Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Antrenament Brate EXPLOZIV
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente biceps


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Bogdan
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Ian/2012
Mesaje: 15
Locatie: Gurghiu

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 10:43 pm    Titlul subiectului: Antrenament Brate EXPLOZIV Raspunde cu citat (quote)

Eu fac vinerea de obicei bratele . Fac pentru fiecare grupa cate 5 exercitii fiecare a cate 3-4 serii , repetarile : 10-8-8-6 ultima cu greutatea maxima si poate putin trisat depinde de exercitiu. in fiecare saptamana schimb ordinea exercitiilor si tot la 2 saptamani schimb prima grupa antrenata !
BICEPS Flexii alternative cu gantera din picioare 4 serii 12,10,8,6
Flexii cu bara EZ 4 serii 10,8,8,6
Flexii Hammer 3 serii 10,10,8
Flexii pe plan inclinat 4serii 10,8,6,6
Flexii concentrate 3 serii 10,10,8
TRICEPS Impins cu priza apropiata de la piept pe plan orizontal 4 serii 12,10,8,6
Flotari la paralele 4 serii 12,10,10,10
Extensii cu franghia 4 serii 10,8,8,6
Extensii cu bara EZ la frunte 3 serii 10,8,6
Extensii cu un brat pe langa corp cu gantera 4 serii 10,10,8,8

** NU sunt singurele exercitii pe care le fac le schimb saptamanal 1-2 , sunt o multime inca !
** Antrenamentul meu de acest tip dureaza maxim 90 minute



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 10:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu sunt cam multe serii ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bogdan
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Ian/2012
Mesaje: 15
Locatie: Gurghiu

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 10:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sincer depinde de la antrenament la antrenament , depinde si de starea pe care o am in cazul meu ! Am primit un model de program de antrenament de la un mare culturist roman , am pus in aplicare si imi merge super bine si vad o schimbare faorte buna in doar o luna o reactie placuta a organismului


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 11:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da,dar vezi sa nu o tii mult cu volumul asta la brate,la inceput ti-a mers bine pentru ca a fost un soc pentru organism dar...in timp poate te vei supraantrena...depinde de multi factori aici,odihna - alimentatie - suplimentatie




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bogdan
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Ian/2012
Mesaje: 15
Locatie: Gurghiu

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 11:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dada ai foarte mare dreptate , evident ca il voi schimba dupa un timp si iara voi revenii voi micsora numarul de exercitii de serii il voi creste din nou , O CONTINUA MODIFICARE !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 9:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

taie nr seriilor macar la jumatate si dupa o luna o sa vezi cam ce se intimpla :wink:


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Ian/2012
Mesaje: 15
Locatie: Gurghiu

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 12:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cam ce asateptari ar trebuii sa am ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 12:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai ideea r fi de progres nu?..ramii la ex de baza...flexii cu bara cu ganterele eventual un ex de izolare fa intre 6-8 rep foarte intens la epuizare..respecta tehnica de executie pt a nu recruta alte grupe in afara de cea dorita si ai sa vezi rezultatele


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 1:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si ai rabdare,fii perseverent in toate,nu astepta minuni dupa 1 luna




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
razvan89
Membru
Membru



Data inscrierii: 08/Feb/2012
Mesaje: 34
Locatie: LIPOVA

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2012 11:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in primul rand sunt multe serii al doilea rand multe exercitii si in al treilea rand o sa te plafonezi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2012 1:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Suna bine cam asa e si al meu big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Joi Feb 09, 2012 8:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca dupa un antrenament deasta pleci in genunchi de la sala.tare modu de antrenare


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Feb 10, 2012 9:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai antrenamentele si trebuie sa fie dure si intense daca vrei rezultate...chestia aia cu no pain no gain nu a fost inventata aiurea


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan89
Membru
Membru



Data inscrierii: 08/Feb/2012
Mesaje: 34
Locatie: LIPOVA

MesajTrimis: Mar Apr 10, 2012 4:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ps: 90 minute e ff mult , exagerat !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Apr 10, 2012 5:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

90 de minute e ok...2 ore e deja cam mult..intre 60 si 90 e ok mai ales daca se fac pauze mari intre exercitii


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente biceps Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate