Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Ce cantitate de proteine sa iau ?
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Concentrate proteice


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Lynx
Membru
Membru



Data inscrierii: 22/Sep/2010
Mesaje: 1
Locatie: Toronto

MesajTrimis: Mie Sep 22, 2010 2:34 pm    Titlul subiectului: Ce cantitate de proteine sa iau ? Raspunde cu citat (quote)

Am varsta de 17 ani, inaltime : 1.75, si 56 kg si am hotarat sa inceps a fac sala poate mai iau in greutate.
Am fost sfatuit sa imi cumpar acest tip de proteine: Super Mass Gainer de la Dymatize, dar nu stiu ce cantitate sa iau ? sa le iau in fiecare zi sau doar in zilele cand ma duc la sala ?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
olimpiu fat
V.I.P.
V.I.P.



Data inscrierii: 19/Noi/2008
Mesaje: 36
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mar Ian 10, 2012 11:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

2-2,5g/kg corp


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Ian 13, 2012 10:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

lasa gainerul acela,este mai mult zahar acolo.dupa antrenament daca tot doresti un supliment ia niste aminoacizi sau un izolat proteic de zer care sa contina 20-40 grame proteine,de-asemenea o idee buna pt un shake natural post-antrenament este jumatate de litru de lapte cu una doua banane si eventual vreo doua oua si chiar o lingurita de miere, nu incerca sa cazi in capcana incepatorilor care cred ca suplimentele sint ceva miraculos


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 5:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poti incerca HyperMass 5000 de la Bio Tech,de pe site ,dimineata si imediat dupa antrenament .Important este sa ai, per portie , 40 grame proteina si pana la 80 grame carbohidrati .




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 5:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ia si in zilele in care nu faci antrenament ,absolut important pentru pastrarea ,cat si pentru cresterea musculaturii.Succes!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 6:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Foarte important este sa servesti cel putin 4 mese pe zi .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
calin
Membru
Membru



Data inscrierii: 23/Ian/2012
Mesaje: 4
Locatie: Arad

MesajTrimis: Lun Ian 23, 2012 1:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salutare, la inaltimea ta ai foarte putine kilograme!!! produsul cel mai bun pentru cresterea masei musculare este True Mass de la firma B.S.N. este un produs care te va ajuta sa mai pui cateva kilograme pe tine. O portie se administreaza imediat dupa antrenament si o alta portie dimineata pe stomacul gol. Orice supliment proteic se ia pe stomacul gol. Eu iti recomand sa nu folosesti un produs foarte bogat in proteina, tu ai nevoie de mai multi carbohidrati! La produsul True Mass concetratia este de 50% carbohidrati (putin zahar!) si 35% proteina. Pe langa acest produs iti recomand Creatina Monohidrata de la firma BioTech! La o portie de True Mass se mai poate fi adaugat o lingurita de Creatina. Daca vrei sa cresti foarte repede in masa musculara ti-as mai recomanda Anabolic Pak tot de la firma BioTech. Acest produs se ia inainte de antrenament si este unul din cele mai complexe produse pentru cresterea masei musculare, cresterea fortei si rezistentei in timpul antrenamentului. Acest produs are in compozite: vitamine, minerale, aminoacizi, natural sterol, tribulus terestris si multe alte plante.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Ian 23, 2012 4:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Domnu' Lynx s-o fi ingrasat de atunci laughing intrebarile le-o pus in 2010 deci de atunci si pana acuma ii ceva timp laughing))) nu va mai agitati


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Mar Ian 24, 2012 9:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu i nimic se mai inspira si alti tineri :wink:




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Mar Ian 24, 2012 11:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ShaDoZ a scris:
lasa gainerul acela,este mai mult zahar acolo.dupa antrenament daca tot doresti un supliment ia niste aminoacizi sau un izolat proteic de zer care sa contina 20-40 grame proteine,de-asemenea o idee buna pt un shake natural post-antrenament este jumatate de litru de lapte cu una doua banane si eventual vreo doua oua si chiar o lingurita de miere, nu incerca sa cazi in capcana incepatorilor care cred ca suplimentele sint ceva miraculos


bananele nu sunt cam periculoase 2 / zi? zi de zi?
da rezultate shaku asta ?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Ian 25, 2012 10:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

periculoase?..in ce sens?
incearca shake-ul...asa o sa iti dai cel mai bine seama...si in general ..alimentatie suplimente..pt toate exista principii generale si idei ...dar cel mai important tu sa le incerci si sa vezi care anume si ce combinatii iti dau tie cele mai bune rezultate..nu ce zice x si y..da anumite produse si anumite schemd e alimentatie pot fi niste idei ok..dar cel mai bine intotdeauna este sa incerci tu pe tine ce functioneaza..si cu alea sa mergi inainte..invata sa gindesti si simti tu pt tine....nu sa te iei dupa altii..doar tu trebuie sa ajungi sa iti simti si intelegi corpul in timp..restul sint povesti,reclama,mituri etc



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Mie Ian 25, 2012 10:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok o sa il incerc oricum suna delicios big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Ian 25, 2012 10:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Delincvent a scris:
ShaDoZ a scris:
lasa gainerul acela,este mai mult zahar acolo.dupa antrenament daca tot doresti un supliment ia niste aminoacizi sau un izolat proteic de zer care sa contina 20-40 grame proteine,de-asemenea o idee buna pt un shake natural post-antrenament este jumatate de litru de lapte cu una doua banane si eventual vreo doua oua si chiar o lingurita de miere, nu incerca sa cazi in capcana incepatorilor care cred ca suplimentele sint ceva miraculos


bananele nu sunt cam periculoase 2 / zi? zi de zi?
da rezultate shaku asta ?


de ce ar fi periculoase bananele?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Mie Ian 25, 2012 10:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

EU CEL PUTIN ASA AM CITIT


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
alexd
Membru
Membru



Data inscrierii: 24/Ian/2012
Mesaje: 13
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 04, 2012 4:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt chiar recomandate dupa antrenament deoarece contin potasiu si electroliti ce ajuta la accelerarea procesului de refacere. De altfel zaharurile vor declansa un raspuns insulinic rapid care va accelera asimilarea proteinelor.

Eu personal dupa antrenament ma rezum la 10-12 aminoacizi si o felie de paine cu miere sau banane.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Concentrate proteice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate