Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Cum postezi imagini alaturate
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Anunturi administrative -> Tutoriale forum

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
admin
Site Admin
Site Admin



Data inscrierii: 18/Noi/2008
Mesaje: 398

MesajTrimis: Mar Mar 06, 2012 4:04 am    Titlul subiectului: Cum postezi imagini alaturate Raspunde cu citat (quote)

Am vazut ca sunt useri care posteaza imagini pe forum, dar imaginile apar unele sub altele, fiind nevoie sa scroolezi mult ca sa poti vizualiza toate imaginile ...

Depinde de situatie. Sunt situatii cand, asa trebuie sa fie, respectiv atunci cand la fiecare imagine exista un "text explicativ".

Sunt insa, situatii cand, pentru o mai buna vizualizare, ar fi de preferat ca imaginile sa fie alaturate. Cum faceti asta ?

Ei bine, toata smecheria est ca, intre codurile BB sau HTML ale imaginilor, sa nu fie spatiu gol. Daca nu este spatiu gol insa, imaginile vor fi "lipite" una de alta, astfel ca daca avem mai multe imagini cu aceeasi culoare de fundal, imaginile vor parea ca fiind una singura si nu este tocmai in regula. De aceea, este indicat sa folositi de exemplu o "linie" (semnul minus), adica, acesta:

Cod:
-


Am facut un mic tutorial video din care cred ca veti intelege mai bine ce vreau sa spun ...




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mar 06, 2012 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu stiam cum se face sa apara 2 poza una langa alta dar in articolele pe care le-am scris am pus poze una sub alta pt ca asa trebuia si asa era si in carte, parerea mea e ca nu mai arata bine, la acele poze cu variante trbuia puse sub cele principale dar na.... acuma citesti articolul te uiti la poze si nu sti care exertitiu este de baza sau care ii aia cu variante pt ca is una langa alta... duce cititoru in confuz.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin
Site Admin



Data inscrierii: 18/Noi/2008
Mesaje: 398

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 1:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok, ma gandeam ca nu stiti cum se face ... In acest caz, ai "liber" la "formatul" articolelor ..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Anunturi administrative -> Tutoriale forum Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate