Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Dilema - Animal Pak UNIVERSAL sau altceva ?
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DanielV
Membru
Membru



Data inscrierii: 24/Ian/2010
Mesaje: 1
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Dum Ian 24, 2010 11:40 pm    Titlul subiectului: Dilema - Animal Pak UNIVERSAL sau altceva ? Raspunde cu citat (quote)

Dilema - Animal Pak UNIVERSAL sau altceva ?

Salutare. De luni ma apuc iarasi de sala dupa o absenta de 2 luni. Si mi-am comandat o cutie de Animal Pak de la Universal. Din ce stiu eu, Animal Pak se administreaza de regula 1 plic pe zi cu 30 de minute inaintea antrenamentului, de preferat dupa ce mananc, cu multa apa.

Problema ar fi urmatoarea. Eu voi sustine antrenamentele de la ora 19, iar cand voi termina, as vrea sa fac si sauna. Insa am inteles ca prin sauna pierzi vitamine si minerale. Asadar, ce ma sfatuiti sa fac? Oare pierderea de vitamine si minerale e neglijabila sau voi pierde o cantitate esentiala si considerabila de vitamine, minerale etc? Sa iau Pak-ul dupa ce termin antrenamentul si sauna pentru a recupera ce am pierdut prin sauna? Sa il iau dimineata cand ma trezesc pentru a-mi servi antrenamentului de la ora 19 seara?
Mai are efect pe durata antrenamentului daca trec atatea ore intre administrare si antrenamentul propriu-zis(am inteles ca dupa administrarea lui poti sustine un antrenament mai intens)? Dilema nasoala..



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
mojapetru
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 12/Mar/2009
Mesaje: 21
Locatie: Baia-Mare

MesajTrimis: Joi Ian 05, 2012 5:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din cea ce scrie pe cutie, Animal Pak se administreaza la micul dejun cu o cantitate suficienta de lichide, atentie insa, prea multa apa in timpul si imediat in jurul meselor dilueaza sucurile digestive, deci digestie incompleta, gaze, disconfort, etc... Inaite de antrenament e mai indicat ceva supliment de tip Pump: Nitrox Therapy, Brutal Anadrol sau Super Pump ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate