Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Indrumare combinatie suplimente nutritive
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Nitro
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Ian/2013
Mesaje: 10
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2013 10:53 pm    Titlul subiectului: Indrumare combinatie suplimente nutritive Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua. Am descoperit recent acest site unde vad exista o gama variata de suplimente si multi oameni de calitate care pot sa ofere raspunsuri corecte incepatorilor. Dupa cum este si semnificatia titlului as dori o indrumare in a alege o combinatie de suplimente care sa ma ajute in acest sport, culturismul. Am fost sportiv de performanta ( fotbal) dar pe la 18 ani am renuntat la activitati fizice si sau cam depus kilogramele.

Am 25 de ani 1.85 inaltime si 76 kg.Am inceput sa merg la sala acum 3 luni si atunci aveam 85 de kg.Initial am vrut sa slabesc ( sa dau burta jos ) dar am combinat antrenamentul la sala cu cardio.Merg la sala de 5 ori pe saptamana.lucrez cate o grupa pe zi, fac de 3 ori pe saptamana abdomene iar la finalul exercitiilor cu greutati fac tot de trei ori pe saptamana cardio ( banda sau sac ). Ca suplimente am folosit WPI de la ProNutrition, am considerat ca are mai multe proteine (172 g la 2 serviri ) decat celalte suplimente si putine grasimi.Cu alimentatia m-am pus la punct, am realizat ca suplimentele sunt suplimente si atat, mancarea este baza.In principiu sunt multumit de rezultate, nu am pus cine stie ce masa pe mine dar oricum nu mai sunt ca acum 3 luni. Numai ca am observat ca de vreo luna si jumatate de cand am inceput sa dau jos mai cu seama ca sa zic asa, am dat si din masa musculara.Eu as vrea sa mai dau vreo 3-4 kg jos dar nu as vrea sa mai dau si din putina masa musculara pe care o mai am. Se poate face si exercitii cu greutati si ca sa pui masa musculara pe tine si sa faci si slabire pentru a reduce tesutul adipos in acelasi timp? Am crescut in greutatile cu care lucrez dar parca mai greu decat altii care folosesc nu stiu ce "produse minune" si parca simt ca ar trebui sa dau organismului un boost. As dori o recomandare de suplimente pentru a da jos mai repede kilogramele, forta, energie si care sa intretina daca nu sa mareasca masa musculara in perioada asta in care vreau sa mai dau jos cateva kg. Daca se poata sa ma incadrez in 200-250 de lei ar fi perfect big grin
Va Multumesc anticipat



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2013 12:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut, Bine ai venit pe forum happy, sa construiesti masa musculara si in acelasi timp sa vrei sa si slabesti, n-ai cum, dar sa menti masa dar sa slabesti ii posibil dar nu 100%, oricum o sa pierzi putin orice ai face, suplimentele pe care ti le-as recomanda ar fi niste Aminoacizi (Devil Amino 2000 si BCAA (Liquid BCAA 1000 ml), glutamina (100% L-Glutamina) si ceva booster pt energiu si focus Hot blood, poti sa le iei linistit una dupa alta inainte de sala si dupa sala amino, bcaa si gluta sau in loc de amino poti sa-ti iei ceva proteine cu low carb, WPI ii ok daca ti-a placut si ti-a mers bine.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Ian 16, 2013 10:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut.

Poti lua inainte de sala un plic de Hot Blood , este bun. Dupa antrenament, seara inainte de culcare si dimineata mai poti lua cate 5 tab de XAmino sau cate 4 tab de Amino St in acele momente ale zilei.
Totalul ti se va situa in jur de 250 ron pe luna.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Nitro
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Ian/2013
Mesaje: 10
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Vin Ian 18, 2013 11:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va multumesc pentru raspunsuri.Acum sa vedem daca am priceput bine administrarea lor big grin Inainte de antrenament iau Hot Blood pentru energie, Devil Amino 2000, Liquid BCAA si L-Glutamina.Dupa antrenament fara Hot Blood in aceeasi ordine? Le iau doar inainte de antrenament si dupa ? In restul zilei nu mai iau deloc?




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 19, 2013 1:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hot bloodu il iei doar inainte de antrenament atat, restul le iei si inainte si dupa, ar fi ok sa iei si in zilele de pauza sa pastrezi echilibrul de azot pozitiv in sange.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Nitro
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Ian/2013
Mesaje: 10
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2013 5:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru indrumari, am inceput sa le iau si rezultatul este minunat


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Nitro
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Ian/2013
Mesaje: 10
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2013 11:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

As mai avea o intreabare...stiu ca nu este locul ei aici dar nu vreau sa murdaresc forumul cu inca un topic.Pentru maximizarea slabiri ( sa mai dau ce a mai ramas din burta jos) ar trebui sa renunt pentru 2-3 saptamani la antrenamentul cu greutati si sa fac numai banda, sac si abdomene ? Iar in cazul asta pentru perioada asta nu mai iau suplimentele recomandate si sa iau l-carnitina? Suplimetele am inceput sa le iau, am cam invatat la ce folosesc si ma gandesc sa nu stric orzul pe gaste.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2013 11:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu...antrenamentul ramane acelasi si suplimentele, umblii la alimentatie...scoti carbohidratii si grasimile din meniu


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Nitro
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Ian/2013
Mesaje: 10
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2013 11:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am inteles.La alimentatie am umblat, am scos de tot carbo si grasimile.Cam de o luna , o luna si jumatate consum numai pui, oua, salate.Eu ma gandeam sa renunt la antrenamentul cu greutati pe baza ca organismul nu poate sa si creasca in masa musculara si sa slabeasca in acelasi timp si vroiam sa intensific antrenamentul de slabire ca sa nu il mai stimulez sa faca si altceva.Dar daca tu ma indrumi asa o sa continui in ritmul asta.Multumesc pentru raspuns.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2013 3:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

slabirea ii strict din alimentatie, deci nu este antrenament pt slabit si antrenament pt masa, sa sti ca antrenamentul cu greutati stimuleaza mai mult arderile.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Nitro
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Ian/2013
Mesaje: 10
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Sam Mar 30, 2013 9:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine v-am regasit big grin .Am ajuns la greutatea dorita dar in acelasi timp am ajuns si intr-un impas big grin .Cand m-am apucat de sala am dorit sa fac treaba ca la carte, adica sa slabesc pana intr-un anumit punct iar de acolo sa ma apuc sa construiesc masa musculara de calitate.Pot sa spun ca in acest timp a tinut o dieta hiperproteica dar dusa la extrem.Alimentatia mea consta in piept de pui (1kg), oua (10-15 in mare parte doar albusurile) conbinate cu salate (rosii, salata verde, ceapa etc) si intre mese fructe.Asta mancam 6 zile iar a saptea zi mancam tot ce vroiam.Lipsa grasimilor si a carbo s-a vazut, nu prea mai aveam energie asa mare la sala.Impasul meu ar fi in felul urmator : Vreau de acum sa ma apuc de construirea de masa musculara dar nu vreau sa pun colaceii inapoi pe burta.Ma gandeam sa tin un fel de dieta Keto oarecum hibrida care sa nu te slabeasca neaparat, sa te mentina si masa musculara sa iti creasca.Stiu ca la dieta Keto principiile ar fi 30% proteine 65% grasimi 5% carbo, du pa cum stim pentru crestere de masa musculara ne trebuie 2g pe kg, in cazul meu 144 de grame.Adica as vrea sa consum mai multe proteine decat spune dieta Keto, iar carbo sa ramana tot redusi si energia sa o iau numai din grasimi . Am o nelamurire si cu caloriile, mai citisem undeva ca muschi incep sa creasca de la un anumit numar de calorii, este adevarat?Ma poate ajuta cineva cu informatii?? Va multumesc


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Apr 02, 2013 4:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multi culturisti au perioade de masa si de definire,in perioadele de masa au numar mare de calorii, iar in perioada de definire se urmareste arderea grasimilor stocate si mentinerea muschilor castigati in urma incarcarii cu calorii.
ceea ce vrei tu, sa mananci bine si sa te tii in forma mereu, este o treaba buna,dar cu asa ceva nu o sa ai progrese foarte senzationale de la luna la alta. totul depinde de suplimente ...etc



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Nitro
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Ian/2013
Mesaje: 10
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Joi Apr 04, 2013 11:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Urdea Silviu a scris:
multi culturisti au perioade de masa si de definire,in perioadele de masa au numar mare de calorii, iar in perioada de definire se urmareste arderea grasimilor stocate si mentinerea muschilor castigati in urma incarcarii cu calorii.
ceea ce vrei tu, sa mananci bine si sa te tii in forma mereu, este o treaba buna,dar cu asa ceva nu o sa ai progrese foarte senzationale de la luna la alta. totul depinde de suplimente ...etc


Am inteles.O sa intru acum in perioada de masa.O sa consum in jur de 150g proteine, 300g carbohidrati si 100g grasime.Este ok?Sa continui si cu amino si glutamina??



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Apr 05, 2013 9:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, nu are nimic daca folosesti aminoacizii, iar glutamina este chiar indicata


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Nitro
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Ian/2013
Mesaje: 10
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Vin Apr 05, 2013 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Urdea Silviu a scris:
da, nu are nimic daca folosesti aminoacizii, iar glutamina este chiar indicata


Ok , multumesc



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate