Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Impins cu ganterele
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente piept

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 8:45 pm    Titlul subiectului: Impins cu ganterele Raspunde cu citat (quote)

Impins cu ganterele

Stai intins cu fata in sus pe banca, cu picioarele pe podea pentru stabilitate si coatele indoite, tinand ganterele de deasupra la nivelul pieptului:
Inspira si ridica bratele la verticala in timp ce rotesti antebratul astfel incat palmele sa fie una spre cealalta.
Cand palmele sunt una spre cealalta, realizeaza o cantractie izometrica pentru a concentra efortul pe portiunea sternala a pectoralului mare.
Expira la sfarsitul miscarii.
Acest exercitiu este asemanator cu ridicarea halterei, dar raza mai mare de miscare intinde muschii pectorali.
Desi nu la fel de intens, tricepsul brahial si deltoidul anterior sunt si ei folositi.

-

Varianta:
Realizarea exercitiului fara rotatia antebratului.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 8:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mai corect spus impins cu ganterele


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 12:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu l-am prea facut big grin dar toate au un timp anume big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 1:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca nu ai probleme cu umerii sau coatele e mai bun decit impinsul cu bara




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 5:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Inspira si ridica bratele la verticala in timp ce rotesti antebratul astfel incat palmele sa fie una spre cealalta.


really? :shock:
Cu ce e mai bun decat clasicul impins cu gantere?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 7:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sincer si eu am incercat acest fel de executie de-alungul anilor dar in afara de faptul ca articulatiei umarului nu-i prea convine nu se intimpla nimic deosebit


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 7:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pararea mea personala e ca executarea acestui exercitiu prin rotatie e o prostie, pe langa faptul ca pune ceva presiune pe articulatii nici nu permite utilizarea unor greutati prea mari, asta maram o fi un fel de 2 in 1? Impins dar si unpic din fluturari :shock:


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 7:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai cam asta era si ideea...impins fluturari punct..astea sint sfinte..restu sint figuri


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 9
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Dum Mar 25, 2012 12:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cand am excutat acest exerciutiu mi-a cedat bratul din cot si mi-a ventit gatera pe piept,eram la ultima serie. Nu stiu de ce dar cand fac cu greutati putin mai mari,dar pe care simt ca le pot duce (in special pentru exercitiile la piept) imi tremura bratele... Care ar fi cauza?




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 25, 2012 1:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din pacate am asistat la multe accidentari de gen, tot la ultima serie, si mai rau ca la cativa lea picat gantera in fata, probabil presiunea pe cot ii prea mare si cedeaza, si faza cu tremuratu bratelor mi se intampla si mie cand fac cu greutati mari dar m-am obisnuit cu chestia asta, probabil ca la uni le tremura bratele si la uni nu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Dum Mar 25, 2012 9:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E foarte bun exercitiul. Nici eu nu vad rostu rotirii bratelor. Da daca sunt si concentrate nici nu trebe sa folosesti o greutate prea mare. Eu unu asa fac.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Lun Mar 26, 2012 6:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu am evitat o cadere libera de gantera laughing) in rest e bun exercitiu mai ales pe declinat ma ajuta mult


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Salter
Membru
Membru



Data inscrierii: 18/Iul/2012
Mesaje: 13
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 18, 2012 12:23 pm    Titlul subiectului: Salter - Active Health Raspunde cu citat (quote)

Incercati aparatele si echipamentele pentru fitness de la Salter.
Pentru uz casnic si profesional.

http://www.facebook.com/SalterActiveHealth

Ganterele Salter ofera satisfactia unui antrenament reusit.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente piept Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate