Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Abductii stand in sezut la aparat
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente fesieri

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 1:24 am    Titlul subiectului: Abductii stand in sezut la aparat Raspunde cu citat (quote)

Stai la aparat:
Departeaza picioarele cat mai mult posibil.
Intoarce-te la pozitia initiala cu o miscare controlata.
Cu cat este mai inclinat suportul pentru spate, cu atat este mai izolat fesierul mijlociu. Cu cat suportul pentru spate este mai drept, cu atat este mai solicitat fesierul mare. Ideal este sa schimbi inclinarea trunchiului prin aplecare inainte sau inapoi in timpul unui set.
Exemplu: Realizeaza 10 repetari cu trunchiul sprijinit pe suport si 10 repetari cu trunchiul aplecat inainte.
Acest exercitiu modeleaza si tonifica soldurile, facand linia taliei sa para mai mica.

-


Portiunea fesierului izolata cand trunchiul este sprijinit de suport


Portiunea fesierului izolata prin apleacarea anterioara a trunchiului



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 9:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ex preferat de sexul feminin..mie personal mi se pare o risipa de timp atita timp cit se fac ex de genoflexiuni fandari si indreptari..cu rezultate mult mai bun pe musculatura atit abductoare cit si adductoare


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 3:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intradevar e practicat adesea de femei, n-am vazut niciodata pana acum vreun barbat sa faca acest exercitiu laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 8:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asta face parte din categoria mituri..cred ele ca au nevoie de acest ex




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 11:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai si sa zicem ca pe fata o doare spatele din diferite cauze, exercitiul asta ii numai bun... trebuie sa te gandesti si la alte situati, deci eu zic ca nu-i o risipa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2012 11:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa ramana fetele la el,laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mar 08, 2012 7:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca o doare spatele cu atit mai mult sa faca acele exercitii dani..usor..fara rezistenta..numai asa o sa ii treaca..lasa tu sfaturile medicale in seama mea...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Salter
Membru
Membru



Data inscrierii: 18/Iul/2012
Mesaje: 13
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 18, 2012 12:24 pm    Titlul subiectului: Salter - Active Health Raspunde cu citat (quote)

Incercati aparatele si echipamentele pentru fitness de la Salter.
Pentru uz casnic si profesional.

http://www.facebook.com/SalterActiveHealth




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente fesieri Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate