Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Gambele
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Probleme medicale

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Lucian
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 9
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Dum Mai 13, 2012 12:01 am    Titlul subiectului: Gambele Raspunde cu citat (quote)

Am o perioada destul de mare (o luna) de cand ma dor gabele, mai exact dupa ce fac efort, nu foarte intens. De exemplu alerg 100m dupa incepe durerea care ma tine 5-10 min. Durerea e una si de muschi si de os, nu stiu exact cum e laughing, cand apas pe locul dintre tibie si muschi acolo ma doare cel mai tare. Nu stiu care e cauza...la sala fac picioare si sambata merg si la alergat (in jur de 10km).




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mai 13, 2012 8:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hai sa ne intelegem...dupa 10 km de alergat te dor gambele vreo 5-10 minute?..daca da e oarecum normal...durere de muschi si os?..oasele nu dor...alergi in ziua de picioare?...ti se imflameaza ceva..de ce tip este durerea?..pe o scara de la 10 la 10 unde este plasata ...de cit timp se manifesta acest fenomen..te doare doar dupa alergat..in rest ziua noaptea la urcat scari la mers la sala te doare?...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 9
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Dum Mai 13, 2012 9:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma doare si daca alerg 100 de metri (nu in timpul alergatului, dupa) si daca merg mai rapid mai mult timp. Nu, nu alerg in ziua in care fac picioare. Partea muschiului pe care am incercuit-o cu rosu, aia ma doare cel mai tare, si se intareste foarte tare, pe o scara de 1-10, durerea este plasata pe la 6-7.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mai 13, 2012 3:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inseamna ca ai facut o tendinita , o intindere mai violenta...fa un repaus de vreo 2 saptamini de la efort...daca doare in continuare du-te fa-ti un tratament de fizioterapie,(ultrasunete,laser)..si o sa se rezolve




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 9
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Dum Mai 13, 2012 5:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc de sfat, am sa fac o pauza sper sa si revina big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mai 14, 2012 7:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ar fi cel mai bine...si evident apoi reia antrenamentele usor ..si cel de rezistenta si cel de sala...succes...daca mai ai intrebari dupa acea perioada de repaus..linistit


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Probleme medicale Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate