Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

VA ROG SA MA AJUTATI
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Fitness

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Marius1994
Membru
Membru



Data inscrierii: 01/Iul/2013
Mesaje: 1
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Lun Iul 01, 2013 8:41 pm    Titlul subiectului: VA ROG SA MA AJUTATI Raspunde cu citat (quote)

Buna seara. Numele meu este Alex. M-am apucat si eu de sala acum 2 luni, pur si simplu fara sfaturi de la profesionisti, tras haotic si as vrea o reeducare in ceea ce priveste asta. Am 19 ani , inaltime 1.74 si 74-75 de kg. As dori sa cresc masa musculara, brat - spate - piept, si as avea si eu nevoie de niste sfaturi de la dumneavostra.

In primul rand as avea nevoie de la voi de un program dupa care sa ma ghidez la sala ( luni - brate / marti - piept etc ) . Vreau sa-mi organizez munca la sala si nu stiu cum. Si daca imi puteti spune si ce aparate sa bag pentru fiecare grupa in parte - cate serii - cate repetari. Si ca regim alimentar trebuie facut ceva? Muncat numai anumite chestii?

Tin sa precizez ca nu am luat nimic pana acum, dar doar ca dupa fiecare sedinta beau o portie de Milk & Egg de la ProNutrition. Este buna? Ce mi-ati recomanda avand in vedere ca sunt si incepator.

Va rog mult sa ma ajutati si pe mine!
Multumesc.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Iul 03, 2013 1:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut, un program cat de cat ar fi in felul urmator:
Luni : piept, umeri anteriori si laterali cam 4-5 serii x 8-10rep, la fiecare grupa/exercitiu (fara incalzire)
Marti : spate, umeri posteriori si trapez cam 4-5 serii la fiecare grupa/exercitiu (fara incalzire) x 8-10rep
Miercuri : pauza
Joi: brate, antebrate, la fel dar 10-12 rep per exercitiu
Vineri : picioare, 5-6 serii x 8-10 rep per exercitiu
sa incerci sa le faci numai cu greutati libere si aparate cat mai putin posibil
cardio 2-3 ori pe sapt. la sfarsitul antrenamentului.

in legatura cu alimentatia, incearca sa adaugi carnea, lactate, oua, orezi, cartofi natur etc, prajeli mai putine, paine daca se poate integrala, sa fie cam vreo 3-4 mese principale, gen gratar cu orez si legume..., nu uita de legume-fructe.

suplimente: ii ok Milk&egg dar dimineata sau seara dar dupa antrenament sa iei proteina de zer, mai poti sa pe langa si creatina cam 10-15g + vitamine si minerale.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
paraschivrazvan25
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Sep/2021
Mesaje: 13

MesajTrimis: Sam Iul 22, 2023 10:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca sa gasesti un instructor


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Fitness Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate