Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Cerere antrenament..
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Discutii Generale

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DominuS
Membru
Membru



Data inscrierii: 26/Sep/2012
Mesaje: 9
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Sam Oct 06, 2012 3:40 pm    Titlul subiectului: Cerere antrenament.. Raspunde cu citat (quote)

Salut..big grin imi puteti da un program de antrenament pt incepatori?.. am 15ani/51kg/1.65 .. eu deobicei merg la sala de 3 ori pe saptamana.. va rog sa imi dati un program destul de bun ... multumesc big grin


Fac sala de 2 saptamani si folosesc acest program.. as vrea sa il schimb winking ..


ZIUA 1
PIEPT + TRICEPS
1. Impins din culcat cu bara: 4×10
2. Impins din inclinat cu bara: 2×10
3.Fluturãri cu gantere: 3×10
TRICEPS
4. Extensii la helcometru: 3×10
5. Extensii cu bara din culcat: 2×10
6. Extensia braþelor cu o ganterã, de la ceafã, din ºezând: 3×10
* opțional Extensia braþului, cu o ganterã, din aplecat la 90 de grade: 3×10

ZIUA 2
PICIOARE + UMERI
-------------------------
UMERI
9. Ridicãri laterale cu gantere: 3×10
10. Impins de la ceafã cu bara din poziþie aºezatã: 2×10
11. Fluturãri cu gantere din poziþie semi-îndoiatã (pentru deltoizii din spate): 3×10

ZIUA 3
SPATE + BICEPS
12. Tractiuni la barã fixã: 2×5
13. Ramat din aplecat cu bara: 2×5
14. Ramat din ºezut la helcometru: 3×10
BICEPS
15. Flexii din stând cu bara 3×5
16. Flexii din înclinat cu ganterele 2×10
17. Flexii concentrate din ºezut cu gantera 2×10



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
DominuS
Membru
Membru



Data inscrierii: 26/Sep/2012
Mesaje: 9
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Dum Oct 14, 2012 1:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

se mai uita cineva pe aici ?big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Van Helsing
Membru
Membru



Data inscrierii: 18/Aug/2012
Mesaje: 51
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Mar Oct 16, 2012 2:26 pm    Titlul subiectului: Re: Cerere antrenament.. Raspunde cu citat (quote)

DominuS a scris:
Salut..big grin imi puteti da un program de antrenament pt incepatori?.. am 15ani/51kg/1.65 .. eu deobicei merg la sala de 3 ori pe saptamana.. va rog sa imi dati un program destul de bun ... multumesc big grin


Fac sala de 2 saptamani si folosesc acest program.. as vrea sa il schimb winking ..


ZIUA 1
PIEPT + TRICEPS
1. Impins din culcat cu bara: 4×10
2. Impins din inclinat cu bara: 2×10
3.Fluturãri cu gantere: 3×10
TRICEPS
4. Extensii la helcometru: 3×10
5. Extensii cu bara din culcat: 2×10
6. Extensia braþelor cu o ganterã, de la ceafã, din ºezând: 3×10
* opțional Extensia braþului, cu o ganterã, din aplecat la 90 de grade: 3×10

ZIUA 2
PICIOARE + UMERI
-------------------------
UMERI
9. Ridicãri laterale cu gantere: 3×10
10. Impins de la ceafã cu bara din poziþie aºezatã: 2×10
11. Fluturãri cu gantere din poziþie semi-îndoiatã (pentru deltoizii din spate): 3×10

ZIUA 3
SPATE + BICEPS
12. Tractiuni la barã fixã: 2×5
13. Ramat din aplecat cu bara: 2×5
14. Ramat din ºezut la helcometru: 3×10
BICEPS
15. Flexii din stând cu bara 3×5
16. Flexii din înclinat cu ganterele 2×10
17. Flexii concentrate din ºezut cu gantera 2×10
De ce vrei sa schimbi programul? Mie mi se pare destul de ok avand in vedere ca esti incepator


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DominuS
Membru
Membru



Data inscrierii: 26/Sep/2012
Mesaje: 9
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mar Oct 16, 2012 4:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am zis sa incerc si altceva..


mai am o intrebare... dupa antrenament nu am febra deloc ... e normal?




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MeGaDeAtH
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Oct/2012
Mesaje: 82
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Oct 16, 2012 5:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu ai specificat si exercitiile pentru picioare confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DominuS
Membru
Membru



Data inscrierii: 26/Sep/2012
Mesaje: 9
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mar Oct 16, 2012 7:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MeGaDeAtH a scris:
nu ai specificat si exercitiile pentru picioare confused



sunt niste aparate in sala ... nu stiu cum se numesc... oricum nu pun accent mult pe picioare... ziua in care fac picioare e mai lejera..



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Van Helsing
Membru
Membru



Data inscrierii: 18/Aug/2012
Mesaje: 51
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Mar Oct 16, 2012 7:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DominuS a scris:
am zis sa incerc si altceva..


mai am o intrebare... dupa antrenament nu am febra deloc ... e normal?
E prea devreme sa incerci si altceva.Mergi pe antrenamentul asta 2 3 luni,dupa daca nu te impaci cu el incearca sa mai schimbi ceva. Si nu uita muschii se construiesc in bucatarie, daca nu ai o alimentatie calitativa si suficenta poti sa schimbe nspe mii de programe ca mari schimbari nu ai sa vezi happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Oct 20, 2012 9:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Urmeaza programul acesta inca 2 saptamani, dupa care poti adauga Indreptarile la antrenamentul de spate si genoflexiunile la picioare. Serii multe la aceste 2 exercitii. Astea is baza.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Van Helsing
Membru
Membru



Data inscrierii: 18/Aug/2012
Mesaje: 51
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Dum Oct 21, 2012 11:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Urdea Silviu a scris:
Urmeaza programul acesta inca 2 saptamani, dupa care poti adauga Indreptarile la antrenamentul de spate si genoflexiunile la picioare. Serii multe la aceste 2 exercitii. Astea is baza.
El are 15 ani si 2 3 saptamani de sala si tu ii recomanzi sa bage indreptari, bravo dom'le worried Baza in powerlifting dar in culturism nu...poate doar geno, cat despre controversatele indreptari (dead lift) multi sportivi de performanta scot acest exercitiu din antrenamentul lor ,fiind un exerctiu destul de periculos ,mai ales pt un incepator worried




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Oct 22, 2012 11:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca executia este corecta,iar greutatile sa fie unele mici, nu va avea decat de beneficiat pe viitor de acest exercitiu. oricum, totul trebuie luat treptat...online nu se pot spune decat niste pareri , opinii, cel mai bine trebuie sa-ti spuna omul care este langa tine....un antrenor,care te vede la antrenament.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MeGaDeAtH
Membru
Membru



Data inscrierii: 13/Oct/2012
Mesaje: 82
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Oct 23, 2012 3:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DominuS a scris:
MeGaDeAtH a scris:
nu ai specificat si exercitiile pentru picioare confused



sunt niste aparate in sala ... nu stiu cum se numesc... oricum nu pun accent mult pe picioare... ziua in care fac picioare e mai lejera..



Ar trebui sa pui, mai ales pe geno, si mai ales pe toate exercitiile in care corpul se misca liber gen flotari la paralele, tractiuni, etc...Astea sunt baza, astea sunt cele mai anabolizante,iar in leg cu febra musculara stai linistit ca daca te antrenezi corect o simti a doua zi de numa devil



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Discutii Generale Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate