Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

BICEPS - antrenament BRUTAL (masa musculara)
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente biceps


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Mar Mar 06, 2012 3:47 pm    Titlul subiectului: BICEPS - antrenament BRUTAL (masa musculara) Raspunde cu citat (quote)

Voi prezenta un tip de antrenament pentru cresterea masei musculare , tip de antrenament care la mine a dat rezultate . 1 serie flexie cu bara Z ,in picioare,executie cu priza apropiata a cate 6 repetari,urmata imediat(fara pauza) de 1 serie flexie cu bara hummar ,in picioare,a cate 6 repetari ,apoi pauza 1-3 min., se fac 3 astfel de superserii daca pot sa le numesc asa,urmate de 1 serie flexie cu bara Z ,in picioare,priza departata a cate 6 repetari ,apoi imediat (fara pauza) 1 serie de flexii cu ganterele ,asezat pe banca cu spatarul lasat doua gauri pe spate ,sprijiniti cu spatele de spatar ,coatele apropiate de corp iar palmele cat mai departate ,6 repetari ,se fac 3 astfel de superserii,1-3min.pauza intre ele .Bineanteles in functie de persoana se pot mari sau scade numarul de superserii. Pentru o pompare mai buna ,forta mai mare si rezistenta ,recomand folosirea unei portii de Nitrox Therapy ,inaintea antrenamentului cu 30 minute . Succes !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 2:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu suna rau .. doar ca e umpic cam distructiv pt musculatura bicepsului si antebratului


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 5:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sigur, este un tip de antrenament destul de dur, insa poate fi incercat. winking


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mr_bicepsus
Membru
Membru



Data inscrierii: 16/Feb/2012
Mesaje: 40
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Mar 13, 2012 7:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru biceps fac :5 serii de flexii cu bara dreapta sau ez
4 serii de flexii la banca scott cu bara sau o gantera
3 serii de flexii din picioare cu gantere(ocazional in superset cu
flexii hammer cu gantere).
Ce parere aveti?




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mar 13, 2012 7:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ca e mult..pt o grupa mica cum e bicepsul...e prea mare volumul


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mar 13, 2012 12:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mai bine ai face 4-3-3


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mar 13, 2012 12:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mai bine ar face mai putin ca volum..hai sa zicem 3-3-3...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan89
Membru
Membru



Data inscrierii: 08/Feb/2012
Mesaje: 34
Locatie: LIPOVA

MesajTrimis: Mar Apr 10, 2012 1:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mr_bicepsus a scris:
Pentru biceps fac :5 serii de flexii cu bara dreapta sau ez
4 serii de flexii la banca scott cu bara sau o gantera
3 serii de flexii din picioare cu gantere(ocazional in superset cu
flexii hammer cu gantere).
Ce parere aveti?


mai taie din ele man ca nu faci nimic asa

3-3-3 e super ok sau 3-3-3-3 daca esti zmeu laughing, bafta.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mr_bicepsus
Membru
Membru



Data inscrierii: 16/Feb/2012
Mesaje: 40
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2012 1:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

razvan89 a scris:
mr_bicepsus a scris:
Pentru biceps fac :5 serii de flexii cu bara dreapta sau ez
4 serii de flexii la banca scott cu bara sau o gantera
3 serii de flexii din picioare cu gantere(ocazional in superset cu
flexii hammer cu gantere).
Ce parere aveti?


mai taie din ele man ca nu faci nimic asa

3-3-3 e super ok sau 3-3-3-3 daca esti zmeu laughing, bafta.


Si atunci programele care apar in Muscle&Fitness,MD si altele in care sunt 12 ,cateodata chiar si 16 serii pe grupa,inseamna ca sunt degeaba,asa-i?
Daca ce fac eu e mult,atunci ce parere ai de FST 7 al lui Hany Rambod .Exemple sunt multe.
Parerea mea este ca fiecare simte cum ii lucreaza cel mai bine programul.Am avut rezultate foarte bune cu programul Muscle &Fitness si la biceps erau 12 seturi in total si triceps chiar mai multe.Sunt destul de pasionat de sportul asta,chiar daca am inceput mai tarziu,asa ca ma documentez destul din reviste si internet .
Si inca un lucru.Nu poti compara un exercitiu de forta si masa ,cum e impinsul culcat cu fluturarile ca sa lucrezi fiecare exercitiu cu aceleasi seturi.
In fine,nu conteaza..PASTE FERICIT TUTUROR.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audigy
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 82
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2012 1:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De asta omul este unic, pentru ca e liber sa aleaga ce e bine pentru el, problema e ca la unii merge la altii nu. laughing


Eu cele mai bune rezultate le-am avut cu un volum de lucru mai mic pentru biceps/triceps 3 ex * 3 serii.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2012 1:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

12 serii pt biceps este enorm..suprantrenament curat..iar programele care apar prin reviste nu sint facute neaparat ca sa cresti tu si eu si muritorii de foame..majoritatea merg eventual la oamenii supradotati genetic cu posibilitati de doping deci o refacere fantastica...lasa tu fst7 si alte prostii servite pe tava ca sa cumparam noi in conitnuare reviste si sa cumparam tone de suplimente..secretul in acest sport este sa faci nu cit mai mult ci sa sa iti pui intrebarea care este minimul de serii cu care progresez ..si cu ala trebuie mers inainte..dar astia care pricep mai putine ii dau inainte cu catralioane de serii si tot neprogresind incep sa caute cheia in diverse supleimnte minune si unii chiar in doping...o alimentatie sanatoasa si calitativa si un antrenament inteligent sint cheia succesului pt a scoate maximum din cit ne-a dat natura fiecaruia..eu pt toti astia mai destepti decit prevede legea le spun vesnic mereu acelasi lucru..de ce sinteti incapatinati si nu incercati macar citeva luni sa va reglati antrenamentele incercind cu cit de putine serii progresati..si nu sa credeti ca daca nu merget atunci trebe mai mult si mai mult si mai mult facut..si cind se cade intr-o stare cronica de supraantrenament repde repde sa balotam in noi tone de suplimente si alte prostii crezind ca asa o s ane facem cit ronnie sau arnold..nu va uitati la aia ca fac o gramada de serii..voi i-ati vazut pe astia cum aratauy inainte sa ia in serios o cariera in culturism ..ronnie avea brate atit de mari si rotunde cum inca nu au acum multi profi de top.arnold si daca ridica halba de bere in loc de gantera tot brat mare ar fi avut...dar de ce nu are roniie gambe mari sau arnold picioare sau deltoizi laterali mari?...hopa...pt ca nu au avut genetic pe partile respective..deci cit de supercampioni innascuti au fost ei...zonele respective cu tot dopingul din lume si cu toate bns-urile si muscletechurile etc nu le-au putut ridica pt ca acolo exista o limitare naturala...

vorba dictonului "multi vad putini pricep"



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2012 1:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mai o chestie..ca vad ca s-a ridicat problema unei alte mari timpenii pe care nu vor unii sa si-o scoata din cap..nu exista ex de masa si forta si ex de definire sau eu stiu ce mai viseaza unii..exista doar executie intensa care stimuleaza muschiul sa creasca...muschiul stie atit..ca s-a intimplat ceva cu el..un stimul agresiv, care l-a facut sa se protejeze de un viitoare posibila agresiune cel putin la fel de tare stimul prin ingrosharea fibrei musculare..asta e tot ce conteaza..nu cit ai pe bara..nu ce ex este in discutie..atita timp cit ex respectiv poate biomecanic tensiona deosebit de tare muschiul vei creste si de carat plase...dar exact aici gresesc cei mai multi...habar nu au sa execute corect un exercitiu..habar nu au ce e aia tensionare..habar nu au ce e aia antrenament intens..95 la suta nu profita de partea negativa a unui execitiu..pierzind astfel aproep jumatate din beneficii...toti se umfla in pene sa ridice cit mai mult..desi total aiurea..si toti copiaza programele lu ronnie si fac cum face el prin filme..ca deh..asa o sa ajunga si si daca fac la fel


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mr_bicepsus
Membru
Membru



Data inscrierii: 16/Feb/2012
Mesaje: 40
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2012 2:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ShaDoZ a scris:
mai o chestie..ca vad ca s-a ridicat problema unei alte mari timpenii pe care nu vor unii sa si-o scoata din cap..nu exista ex de masa si forta si ex de definire sau eu stiu ce mai viseaza unii..exista doar executie intensa care stimuleaza muschiul sa creasca...muschiul stie atit..ca s-a intimplat ceva cu el..un stimul agresiv, care l-a facut sa se protejeze de un viitoare posibila agresiune cel putin la fel de tare stimul prin ingrosharea fibrei musculare..asta e tot ce conteaza..nu cit ai pe bara..nu ce ex este in discutie..atita timp cit ex respectiv poate biomecanic tensiona deosebit de tare muschiul vei creste si de carat plase...dar exact aici gresesc cei mai multi...habar nu au sa execute corect un exercitiu..habar nu au ce e aia tensionare..habar nu au ce e aia antrenament intens..95 la suta nu profita de partea negativa a unui execitiu..pierzind astfel aproep jumatate din beneficii...toti se umfla in pene sa ridice cit mai mult..desi total aiurea..si toti copiaza programele lu ronnie si fac cum face el prin filme..ca deh..asa o sa ajunga si si daca fac la fel

Asta ar trebui sa le spui editorilor revistelor de culturism cat si sportivilor profesionisti de culturism.Programul dupa care m-am luat este un program facut de Muscle and Fitness si este special facut pentru incepatori.In aproximativ 8 luni am crescut 6 cm in brat (de la 36 la 42)executand strict exercitiile si seriile de acolo.Din moment ce eu am obtinut rezultate cu programul respectiv,nu vad unde ar fi greseala.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2012 9:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ti-ai raspuns singur...esti incepator...foarte curind o sa te lovesti de primele platouri..sa vezi ce fain e sa treaca un an si sa nu progresezi deloc..de ce..pt ca nu realizezi unde gresesti..iar cu revistele las-o...aia e industrie...sa nu crezi tu ca principalul lor target e sa cresti cu si sa fi sanatos ..ci sa consumi ce promoveaza ei in peste jumatate din volumul revistei..suplimente...revenind ...incepator fiind cresti cu orice si mincind aproape orice..e foarte important cineva chiar si din primii ani sa te ajute cu sfaturi reale..nu cu timpenii si mituri..pt ca mai tirziu sau chiar de acum sa aplici cele mai bune lucruri pt corpul tau..sa nu irosesti ani pina sa iti dai seama pe propria piele ce functioneaza cu adevarat


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2012 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dupa cum stau lucrurile exista 2 variante

1.o sa realizezi si singur pe parcursul anilor ca am avut dreptate..good for you..problema..ani irositi si munca irosita...chiar irosita nu e..important e ca faci si vrei s faci un sport..pacatul mare e ca nu reusesti sa scoti maximul din acei ani
2.nu o sa iti dai seama cum stau lucrurile pt noi muritorii de rind daca vrei rezultate maxime in practicarea acestui sport pe termen lung..sau o s ate lasi..sau o sa te cufunzi in mediocritate si plafonare


PS.pe mine ce ma lasa in ceata de regula este de ce se incapatineze lumea sa persiste in mituri si principii departe de adevar si nu incearca macar de curiozitate ceea ce le este oferit ca sfat de unii nebuni batrini care au halit suficient praf de magneziu si rugina incit sa mai stie cite ceva..nu numai ceea ce societatea si marketingul si industria vrea sa le bage pe git...intrebare...de ce crezi ca nu prea vezi sportivi naturali cu rezultate decente ?...raspuns..pt ca marea majoritate habar nu au sa se antreneze si sa manince..daca ar fi altfel ai vedea numai gorile prin sali



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente biceps Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate