Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Probleme suplimente
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
catalinkta91
Membru
Membru



Data inscrierii: 19/Mar/2013
Mesaje: 3
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mar Mar 19, 2013 4:48 pm    Titlul subiectului: Probleme suplimente Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Vreau sa aflu anumite lucruri despre suplimentele pe care le consum. Am citit despre ele,dar as vrea sa stiu mai multe. Iau Amino 2700 si GFX-8.
Afecteaza intr-un fel stomacul? Si dak e posibil asa cv,ce as putea lua(cat mai natural posibil) pentru a proteja stomacul? Fructe,legume,orice.
Am avut cv pb cu stomacul si nu vreau sa repet experienta. [/b]



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mar 19, 2013 8:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

singurele substante mai nasoale din suplimente sunt Acesulfam de potasiu (Acesulfam K sau E 950) si Aspartamul in rest ii ok, adevaru e ca, cam toate alimentele contin substantele astea, mai putin aspartamul, deci nu prea avem cum sa le ocolim, numai daca consumam produse "BIO" care nici alea nu prea cred ca sunt bio majoritatea happy deci na, daca stii ca ai probleme cu stomacul ia-ti enzime digestive, te ajuta sa digeri mai bine mancarea, suplimentele etc. Scitec Multi Enzyme


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinkta91
Membru
Membru



Data inscrierii: 19/Mar/2013
Mesaje: 3
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mar Mar 19, 2013 11:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda...O sa mananc de fiekre data inainte sa iau pastilele. Sper sa nu afecteze cu nimic tinand cont k nu vreau sa le folosesc pe o perioada mare. As vrea sa cresc cv in greutate si apoi sa continui fara nmc. Asta insemnand sa consum aceste suplimente pana la vara.... Ms de raspuns


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sandu90
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2013
Mesaje: 1
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mar 25, 2013 4:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru problemele de stomac iti recomand zilnic ceai de ghimbir!Cat despre suplimentele mentionate nu au cum sa te afecteze atata timp cat nu le consumi pe stomacul gol!




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
catalinkta91
Membru
Membru



Data inscrierii: 19/Mar/2013
Mesaje: 3
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 25, 2013 10:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok,ms de raspuns. Cam asta am banuit si eu k ar putea fi problema...majoritatea spun sa iau si proteinele si amino dimineata pe stomacul gol...ceea ce mi se pare aiurea. O sa consum de fiekre data ceva inainte sa iau aceste suplimente.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate