intens daca lucrezi pe o banca inclinata.


Realizarea exercitiului cu un partener care fixraza picioarele.




Varianta pe o banca inclinata.
Cu cat unghiul este mai mare, cu atat efortul este mai mare.


Observatie: Pentru ca femeile au, in general, trunchiul mai putin dezvoltat si gambele proportional mai voluminoase decat ale barbatilor, realizarea abdomenelor fara a ridica picioarele de pe podea este mai usoara pentru femei decat pentru barbati.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mar 06, 2012 9:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in acest moment e singurul ex care il execut pt abdomene cu un disc de 25 in brate lasindu-ma foarte lent si ridicindu-ma in forta...6 serii ori cite repetari pot..in jur de 10...o data pe saptamina


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente abdomen Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate