Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Incepator - "reteta" pentru masa musculara
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
n0n4w3
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Aug/2013
Mesaje: 1
Locatie: Romania

MesajTrimis: Mie Aug 21, 2013 6:46 pm    Titlul subiectului: Incepator - "reteta" pentru masa musculara Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

Am 27 de ani, ~1,80m inaltime si 74kg. Acum 2 ani am slabit 7-8 kg in 3 luni de fitness (mult cardio) si o alimentatie redusa (multe salate, foarte putine proteine, 1-2 mese pe zi, nu mancam seara etc.). M-am mentinut de atunci si pana acum nemaitinand acelasi regim si fara sa mai merg la sala (am mai fost 2-3 luni anul trecut).
De vreo 2 luni mi-am reinceput antrenamentele, initial cu cardio si mai putina forta, sa dau surplusul de cateva kg de pe abdomen. Pot sa zic ca am reusit, ma simt excelent, insa de acum vreau sa pun si masa musculara. Mananc destul de putin (sar micul dejun, mananc pranzul pe la ora 13-14 si o gustare seara pe la ora 18-19), nu mi-e foame, nu simt nevoia sa mananc mai mult (mai ales pe perioada verii cand e foarte cald), dar ma simt foarte bine, ce-i drept lipsit de energie in unele zile toride.

Acum... am tot citit si am vazut ca se pune accent foarte mult pe alimentatie, aici as putea sa lucrez si sa ma obisnuiesc sa mananc 3 mese principale pe zi, plus 2 gustari intre. Am mai incercat asta si in trecut, insa nu reusesc sa pun masa musculara. As vrea cateva sugestii/recomandari referitoare la ce suplimente as putea sa incep sa iau si cum sa le combin cu mesele si antrenamentele. Nu sunt visator si stiu ca e nevoie de munca si rabdare, insa as vrea si o mana de ajutor din partea suplimentelor. Ma intereseaza in principiu cele care iti dau si energie si forta (nu numai masa), si cel mai important sa nu aiba efecte secundare (probleme hepatice sau alte surprize - sanatatea e pe primul loc).

Multumesc anticipat.
Sorin



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate