Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Dieta definire
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cris88
Membru
Membru



Data inscrierii: 23/Ian/2014
Mesaje: 2
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 23, 2014 5:30 pm    Titlul subiectului: Dieta definire Raspunde cu citat (quote)

Salutare.Am nevoie de ceva sfaturi/ajutor legat de dieta.
25 ani, 1.70m, 81kg, BF 25% (undeva acolo)

Ma intereseaza sa dau jos din grasime si sa pierd cat mai putina masa musculara.
Am incercat sa mai urc putin caloriile dar imi urca grasimile si carbs prea mult.Am ajuns la urmatoarea dieta folosind grasimi si carbs "buni".Vreau sa stiu daca gresesc rau cu ceva si ce trebuie sa rezolv in dieta.

Nu vreau alte suplimente decat cele din lista.A se tine cont ca voi folosi/axa pe t3,clen,test.Cardio 1-2 sedinte saptamanale de 20min sedinta, de stairmaster.Prefer deficit caloric decat cardio mult.
Am pus caloriile la aproape 1700 ca doresc sa pierd macar 0.5kg grasime per saptamana.

Pui pulpe fara piele crude - 500 grame, 600 calorii, 96 proteine, 21 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Ou gaina fiert - 120 grame, 186 calorii, 15.1 proteine, 12.7 lipide, 1.3 carbohidrati, 0 fibre
Conserva fasole alba Auchan - 125 grame, 118.8 calorii, 7.5 proteine, 1 lipide, 15.9 carbohidrati, 8 fibre
Lapte 3,5% Raraul - 100 grame, 62 calorii, 3.2 proteine, 3.5 lipide, 4.5 carbohidrati, 0 fibre
Rosii - 270 grame, 48.6 calorii, 2.4 proteine, 0.5 lipide, 10.5 carbohidrati, 3.2 fibre
Castraveti - 200 grame, 24 calorii, 1.2 proteine, 0.4 lipide, 4.4 carbohidrati, 1.4 fibre
Izolat proteic din soia Supliment Pak Redis - 60 grame, 242.4 calorii, 54.6 proteine, 2.4 lipide, 0.6 carbohidrati, 0 fibre
Ardei gras galben - 50 grame, 13.5 calorii, 0.5 proteine, 0.1 lipide, 3.1 carbohidrati, 0.5 fibre
Grapefruit - 150 grame, 48 calorii, 0.9 proteine, 0.2 lipide, 12.2 carbohidrati, 1.7 fibre
Miez de nuca Orlando`s - 50 grame, 323 calorii, 9.9 proteine, 30 lipide, 1.9 carbohidrati, 3 fibre
Inulina supliment pak Redis - 10 grame, 12 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 9.7 carbohidrati, 9 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1635 grame, 1678.3 calorii, 191.3 proteine, 71.8 lipide, 64.1 carbohidrati, 26.8 fibre



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Vin Ian 24, 2014 8:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dieta mi se pare ok.
In loc de pulpe as fi folosit si piept de pui, in loc de conserva de fasole poti folosi mixuri de legume congelate, se gasesc in comert la pungi de 250, 500 gr si 1 kg.
Suplimentele ai ales dintre cele mai proaste posibil. Pretul este foarte bun la ele, insa ca si calitate sunt zero.
Sincer alege orice alta firma dar nu Redis.
1 - 2 sesiuni de cardio pe saptamana mi se pare foarte putin. Mai ai si alte activitati in afara de cardio? (fotba, tenis etc)



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cris88
Membru
Membru



Data inscrierii: 23/Ian/2014
Mesaje: 2
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 24, 2014 4:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pulpele de pui sunt obisnuit sa imi cumpar la bax de 10kg lunar si ies f bine cu banii asa.
Folosesc fasole ca imi place + are proteina mai multa.Pot folosi legume congelate in loc de cele din piata, pana apar cele de sezon.
Suplimentul am ales ceva de la Pronutrition.

Referitor la cardio , nu am alte activitati.Fac 4 antrenamente pe saptamana.Daca fac cardio 30min in fiecare sedinta, sincer dupa 1 luna voi ceda si mi se va lua de cardio de tot (nu imi place).
Prefer deficit caloric mai mare, cardio mai putin + folosesc tce am zis mai sus.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Ian 25, 2014 8:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cris88 a scris:
Pulpele de pui sunt obisnuit sa imi cumpar la bax de 10kg lunar si ies f bine cu banii asa.
Folosesc fasole ca imi place + are proteina mai multa.Pot folosi legume congelate in loc de cele din piata, pana apar cele de sezon.
Suplimentul am ales ceva de la Pronutrition.

Referitor la cardio , nu am alte activitati.Fac 4 antrenamente pe saptamana.Daca fac cardio 30min in fiecare sedinta, sincer dupa 1 luna voi ceda si mi se va lua de cardio de tot (nu imi place).
Prefer deficit caloric mai mare, cardio mai putin + folosesc tce am zis mai sus.

Ok, cum doresti.
Eu doar ti-am mai dat cateva alternative.
Este bine daca ai renuntat la redis. Erau niste bani dati aiurea.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate