Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Carbohidrati - Grasimi
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Alimentatie

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MariusM
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Mai/2013
Mesaje: 5
Locatie: România

MesajTrimis: Lun Mai 06, 2013 9:58 pm    Titlul subiectului: Carbohidrati - Grasimi Raspunde cu citat (quote)

Salut.

Am 22 de ani 1.70 si momentan 68 kg ... Acum 4 luni m-am apucat de sala(aveam vro 73 kg) ca sa mai slabesc si sa imi definesc musculatura . M-am tot interesat pe internet cum sta treaba cu alimentatia si am ajuns la o concluzie . Ca sa slabesti trebuie sa nu mananci carbohidrati si grasimi . Am inteles ca grasimile gen (cartofi prajiti , carne prajita , fornetti , prajituri) astea iti dau aspectul ala de curge pielea dupa tine . Ceea ce nu am inteles este ce fac carbohidratii (am inteles ca orezul contine carbohidratii dar din cate stiu eu nu te ingrasa ) . Am observat pe etichetele suplimentelor nutritive (proteine) ex: totalmass 4200 ca scrie sa ai o dieta saraca in grasimi ... (nu scrie saraca in grasimi si in carbohidratii)

Deci mai exact care este rolul lor (pe langa faptu ca iti dau energie sa nu arati ca un mort in sala) in organism ... te ingrasa ? iti dau aspectul ala de grasime ?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Mai 07, 2013 9:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

carbohidratii au rol energetic... iti dau energie ca sa zicem asa. daca tu mananci mai multi carbohidrati decat arzi in decursul unei zile intregi, atunci acestia se vor depune ca grasime.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Alimentatie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate