Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Impins cu haltera din plan declinat
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente piept

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 31, 2012 2:56 am    Titlul subiectului: Impins cu haltera din plan declinat Raspunde cu citat (quote)

Stai intins pe o banca declinata (intre 20 si 40 de grade), cu capul in jos si picioarele fixate pentru a preveni alunecarea, prinde haltera de deasupra la distanta egala sau mai mare decat latimea umerilor.
Inspira si coboara haltera la nivelul pectoralilor inferior cu o miscare controlata.
Extinde bratele si expira la sfarsitul miscarii. Acest exerctiu contracta pectoralul mare (in special fibrele inferioare), tricepsul brahial si deltoidul anterior.
Acest exercitiu este util pentru a evidentia santul aflat sub pectoralul mare. Folosind greutati mici si coborand haltera la nivelul gatului pectoralii mari sunt intinsi corect. Ridicarile de haltera in plan declinat pot fi realizate cu ajutorul unui suport care ghideaza miscarea halterei.





Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 31, 2012 10:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de cind am stat cu un umar in pioneze un an de zile ..am inlocuit impinsul clasic orizontal cu cel declinat..facut la un unghi mic(aici gresind multi exact ca si la inclinat unde folosesc un unghi prea mare)...implicarea musculaturii pieptului..si nu numai a acelei inferioare este cea mai mare la acest mod de executie..in plus..nu simt aproape deloc umerii implicati...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente piept Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate