Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Interviu Chivu Daniel
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Interviuri

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Feb 06, 2014 9:17 am    Titlul subiectului: Interviu Chivu Daniel Raspunde cu citat (quote)



Reporter: Cum te numesti ?
Chivu Daniel: Chivu Daniel
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: De cat timp practici acest sport?
Chivu Daniel: Aproximativ 17 ani
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Ce rezultate notabile ai obtinut?
Chivu Daniel: Campion national la seniori si junirori si cateva titluri de vicecampion national juniori si seniori
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Ne poti spune cateva detalii despre antrenamentul tau?
Chivu Daniel: Scurt si intens, 4-5 serii la grupele mari, 2-3 serii grupele mici, repetari 6-10
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Pe ce se bazeaza alimentatia in perioada "off", dar "on" ?
Chivu Daniel: In general pe carbohidrati din surse naturale precum orez, ovaz, paine...si proteine: carne de pui , curcan peste...in off mai mananc si junk food happy
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Ce suplimente nutritive folosesti?
Chivu Daniel: Pe cele mai bune de pe piata winking
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: De ce ai ales acest sport-culturismul ?
Chivu Daniel: Am practicat de mic luptele....insa fiarele m-au atras happy ...nu stiu de ce...probabill....pt ca este si un stil de viata sanatos, o arta...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Reporter: Cand ai pasit prima data intr-o sala de culturism ?
Chivu Daniel: Hmmmmm, in 1996 pot spune ca a fost dragoste la prima vedere happy
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Care a fost primul titlu castigat ?
Chivu Daniel: Vicecampion national la juniori in 2002...primul concurs...apoi in 2003 campion..tot la juniori
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Ce sacrificii presupune sportul de performanta?
Chivu Daniel: Rabdare in general, multa ambitie si dedicare....ca si sacrificii....ce sa zic....sacrifici timp, bani....dar...se merita...parerea mea
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Daca ar fi sa o iei de la inceput ai alege tot culturismul ?
Chivu Daniel: Da, cu siguranta DA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Au existat persoane care ti-au influentat performantele ?
Chivu Daniel: Da
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Ce personalitati din sport admiri ?
Chivu Daniel: Admir fizicurile unor culturisti precum Flex Wheeler, Shawn Ray, Yates...dar nu agreez ideea in a avea idoli.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter:Poti sa ne destainui cateva dintre recordurile personale ? ( impins la piept, genuflexiuni, indreptari)
Chivu Daniel: Nu prea am recorduri....am evitat lucrurile astea...dar pot spune ca geno fac serii cu 240-250.....1 singura repetare nu am incercat niciodata la greutate mare la geno;...impins serii cu 175....4-5 rep, indreptari....230-250...Nu ma consider in tip puternic...si nu urmaresc lucrul asta.....am patit-o de cateva ori ......si evit de atuci...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Ce pasiuni mai ai in afara de sport?
Chivu Daniel: Calatoriile, mancarea, petrecerea timpului cu familia, masinile, sporturile genul box-kick box...NU agreez fotbalul.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter: Ce planuri de viitor ai?
Chivu Daniel:Planurile mele de viitor tin de viata familiei mele. Pe plan „culturistic”…important e sa fiu sanatos..caci restul se face daca exista finantze in primul rand.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reporter:Ce sfarturi le-ai da celor care sunt la inceput ?
Chivu Daniel: Rabdare, ambitie si foarte important...Inteligenta (sunt de parere ca, Culturismul mai intai se invata..apoi se practica), si sa nu uite ca muschii se fac in bucatarie...nu in sala...big grin



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
paraschivrazvan25
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Sep/2021
Mesaje: 13

MesajTrimis: Sam Iul 22, 2023 10:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Unsportiv de top


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Interviuri Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate