Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Cristi Barbu - (ShaDoZ)
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Prezentare membrii

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 11:28 am    Titlul subiectului: Cristi Barbu - (ShaDoZ) Raspunde cu citat (quote)

Salut dragi colegi forumisti ...

Ma numesc Cristi Barbu.

Am 33 de ani, 1,82 si aprox 100 kg (greutatea mea a variat de-alungul anilor intre 90-120 kg).
Sint medic de fizioterapie si recuperare, posesor al carnetelor de instructor de culturism si fitness, instructor powerlifting si arbitru powerlifting.
Am 16 ani neinterurupti de antrenamente,am cochetat cu powerliftingul, am obtinut 14 medalii in competitii interne de profil, dar nu sint neaparat potrivit ca si structura si genetic pt aceasta ramura, nefiind foarte puternic, cum nici pt culturism nu sint inzestrat genetic, doar cu o pasiune foarte mare si o abordare foarte brutala a antrenamentelor, de mare intensitate.

Pe parcursul anilor am facut toate greselile posibile specifice incepatorilor, neavind cine sa imi arate ce si cum, neavind pe atunci internet, absorbeam din putinele reviste de profil, incercam sa fur meserie din sala, dar cel mai important lucru, am reusit incet incet sa invat sa simt exact ce spune corpul.
Pina la urma ce inveti singur pe pielea ta este cel mai important, eu crezind in viata in general ca studiul individual si capcitatea de a invata exact ce trebuie din nenumaratele surse de insipiratie ce le gasesti si intilnesti intr-un domeniu anume sint cheia spre cunoastere.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 11:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citeva poze mai vechi mai noi big grin



























Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 11:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am fost mereu adeptul filosofiei de antrenament al lui dorian yates si in urmare stilul de antrenament preferat ,desi am incercat absolut de toate de-alungul anilor ,ramine unul foarte asemmanator lui

iata cum arata antrenamentul meu astazi

luni umeri,trapez

10 minute incalzire generala
impins militar cu bara(alternativ saptamina urmatoare fac impinsul cu gantere) 3 serii de incalzire urmate de 3 serii grele 4-8 rep
3 serii ridicari laterale cu ganterele(de la saptamina la alta voi schimba cum fac ridicarile laterale,cu un brat cu doua din sezut din picioare la helcometru etc) 6-10 rep
4 serii ridicari gantere din aplecat 6-10 rep
4 serii ridicari umeri cu gantere 6-10 rep(sapt urmatoare fac cu bara)
stretching

marti brate antebrate

10 minute incalzire generala
biceps
3 serii incalzire pe miscare specifica
2 serii flexii cu bara 6 rep
2 serii flexii cu gantere 6 rep
2 serii flexii concentrate din sezind cu palmele in pozitie supinatie(sau orice alt ex de izolare pe care il schimb de la saptamina la alta) 6 rep

triceps 3 serii incalzire pe prima miscare
4 serii impins ingust 4-10 rep
3 serii extensii cu gantera din sezut 6 rep

antebrate 4 serii (alternez exerictiile de la o saptamina la alta)
stretching

miercuri picioare

10-15 minute incalzire plus bicicleta 5 minute

3 serii incalzire pe prima miscare
cvadriceps
4 serii geno clasic 4-12 rep
3 serii geno piept 6-8 rep
3 serii presa 10-12 rep

bicepsi femurali
3 serii indreptari adinci cu genunchii blocati 6-10 rep
3 serii flexii femurali 6-10 rep

gambe 4 serii 6-12 rep

stretching

joi piept abdomen

10 minute incalzire

3 serii incalzire specifica pe prima miscare
3 serii impins cu bara pe plan inclinat 4-8 rep
3 serii impins cu gantere pe plan inclinat 6 rep
3 serii impins declinat cu bara 6-8 rep
(uneori schimb total antrenamentul,o varianta ar fi impins orizontal cu bara,impins la aparat din sezind pt partea superioara si fluturari din inclinat)

6 serii abdomene crunch cu disc in brate greutate aditionala 10-12 rep

stretching

vineri spate

10 minute incalzire generala
3 serii incalzire pe prima miscare

3 serii indreptari clasice cu priza relativ larga 4-6 rep
3 serii pullover cu gantera 6 rep
3 serii tractiuni la helcometru(sau libere) cu priza la nivelul umerilor supinatie 6-8 rep
3 serii ramat cu gantera 6-8 rep(sau cu bara priza la nivelul umerilor tip supinatie sau uenori chiar cu bara T cu priza ingusta cu executie mai exploziva)

stretching

simbata duminica pauza
cardio nu fac dar umblu foarte mult pe jos zilnic

tehnica este cu executie cit mai lent posibila pe partea negativa,iar miscarea incerc sa o fac cit mai mult tintit sa simt ca lcureaza exact grupa pe care dores csa o antrenez si nu orice altceva din jur muschi stabilizator sau complementar


Ultima modificare efectuata de catre ShaDoZ la Sam Ian 21, 2012 12:00 pm, modificat de 1 data in total



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 11:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inca un lucru foarte important,sint un adept fervent al sportului natural.fiecare e liber sa aleaga ce doreste sa foloseasca si care ii sint scopurile si pt ce face acel lucru.eu personal aleg sa fac sport pt sanatate si de placere,iar cind apar si mici satisfactii,adica rezultate,asa cum sint ele,este totul ok




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Prezentare membrii Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate