Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Murgu Denis
     email

Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Prezentare membrii


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 2:01 pm    Titlul subiectului: Murgu Denis Raspunde cu citat (quote)

Salut la toata lumea,sunt nou pe aici si am nevoie de sfaturi!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 2:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bun venit, Denis!
spune-ne, ce ai pe suflet? happy glumesc


Ultima modificare efectuata de catre danyel88 la Mar Feb 07, 2012 2:05 pm, modificat de 1 data in total



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 2:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fac sala de aprox 3 ani.Am 18 ani si 1,70 inaltime,75 kg.Am nevoie de sfaturi pt un nou program,in special pt acumulare de masa.Voi pune si cateva poze cu mine.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 2:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)






Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 2:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 2:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai... in primul rand, cel mai important pentru a acumula masa, ii alimentatia, trebuie sa fie bogata in proteine si moderat in carbohidrati, 5-7 mese pe zi (adica carne, lapte, oua, peste obligatoriu), mesele nu trebuie sa fie in cantitati mari ( adica sa te saturi), se zice ca o masa ar trebui sa fie ceva mai mare de cat marime pumnului drept, 2-3 litri de apa pe zi si 8 ore de somn, antrenamentele sa fie cam de 4-5 ori pe saptamana (spune-ne programul tau de antrenament), in alimentatie ar mai trebui sa contina si un concentrat protetic care sa aibe 5-10 gr de carbo pe care sa-l adiministrezi de 2 ori pe zi + ceva multi vitamine si un energizant inainte de antrenament.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 2:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca primul program de aici http://forum.suplimente-culturism.ro/antrenamente-culturism-incepatori-t237.html


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 10:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

danyel88 a scris:
pai... in primul rand, cel mai important pentru a acumula masa, ii alimentatia, trebuie sa fie bogata in proteine si moderat in carbohidrati, 5-7 mese pe zi (adica carne, lapte, oua, peste obligatoriu), mesele nu trebuie sa fie in cantitati mari ( adica sa te saturi), se zice ca o masa ar trebui sa fie ceva mai mare de cat marime pumnului drept, 2-3 litri de apa pe zi si 8 ore de somn, antrenamentele sa fie cam de 4-5 ori pe saptamana (spune-ne programul tau de antrenament), in alimentatie ar mai trebui sa contina si un concentrat protetic care sa aibe 5-10 gr de carbo pe care sa-l adiministrezi de 2 ori pe zi + ceva multi vitamine si un energizant inainte de antrenament.



In primu rand vreau sa zic ca nu iau suplimente.La alimentatie,manc foarte multe oua,lapte cu cereale,branza,carne,defapt manc detoate.Antrenamentu:

Luni-piept-biceps
Miercuri-umeri-triceps
Vineri-piept-biceps
Sambata-spate triceps.

Zilele sunt in functie de timp si de scoala..Aaa si de odihnit ,ma odihnesc foarte mult,dorm si dupamasa cam 4 ore plus noaptea bineinteles.Mai vreau sa spun ca am gasit un program pt ce-i deficitari scris Florin Unceanu.tot 4 antre pe sapt.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aha, din programul pe care l-ai scris mi se pare cam mult biceps si triceps si le supra antrenezi fiind grupe destul de mici.
app. se pare ca picioarele nu le antrenezi si rau faci...
ar trebui sa le incluzi si pe ele in program ca mai incolo vrei regreta, multi evita antrenamentul de picioare, pot sa spun ca asta ii greseala incepatorului dar din pacate multi cu ani de sala fac greseala asta....
eu iti recomand sa lasi mai usor cu bratele si sa bagi picioare.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da stiu,Acuma vreau sa ma apuc si de picioare.La biceps si triceps fac doar 2 exercitii a cate 3-4 seri.Zici ca ii prea mult?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 11:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hmm.. nu ii mai bine sa faci o data pe saptamana bratele si sa faci 3-4 exercitii pentru fiecare grupa(biceps si triceps)?
eu zic ca dai randament mult mai repede si ii mult mai ok ca le lucrezi bine, 2 exercitii mi se par destul de putin chit ca le faci de 2 ori pe saptamana, nu le lucrezi cum ar trebui.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 11:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si daca le fac numai odata pe sapt nu cresc mai greu? si pieptu sa ramana de 2 ori?? (odata fac cu bara si odata cu gantere)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2012 12:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

1.Adauga picioarele la antrenament!
2.Stretching macar o data pe saptamana la sfarsitul antrenamentului
3.6-9 serii la grupele mici/12-15 la cele mari PE SAPTAMANA,exercitii de baza,incearca sa lucrezi mai putin la aparate si scripeti
4.Daca vrei sa fii mare,foloseste greutati mari si repetari intre 4-6 la genoflexiuni si indreptari.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2012 12:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lucreaza o grupa doar o data pe saptamana,nu cred ca esti la nivelul de refacere incat sa le poti antrena de 2x,asta insemnand sa faci peste 20-25 serii la grupele mari,iar peste 12-15 la cele mici ceea ce este destu de mult.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2012 12:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca le faci doar o data pe saptamana nu cresc mai greu, ba din contru cresc mai repede pentru ca le lucrezi mult mai bine si mult mai intens, sincer dupa 2 exercitii de biceps nici nu pot zice ca am facut biceps adica nu as simpti nimic dar daca as face 4 exerciti acate 4 serii cu greutati care sa-mi permita doar 8-10 repetari(nu mai mult) crede-ma ca ar fi muuult mai ok pt brate, si in legatura cu pieptul ii ok daca vrei sa le faci de 2 ori pe saptamana, numai cu conditia ca la luni sa le faci mai intens si vineri sa le faci mai lejer (adica sa nu fortezi).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Prezentare membrii Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatoare
Pagina 1 din 4
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate