Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

L-carnitina si regim alimentar (doar)
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
BigJ
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Feb/2011
Mesaje: 1
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 10, 2011 9:20 pm    Titlul subiectului: L-carnitina si regim alimentar (doar) Raspunde cu citat (quote)

Salutare. Am si eu o intrebare daca se poate sa mi se raspunda cu exactitate si nu cu presupuneri happy
Vreau sa dau jos din kilograme printr-un regim alimentar strict, insa fara sala, din cauza faptului ca nu am timp... sunt foarte ocupat. Acasa exercitii cu gantere, flotari, abdomene regulate da, dar timpul nu imi permite frecventarea unei sali.

In concluzie tin un regim alimentar foarte strict si cu exercitii acasa... ma intrebam L-Carnitina ar ajuta in cazul acesta (una puternica poate, sau nu stiu... astept lamuriri sincer) ? Adica daca nu fac sala, acest produs ajuta in eliminarea kilogramelor in plus ?

Astept un raspuns,
Multumesc anticipat!

//btw am vazut ca mai este un topic despre l-carnitina dar nu am vrut sa ma bag...+ ca am o intrebare putin diferita de persoana respectiva...



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
admin
Site Admin
Site Admin



Data inscrierii: 18/Noi/2008
Mesaje: 398

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 4:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, poti sa slabesti astfel: L-Carnitina + regim alimentar + exercitii acasa. Nu manca seara si bea apa plata multa, 2~4 litri pe zi. Fara sucuri, renunta la orice fel de sucuri si bea doar apa plata.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
olimpiu fat
V.I.P.
V.I.P.



Data inscrierii: 19/Noi/2008
Mesaje: 36
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mar Ian 10, 2012 11:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L-Carnitina te va ajuta sa arzi grasimi, eu as adauga si cromium picolinate, dimineata si inainte de antrenament. Consuma alimente cu calorii putine si proteina cat mai multa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xterd
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Feb/2012
Mesaje: 8
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Ian 25, 2013 3:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am inceput de aproximativ o saptamana buna sa "merg" la sala cu scopul de a da jos din greutate.

Am 30 de ani si 1.70 inaltime. Acum un an, aveam greutatea de 85-86 de kilograme, ba chiar la un moment dat ma apropiam vertiginos de 90 kg. In 2012 in luna aprilie, am reusit sa slabesc la 77 de kg. Dupa acea perioada mi-am mentinut greutatea in parametrii de plus / minus 2-3 kilograme, evitand sa ma infometez sau sa fac abuzuri alimentare. Momentan am inceput sa merg la sala de o saptamana buna, si prin efort fizic sustinut am reusit sa cobor de la 79 kg la 74 kg. Scopul meu este sa ajung la 68-70 de kg, tinand cont de inaltimea pe care o am. Mentionez ca acum ma axez 80% pe exercitii cardio: zilnic alerg 30 de minute, 20 de minute de bicicleta, 20 de minute pe stepper, abdomene minim 50, sauna 10-15 minute si mai fac ceva exercitii pentru piept si biceps la ceva aparate in pauzele dintre bicicleta si alergat. De inotat numai inot decat cateva ture de bazin, doar 2-3 din motive de energie si de timp. Anul trecut pentru mentinere mai inotam, si facem 20-30-40 de ture de bazin de cel putin 2-3 ori pe saptamana. Mentionez ca "antrenamentul" il fac dimineata pe stomacul gol, si zilnic repet aceeasi rutina cu aproximatie: alergat-bicicleta-stepper-inotat-jacuzi-sauna.

Momentan, consum astfel o pastila de Yohimbe(700 mg) si doua de L-Carnitine (total 1300 mg) inainte de antrenament. Nu am avut nici un fel de efect advers pana acum gen frisoane, sau altele, asa cum am vazut pe aici pe forum. Doar in prima zi in care parca am avut niste mancarimi in zona pieptului, in timpul antrenamentului.

Problemele mele sunt urmatoarele:
* Cele doua se pot lua simultan? Sau trebuie luate de distanta de 2-3 sau mai multe minute? Yohimbe scrie pe cutie ca trebuie luata cu un pahar mare de apa. Are vreun efect apa si asupra L-Carnitine ?
* Cu cat timp inainte de antrenament trebuie sa le iau? Am luat odata cu doar 10 minute inainte de "antrenament" si sincer a mers mai greu fata de alte dati cu alergatul si pedalatul, iar apoi am simtit cum fac exercitiile tot mai usor. Probabil atunci am luat prea devreme. Un timp optim indicat?
* L-Carnitina am inteles ca se ia o pastila minim inainte de efort, si una dupa. Cea de dupa efort se ia imediat la terminare sau mai tarziu. Eu de exemplu dupa "antrenament" trag doua-trei ture de bazin, si apoi sauna si jacuzzi. Acestea din urma nu mai sunt efort. O data am luat chiar dupa efort inainte de sauna, si nu stiu daca a fost pura intamplare dar am reusit sa stau in sauna continuu 15 minute, desi eu de obicei stau 10 minute.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Ian 26, 2013 11:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

le poti lua amandoua deodata cu 30-45 minute inainte de antrenament pe stomacul gol.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate