Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Concentrat proteic sub forma lichida
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Concentrate proteice


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2012 6:35 pm    Titlul subiectului: Concentrat proteic sub forma lichida Raspunde cu citat (quote)

Am rasfoit internetul de ceva vreme si nu am gasit foarte multe informatii despre acest tip de concentrat proteic.

Doresc sa maresc aportul de proteine din regimul alimentar dar nu ma impac foarte bine cu shackerele de mana raman cocoloase si imi place textura.

Am observat in oferta celor de la DevilNutrition acest tip de concetrat proteic http://devilnutrition.ro/products-page/products/devil-liquid-protein/ pe langa acest concentrat proteic voi consuma complexul de vitamine http://devilnutrition.ro/products-page/products/devil-multivitamin-multimineral/ si Devil Burn Pak http://devilnutrition.ro/products-page/products/devil-burn-pak/ tot de la devil nutrition.

Pe langa suplimentele de mai sus voi avea un regim alimentar adecvat si voi merge la sala pe banda sau bicicleta 1-2 ore cu pauzele intre reprize.


Doresc sa mai micsorez din greutate si apoi sa incept tonifierea musculaturii la sala de forta dar pana atunci ma axez momentan la modelarea stratului adipos big grin .

Multumesc anticipat pentru feedback-urile oferite.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2012 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Le poti folosi fara probleme pe toate 3,asteptam raspuns cu rezultatele!
Multa bafta!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Iul 12, 2012 9:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

faina combinatia, o sa-mi iau si eu o proteina lichida de la Devil, se asimiliaza mult mai rapid decat concentratele proteice tip praf.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Iul 15, 2012 12:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Burn Pak-ul si multivitaminele vor ramanane pe lista de cumparaturi.


Nu stiu daca e nevoie sau nu insa in ultima perioada am avut probleme cu pofta da mancare, nu stiu exact daca ma va ajuta burn pak-ul insa m-am gandit sa contraatac si cu xs de pronutrition. Sunt cumva prea multe suplimente pentru inceput?




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Iul 15, 2012 2:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cat timp nu sunt ingrediente ce se dau cap in cap ii ok, poti lua si xs-ul din cate am citit despre el ii bun, imi place ca are concentratie mare de colina ceea ce înlesneste functiile ficatului si ii si un bun detoxifiant, deci poti linistit sa-l iei.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Iul 15, 2012 10:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru feedback, de luni voi pregati o comanda.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Sam Iul 21, 2012 8:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-au sosit produsele acasa, le-am incercat ieri pe toate si as putea spune ca sunt OK doar ca Xs-ul are un miros de toata jena... cand deschid capacul se umple camera cu miros de mancare de caini deci foarte oribil laughing.

Burn pak-ul nu se dizolva 100% iar praful nedizolvat nu este asa placut la gust si iti face gura punga. Dupa 10de pliculete voi reveni cu un feedback consistent

Concentratul proteic cu aroma de zmeura este asa si asa, voi lua toate aromele la rand sa vad cu care ma impac mai bine.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Iul 21, 2012 8:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asteptam parerea ta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Vin Iul 27, 2012 5:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa aproximati 1 spatamana de consum al produselor XS si Burn Pak am ajuns la urmatoarea concluzie

XS

* Isi face datoria cu brio la pofta de mancare exact pentru asta l-am cumparat. Chiar dupa prima degustare s-a simtit. Inca nu m-am obisnuit cu mirosul ODIOS de mancare pentru caini care persista chiar si in urina uneori...

Burn Pak

* In prima zi de sala nu l-am folosit iar antrenamentul a decurs OK din punctul meu de vedere, am ramas de cateva ori fara flaga dar mi-am revenit repede. Dupa utilizarea lui am simtit un mic aport la rezistenta fizica, nu am ramas fara aer, energizant si nu in ultimul rand dupa ce termin ( aprox 1 ora) tricoul si prosopul sunt ude fleasca ceea ce nu s-a intamplat in ziua fara burn pak.
Efectul este insa vom vedea pe viitor daca se va simti mai mult si in alte parti.

Programul meu la sala s-a invartit in jurul bicicletei eliptice, bicicletei normale, banda de alergat. Fac 20-30 minute la banda (inclinatie 5-7 si cu viteza intre 5-6.5) si 20-30 minute la bicicleta. Pulsul fiind variat intre 140 si 165 cu peak-uri de 170. Intentionez sa ma duc zilnic cu pauza duminica.

Momentan concentratul proteic nu l-am folosit... nu stiu exact cand sa il iau. Sa il iau dupa efortul fizic, in timpul efortului fizic?




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Iul 28, 2012 12:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inseamna ca is fac treaba suplimentele, proteina ai putea s-o iei si inainte de efort pentru protejare si dupa efort pentru regenerarea muschiului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2012 10:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok, am inteles. De saptamana viitoare voi intra in proteine.

Am uitat sa spun ca nu am nici o problema cu febra musculara fata de alta perioada cand in primele 2 saptamani aveam probleme de genul.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2012 10:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa ce voi termina sticla de proteine ma voi reorienta spre altceva. Nu mai pot sa suport gustul care este prea gretos. Ma gandeam la MRP X-treme de la pronutrition dar la majoritatea concentratelor proteice observ o cantitate considerabila de calorii si zahar iar combinatia asta nu prea se pupa cu obiectivele mele. Cred ca o sa incerc o alta aroma la concentratul proteic lichid ca zmeura e gretoasa rau silly

Am inceput sa am ceva probleme, dupa 20 minute de efort incepe sa ma doara in partea stanga e ca si cand m-ar strange cineva pe interior. Dupa 5 minute de respiratie controlata imi revin dar nu imi ma mai pot concentra 100%

Durerea sa fie cauzata lipsei de carbohidrati din organism ?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2012 11:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca un produs ii buna nu inseamna neaparat ca v-a avea si un gust buna, cam asa este happy dar nu-i nimic vezi cum ti se par celalalte arome.
si in legatura cu durerea, nu cred ca poate sa fie de la lipsa de carbo, dar ca sa fim siguri incearca sa iei inante de efort 2-3 tablete de ciocolata cu cat mai mare concentratie de cacao (cam 87% din cate stiu) ca alea nu ingrasa si vezi dupa cum te simpti, sau mai poti manca o banana.
revi dupa sa imi spui daca te mai doare.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2012 11:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Banana mananc aproximativ zilnic cate 1-2 bucati. O sa incerc treaba cu ciucalata happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Sam Aug 11, 2012 8:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A sosit concentratul proteic cu aroma de portocale, are gust neutru si mai suportabil. Portocale FTW laughing


Am dat comanda si de un shaker cu sticker devil nutrition insa ori sunt ghinionist dar capacul nu etanseaza ca lumea si raman des cu el in mana.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Concentrate proteice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate