Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Suplimente pentru crestere musculara
     email

Du-te la pagina Anterioara  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Cum vi se pare acest post?
Foarte Bun
75%
 75%  [ 3 ]
Satisfacator
0%
 0%  [ 0 ]
Prost
25%
 25%  [ 1 ]
Voturi totale : 4

Autor Mesaj
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Apr 05, 2012 11:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu ii destul doar glutamina, iti trebuie ori un Whey (Devil Whey) ori un Amino (Devil Amino Powder) dar daca vrei o creatina, cum zice shadoz 3-5 grame ii numa bun


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 7:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aham...ca si suplimentare proteica Devil Whey si Devil Amino Powder is chiar foarte bune...eu le-am incercat pe ambele si is foarte ok...deci lasa gainerele care is stup de zahara si treci pe suplimente de calitate..carbo/glucide iti poti lua din alimentatie...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 7:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aha.dar daca voi lua un concentrat proteic s pun masa nu ar fi nin?sa iau o portie dupa antrenament..iar dimineata 5 gr de glutamina sau creatona ce ar merge mai bn?apoi inaonte de antrenament xplode plus 5gr de creatina si seara inainte de somn 10gr glutamina..as vrea s stiu knd pot lua creatina cel mai bm?dimineata,inainte sau dipa antrenament?va multumesc


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 7:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

singurul moment in care e bine de luat creatina este dupa antrenament..hai sa zicem ca in zilele fara antrenament poti lua si dimineata la trezire..depinde cite zile te antrenezi pe saptamina...daca sint 4-5 nu mai trebuie sa iei si in zilele fara sala...odata corpul incarcat cu depozite de creatina e ok sa iei doar dupa antrenament...momentele cruciale cind e bine de luat glutamina sint dimineata la trezire dupa antrenament si seara inainte de culcare...5-10 grame...iar concentratul proteic sa zicem tot asa...dar asigura-te ca in restul zilei maninci cantittativ si calitativ hiperproteic plus legume fructe fibre...suplimentele sint doar..un bonus dat corpului...mincarea trebuie sa fie baza...majoritatea incepatorilor au impresia ca acolo sta secretul..nu..secretul sta in antrenamente grele intense si inteligente..consecventa si rabdare in timp..si mincare de calitate(oua carne frucet legume) si suficienta cantitativ...suplimentele sint doar un mic bonus




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 2:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar eu iau dupa antrenament proteina plus glutamina !!! Cum mai iau si creatiana ? Pun in shakeru de proteine si glutamina si creatina ? Sau ar trebui sa o iau singura ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 4:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

n-are nimica daca iei toate 3 de odata


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 4:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

creatina este total altceva decit proteinele..pune-l la un loc in shake-ul ala...si mai citeste despre ele inainte sa runci asa in tine suplimente..mai copii..pune-ti mina si informati-va..postul tau ma face sa inteleg ca habar nu ai ce e creatina ce sint proteinele etc...informatia inseamna evolutie..pune mina si invata..si dupaia arunca-te pe suplimentele minune..of of tineretu din ziua de azi


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 4:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

laughing)ai dreptate poate k nu sunt asa de informat...de asta si intreb..ptr k astept sa primesc ajutor de la niste oameni care stiu despre ce este vorba:)...deci pn la urma cum s fac sa le impac pe toate??am proteina,glutamina,creatina monohidrata si xplode!!!cum ar fi cel mai bn sa le combin??va multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 4:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu cred ca ti-am raspuns mai sus un pic...asta ca si cum vrei s amergi pe motor si nu ai invatat sa mergi pe bicicleta...deeeeeeeeeeeci..mai iti zic odata da dupaia esti on your own ca nu o sa repet de un miliar de ori acelasi lucru...proteina impreuna cu glutamina 5-10 grame poti lua in orice moment al zilei.ca inlocuitor d emasa...daaar cele mai intersante momente ale zilei sint dimineata la trezire dupa antrenament si inainte de culcare...xplodeul ala doar inainte de antrenament si creatina doar dupa antrenament...e clara treaba acum?




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 5:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inteleg..mai sus mi-ai zis k creatina e total altceva decat proteina dar mi-ai zis sa le combin!!!deci iau proteina creatina si glutamina toate la un loc k?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2012 6:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si daca ti-am zis sa le combini ce?...tu nu maninci carnea cu cartofi? silly


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marcutz
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Ian/2012
Mesaje: 22
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 1:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

VLAD nu te lasa,pana la urma poate SHADOZZ sparge monitorul =)) =))

man.iei glutamina si proteina dupa antre.creatina 3-4g cu xplode inainte de antre
si mananca de 4-5 ori pe zi.si vezi ca o felie de paine cu 2 de salam nu se pune :D



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 2:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu marcutz nu sparg monitorul...nu stiu ce te-o apucat?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate