Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Ce suplimente sa iau pentru masa musculara?
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
marianbbc
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Mai/2012
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 12:02 pm    Titlul subiectului: Ce suplimente sa iau pentru masa musculara? Raspunde cu citat (quote)

Nu prea ma pricep la forumuri si nici la proteine de aceia am nevoie de putin ajutor si as fi recunoscator daca as primi.
Am citit mult zeci de pagini pentru a lua niste suplimente si am ajuns la concluzia asta:
proteina -optimum nutrition- platinium whey - am inteles ca este cea mai buna (are si pret pe masura)
aminoacizi BCAA 2000 - universal
animal pump -universal pentru pompare si volum
Glutamina - nush care ar fi mai buna (O.N. sau universal)
Creatina - la fel ca si glutamina nu stiu ce ar fi mai bun sunt impartite parerile

Si as vrea sa stiu daca ar trebui sa mai iau :
Tribulus de la universal si o Arginina

Si daca se poate sa imi ziceti pe partea de vitamine si minerale ce este cel mai bun.

la toate astea as vrea o parere un sfat in legatua cu orice vreau sa mentionez ca asta e lista facuta de mine un nepriceput prin documentare destul de mare.
multumesc frumos



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
marcutz
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Ian/2012
Mesaje: 22
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 2:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cam atatea produse foloseste un culturist mare in perioada de pregatire.ai ceva buget.
anavite,animal pak.vitamine
devil whey ptoteina.
glutamina pn pudra
creatina monohidrata

si cam atat.restu nu prea ai nevoie ;)



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 2:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut.cand ajungi sa te gandesti la suplimente,inseamna ca deja ai un plan de alimentatie bine pus la punct...asta inseamna ca ai cel putin 4-5 mese solide de-a lungul zilei.

Ca si vitamine : Mega Daily One ar fi ok... 1 - 2 capsule pe zi sau Animal Pak

In functie de scopurile tale...si daca ne-ai da niste date personale inaltime,kg,de cat timp practici..ar fi mai usor sa spunem ce suplimente poti incerca.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
marianbbc
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Mai/2012
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 2:07 pm    Titlul subiectului: date Raspunde cu citat (quote)

24 ANi 77 kg 178 cm mentionez ca am slabit 20 d kg anul acesta prin sala si dieta sanatoasa, acum vreau doar sa pun masa




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 2:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In legatura cu Arginina,o poti administra simpla inainte de antrenament...sau poti incerca Hot Blood de la Scitec...contine si arginina + multe altele,este un bun energizant pe deasupra.

Whey Protein Proffesional este o proteina buna de luat dupa antrenament si oricand in timpul zilei..



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 2:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai toate produsele enumerate mai sus sint ok..desi si eu sint de parere ca pui prea mare accent pe suplimente...daca din alimentatie nu iti asiguri cantitate suficienta de proteine de calitate(carne,oua),poti sa te indopi cu suplimente pina iti iese pe urechi...daca ai un multivit bun si o creatina buna...in cel mai bun caz niste amino sau un izolta de zer mai iti trebuie sa completezi alimentatia...restul e..can-can...si in general toate firmle erespectabile au creatina glutamina amino izolate proteice cam la aceeasi calitate...restul e marketing industrie si reclama...sa nu ne incurcam in stiinta si sa uitam baza..alimentatia de calitate suficienta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marianbbc
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Mai/2012
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 8:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am inteles ca alimentatia este pe primul loc dar nu prea am ore libere sa pot sa mananc regulat si nici timp sa mananc preparate mai complexe vreau sa incerc sa mananc si ce trebuie dar sa iau si suplimentele care trebuie pentru a creste mai repede . cred ca 5 kg de masa musculara pura in 3 luni as putea sa ajung sa le pun,sper.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marianbbc
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Mai/2012
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 8:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vitaminele mega daily sunt foarte bune din ce am vazut dar hot blood contine creatina si ma gandesc sa nu fie prea multa creatina daca iau si asta, nush care e efectu la creatina multa , si pump-ul are creatina si vasodilatoare,
Whey Protein Proffesional sa inlocuiesc proteina de la optimum nutrition cu asta?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 2:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu ti-as recomanda sa-ti iei un animal pump care are 3g de creatina, arginina, cafeina si multe altele pt pre-workout, un bcaa, o glutamina si un whey sau carnivoru de la musclemeds

si ordinea sa fie cam asa: inainte de sala pumpu(1 pacheltel), glutamina(5g) si bcaa
dupa whey sau carnivoru + glutamina (5g)

tribulus ii ok atunci cand sti ca nivelul tau de testosteron ii sub nivelul normal (asta poti sa afli doar prin teste)
arginina n-ai nevoie in plus ca ai deja in animal pump

si un multivit cum ar fi cel de la devil nutrition (foarte bun si ieftin)
animal pak n-are rost sa-ti iei pt ca ii prea exagerat cu cantitatile de vitamine si minerale, corpul nostru cere foarte putina cantitate de vitamine si minerale




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 5:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

5 kg de masa in 3 luni sint vise...nu pun profi atit intr-un an doi...ai rabdare si fi consecvent in idea de a face sport..pai da in sensul ca nu ai timp sa maninci din cauza programului shakeurile sau amino sint ok de inlocuit mese..amino fiind mai comod de transportat si mentinut mai ales cacum vara cind risit sa ti se strice shake-ul din cauza caldurii...sa stii ca nu trebuie neaparat sa sari la cele mai scumpe suplimente..cum am mai zis si ma repet pt a nu stiu cita oara..de cesa platesti numele si reclama cind marea majoritate a firmelor vind practic acelasi lucru, dar ambalat mai frumos, mai trage jay o poza intr-o revista si nah..dai de doua ori cit ai putea sa dai pe un supliment identic


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marianbbc
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Mai/2012
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 7:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 1:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

marianbbc a scris:
am inteles ca alimentatia este pe primul loc dar nu prea am ore libere sa pot sa mananc regulat si nici timp sa mananc preparate mai complexe vreau sa incerc sa mananc si ce trebuie dar sa iau si suplimentele care trebuie pentru a creste mai repede . cred ca 5 kg de masa musculara pura in 3 luni as putea sa ajung sa le pun,sper.


5 kg de muschi pui intr-un an cu o alimentatie + suplimentatie + antrenamente bune



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 1:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

marianbbc a scris:
vitaminele mega daily sunt foarte bune din ce am vazut dar hot blood contine creatina si ma gandesc sa nu fie prea multa creatina daca iau si asta, nush care e efectu la creatina multa , si pump-ul are creatina si vasodilatoare,
Whey Protein Proffesional sa inlocuiesc proteina de la optimum nutrition cu asta?


Incearca asta 2 3 luni,apoi 2 3 luni Optimum...si intr-un final vezi cu care te simti mai bine



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mai 12, 2012 7:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

foarte bine a zis Silviu...cel mai bine e sa testezi in timp diverse suplimente..asa ajungi sa le cunosti, asa ajungi sa simti ce face fiecare..si evident care ti se potriveste cel mai bine.succes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marianbbc
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Mai/2012
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 17, 2012 1:23 pm    Titlul subiectului: multumesc Raspunde cu citat (quote)

O sa incep exercitiile de saptamana viitoare si am cumparat asa :pump , glutamina on, proteina on platinium whey ,amino bcaa 2000, dupa ce le termin revin cu rezultate si parere proprie , o sa tin programul lui devil si amino o saiau doar befor ca am vazut ca, proteina are amino destul de mult, In zilele de pauza cum sa iau ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate