Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Flexii laterale la aparat
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente piept

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 9:11 pm    Titlul subiectului: Flexii laterale la aparat Raspunde cu citat (quote)

Flexii laterale la aparat

Stai la aparat, cu bratele deschise la orizontala si indoaie coatele. Sprijina antebratul pe suporti, cu antebratul si articulatia radiocarpiana relaxata:
Inspira si apropie bratele. Expira la sfarsiul miscarii.

Acest exercitiu lucreaza pectoralul mare prin intinderea lui. Pe masura ce coatele se apropie, efortul se concentraza pe portiunea sternala a pectoralului mare.
Acest exercitiu dezvolta, de asemenea, coracobrahialul si capul scurt al bicepsului brahial. Seturile lungi iti permit sa lucrezi muschiul intensiv.

Acest exertitiu ii ajuta pe incepatori sa dezvolte destula forta inainte de a trece la miscari mai complexe.

--



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 8:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hey..aici exprimarea e gresita..asta nu e extensie...este flexie...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin
Site Admin



Data inscrierii: 18/Noi/2008
Mesaje: 398

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 9:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am corectat eu, acum ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 10:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

:oops: imi cer scuze, da, era flexii :oops:

si mie mi s-o parut cam ciudat dar na am zis ca ii carte si na ii....
cand l-am scris nu am observat ca nu am dat multa atentie, doar cand l-am postat mi s-o parut cam dubi titlu




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin
Site Admin



Data inscrierii: 18/Noi/2008
Mesaje: 398

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 11:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

No problem, important e ca cineva a "sesizat" greseala, drept urmare s-a corectat ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 12:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bravo dany bun post! acum o sa ma mai gandesc inainte sa refuz sa fac exercitiu asta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 12:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ms big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 4:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca e sa facem la aparate, atunci eu zic ca mai ok ar fi fluturarile la scripeti...
Voi ce parere aveti mai au vreun rost fluturarile la aparat daca deja am facut cu ganterele? Uneori simt nevoia sa mai fac cand mi se pare ca nu-i suficient de pompat pieptul


Ultima modificare efectuata de catre jackzorn la Lun Mar 05, 2012 5:10 pm, modificat de 1 data in total



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 4:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu neaparat pomparea da masura unui antrenament bun..un ex tip fluturari...ca e cu gantere la acest aparata aici sau la scripeti este suficient




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VladBv
Spammer
Spammer



Data inscrierii: 04/Oct/2012
Mesaje: 31

MesajTrimis: Mie Oct 10, 2012 10:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fac acest exercitiu de fiecare data cand fac piept, este foarte bun.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente piept Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate