Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Definire masa musculara
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Willy
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Mai/2012
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun Mai 21, 2012 2:54 pm    Titlul subiectului: Definire masa musculara Raspunde cu citat (quote)

Salut, am si eu o intrebare in legatura cu definirea mentionez ca nu sunt incepator. Deci pentru scaderea stratului de grasime fara a pierde prea multa masa musculara cam cate sedinte de cardio sa acord pe zii, pe langa antrenamentul cu greutati, precizez ca sunt tip somatic endomorf si am un regim cat de cat ok. Am mai incercat sa obtin o definire anul trecut dar am dat prea multa masa musculara jos, si tot nu am reusit sa elimin un strat de grasime suficient de mult crying faceam cate 2 sedinte cardio ~30min fiecare + antrenamentul de greutati. multumesc anticipat

p.s: daca stiti si ceva suplimente ce m-ar putea ajuta ...



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Mai 21, 2012 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

care este regimul tau ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Willy
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Mai/2012
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun Mai 21, 2012 3:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Urdea Silviu a scris:
care este regimul tau ?

masa 1:ovaz cu lapte
masa 2:4 oua 2 galbenusuri cu niste branza
masa 3:pui la cuptor cu cartofi
masa 4:peste cu un pic de orez
masa 5:tot peste fara garnitura



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mai 21, 2012 4:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incearca sa tii Keto si va merge si fara cardio...am scris eu un articol la rubrica alimentatie..foarte pe scurt..5-6 zile pe saptamina scoti carbo de tot si lasi proteine cu grasimi..foarte important sa ramina o cantitate suficienta de grasimi acolo..poti minca la liber oua carne cit de grasa peste ulei de masline brinza grasa fara carbo..o zi doua inacrcare maninci tot ce vrei carbo la liber din orice surse..




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Willy
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Mai/2012
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun Mai 21, 2012 5:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

o sa incerc dieta respectiva . o intrebare trebuie musai sa am 2 zile de incarcare cu carbo? sau este optional?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Willy
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Mai/2012
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun Mai 21, 2012 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si inca ceva cat de gras pot sa mananc in aceasta dieta adica tot tacamu slanina/jumeri/carne de porc cu grasime etc? sau doar grasime sanatoasa ulei de masline de in si ce mai sunt... multumesc


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 22, 2012 8:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca nu consumi carbo in zilele de keto poti minca oricit de gras vrei..desigur nici sa faci excese ..dar grasimi trebuie sa fie..si uneori chiar mai mult decit proteine...oricum trebuie sa rupi sala intre timp...si da zilele de incarcare sint necesare..de cite anume ai nevoie(1-2) o sa iti dai singur seama dupa citeva saptamini de keto..uite eu anul trecut am slabit 30 de kile in 8 luni cu keto, perioada in care am pierdut putina masa musculara si m-am simtit excelent fizic..sa bei multa apa...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Willy
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Mai/2012
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Mai 22, 2012 2:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am inceput de azi o sa mai revin cu intrebari daca este nevoie si cu progrese... multumesc inca o data


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Mar Iun 26, 2012 7:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cum ar trebui sa arate antrenamentele pentru definire cu grutati??imi fac acelasi program care lam avut ptr masa doar k akum fac cu greutati mici 16-20 repetari??e bine asa??credeti k mi are rost s iau creatina??akuta la ceva?va multumesc!!




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Iun 26, 2012 7:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

1 saptamana sa faci cu greutati mari si repetari intre 6-10 iar 1 saptamana faci greutati mai mici si repetari intre 12-16


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Mar Iun 26, 2012 7:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aha multumesc!!si pn la urma creatina o mai iau???dau o administrez doar in saptamana in kare fac cu geutati mari??


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Iun 26, 2012 11:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca esti pe definire n-are rost sa iei creatina


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danygym
Membru
Membru



Data inscrierii: 30/Sep/2011
Mesaje: 26
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2012 6:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

un program pt definire stie careva?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audigy
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 82
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2012 8:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred ca stie nimeni. big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Iul 05, 2012 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bineinteles ca stie cineva doar ca nu era pe forum laughing glumesc, cel mai important intr-o perioada de definire ii alimentatia, programul de antrenament poate sa fie acelasi care il faci de obicei, am experimentat pe pielea mea laughing si asa si este.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate