Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Energizante pre-workout
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Energizante

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Ian 13, 2012 10:20 pm    Titlul subiectului: Energizante pre-workout Raspunde cu citat (quote)

ce poate ajuta la o activitate fizica de mai buna calitate: cafeaua, un complex de vitamine B, produsele efervescente bazate pe creatina,arginina,citrulina -malat ,beta alanina,magneziu


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 3:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din cate stiu eu cafeaua nu ar fi prea buna, aceasta reducand creatina din corp :roll:


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 8:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu exista asa ceva..un asemenea proces fiziologic nu se intimpla...altfel oare de ce au atunci suplimentele pre-workout si cafeina si creatina?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 11:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

jackzorn a scris:
Din cate stiu eu cafeaua nu ar fi prea buna, aceasta reducand creatina din corp :roll:


De unde ai auzit afirmatia asta?
Zilele trecute la sala mi-a spus cineva: "Creatina afecteaza ficatu si nu e buna,sa nu iei,mi-a zis unu care stie!"




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 11:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de profesori doctori ingineri care stiu ei mai bine e plina lumea...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 11:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Urdea Silviu a scris:
jackzorn a scris:
Din cate stiu eu cafeaua nu ar fi prea buna, aceasta reducand creatina din corp :roll:


De unde ai auzit afirmatia asta?
Zilele trecute la sala mi-a spus cineva: "Creatina afecteaza ficatu si nu e buna,sa nu iei,mi-a zis unu care stie!"


Am citit chiar in descrierea unui supliment de creatina, nu mai stiu exact daca nu chiar de pe acest site, am sa caut si daca gasesc am sa postez



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 11:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu au absolut nici o problema una cu alta pt organism


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexd
Membru
Membru



Data inscrierii: 24/Ian/2012
Mesaje: 13
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 11, 2012 4:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

jackzorn a scris:
Din cate stiu eu cafeaua nu ar fi prea buna, aceasta reducand creatina din corp :roll:


Astea sunt detalii inutile care nu isi au nici un rost.
Plus ca cel mai elocvent exemplu este reprezentat de pre workout`urile care contin si cofeina si creatina. Eu chiar saptamana asta am baut o cana de cafea inainte de antrenamente si o portie de storm (universal) si totul a mers foarte bine.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 12, 2012 7:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

exact, majoritatea pre-workouturilor au si cofeina si creatina,deci acel mit mai vechi care spunea ca cele doua se bat cap in cap cade




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
e36fanatik
Membru
Membru



Data inscrierii: 02/Mar/2012
Mesaje: 32
Locatie: Baraolt

MesajTrimis: Joi Aug 23, 2012 2:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ShaDoZ a scris:
exact, majoritatea pre-workouturilor au si cofeina si creatina,deci acel mit mai vechi care spunea ca cele doua se bat cap in cap cade


da, asa este..in trecut se spunea ca creatina nu e ''prieten'' cu cofeina, cafeaua, cola etc.... dar probabil ca nu e problema...



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Van Helsing
Membru
Membru



Data inscrierii: 18/Aug/2012
Mesaje: 51
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Mie Oct 17, 2012 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e36fanatik a scris:
ShaDoZ a scris:
exact, majoritatea pre-workouturilor au si cofeina si creatina,deci acel mit mai vechi care spunea ca cele doua se bat cap in cap cade


da, asa este..in trecut se spunea ca creatina nu e ''prieten'' cu cofeina, cafeaua, cola etc.... dar probabil ca nu e problema...
cofeina are un usor efect diuretic, iar creatina acumuleza apa in celulele musculare....de aici si asa zisul mit cum ca nu ar fi bine sa le combinam


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
arnold
Membru
Membru



Data inscrierii: 19/Noi/2012
Mesaje: 85
Locatie: vatra dornei

MesajTrimis: Mar Dec 04, 2012 5:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

creatina nu are nici un efect secundar...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
msmp3
Spammer
Spammer



Data inscrierii: 07/Mai/2015
Mesaje: 10
Locatie: Mioveni Arges

MesajTrimis: Dum Mai 24, 2015 4:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Van Helsing a scris:
e36fanatik a scris:
ShaDoZ a scris:
exact, majoritatea pre-workouturilor au si cofeina si creatina,deci acel mit mai vechi care spunea ca cele doua se bat cap in cap cade


da, asa este..in trecut se spunea ca creatina nu e ''prieten'' cu cofeina, cafeaua, cola etc.... dar probabil ca nu e problema...
cofeina are un usor efect diuretic, iar creatina acumuleza apa in celulele musculare....de aici si asa zisul mit cum ca nu ar fi bine sa le combinam


Mie mi-a mers foarte bine *** ....nu are efecte secundare (palpitatii...roseata piele...artimii).
Totusi este foarte puternic si ar fi bine sa nu se depaseasca doza (cel putin asa scrie pe eticheta)
...deci recomand!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Energizante Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate