Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

un mic sfat pentru a obtine o masa musculara potrivita mie
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
AdrianEftimie
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Mai/2012
Mesaje: 2
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mai 13, 2012 4:12 am    Titlul subiectului: un mic sfat pentru a obtine o masa musculara potrivita mie Raspunde cu citat (quote)

salut am 24 de ani 1.80 63 de kg din punctu meu de vedere prea slab pentru inaltimea care o am
as dori daca se poate cateva sfaturi pentru a obtine masa musculara necesara pentru inaltimea mea
sa mentionez ca am facut sport de performanta timp de 15 ani m-am lasat si am slabit foarte mult si a devenit deranjant straight face
nu stiu daca este necesara informatia dar sala am facut 1 an de zile dupa care pauza toata iarna care a trecut si tot ce am muncit sa dus happy
suplimente care le-am folosit : Animal Pack de la Universal , proteina jumbo amino acizi de la universal dar pastilele acelea mari
cam amator dar acestea au fost indrumarile care le-am primit si nu am fost multumit de rezultate vas fi foarte recunoscator pentru sfaturi

Va multumesc !



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mai 13, 2012 4:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut, pentru a lua in greutate conteaza foarte mult cat si ce mananci, incearca sa ai mese la ore fixe daca se poate 4-5 mese (incearca sa nu mananci pana te saturi), mesele sa includa carne, lactate, oua, cereale, fructe, legume etc. (incearca sa mananci cat mai sanatos posibil) ca si suplimente ti-as recomanda doar un gainer, un multivitamine si minerale si o creatina.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mai 13, 2012 8:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ideea e ca nu merge ca facem un an sala si gata raminem cu masa aia musculara..daca vrei rezultate gindeste-te ca asta este sport de termen lung si foarte lung...si pe linga practicarea la modul serios al acestui sport..o alimentatie mai consistenta caloric si mai ales proteic este necesara..deci mai multe mese pe zi..impartite cam la 3 ore distanta plus un aport hidric ridicat sint necesare..lasa tu animalurile si jumbourile ca nu aia e cheia...ci mersul frecvent si consecvent la antrenamente plus o alimentatie diversificate si calitativa in aceasta directie:carne lapte oua plus legume fructe cereale...succes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdrianEftimie
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Mai/2012
Mesaje: 2
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 14, 2012 10:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu mersu la sala sunt constient ca este un sport pe termen lung problema la mine nu este mersu la sala sunt intr-un fel obisnuit cu sportu de lunga durata cu alimentatia pot sa zic ca stau cam prost in ultima perioada si nu am idee cum sa administrez si referitor la sfaturile care mi leati recomandat va raman recunoscator
Concluzia este ca trebuie o alimentatie bine gandita un somn la orele potrivite got it big grin va multumesc.

P.S.
Daca ati putea sa imi spuneti care din multele suplimente ar fi cele mai potrivite "denumirea mar interesa" v-as ramane indatorat big grin

Va multumesc !!




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Mai 14, 2012 10:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca ti-a fost ok cu Animal Pak ,Jumbo...si ce ai mai luat.....atunci le poti lua tot pe astea.Mai poti Incearca Devil Whey sau Scitec Whey Protein Professional


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mai 14, 2012 12:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alage-ti dupa raport calitate pret un supliment vitaminic/mineral, o creatina si un izolatproteic/amino..uite chiar de aici de la noi ai avea citeva supleimnte chiar foarte bune la niste preturi foarte decente...si nu spun asta doar pt ca scriu aici pe forum..pe acestea le-am incercat pe pielea proprie si am fost deosebit de multumit de ele...Devil vitamins and minerals devil creatina monohidrta si devil amino powder au dat cele mai bune rezultate pt mine..nu sa te astepti la minuni dar fac exact ce trebuie s afaca ..cinstit si simplu...refacere buna..antrenamente bune...progrese usoare in masa si forta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate