Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Definire si slabire sau masa musculara?Help
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bobonete
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Ian/2014
Mesaje: 2
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Ian 20, 2014 2:52 pm    Titlul subiectului: Definire si slabire sau masa musculara?Help Raspunde cu citat (quote)

Salut ,as avea nevoie de un sfat daca se poate ,Am 1,88, si vreo 86 de kg si 21 de ani ,nu am masa musculara dezvoltata,dar in schimb am o burta cam mare curbata spre exterior si vreau sa o dau jos si nu stiu ce sa iau suplimente pentru definire si arderea grasimilor sau suplimente pentru dezvoltarea masei musculareMa puteti ajuta? eu unu vreau sa ma axez mai mult pe abdomen si daca mi-ati putea recomanda si un supliment anume as fi si mai fericit!!Multumesc


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Lun Ian 20, 2014 4:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut!
Nu vreau sa te dezamagesc, insa de burta nu vei scapa foarte repede, asta in cazul in care nu schimbi si alimentatia.
Ca suplimente nutritive incearca un concentrat proteic + l-carnitina + glutamina.
Ca antrenament sfatul meu ar fi urmatorul: lucreaza toate grupele, greutati mici si repetari cuprinse intre 15 - 20 pe fiecare serie in parte.
Fiecare antrenament il poti incepe cu 10 minute pe bicicleta. Cardio de cel putin 3 -4 ori pe saptamana (alergare in parc, 30 - 45 minute).
Rezultatele nu vor intarzia sa apara!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bobonete
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Ian/2014
Mesaje: 2
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Ian 20, 2014 5:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns deja mi-am inceput programul de exercitii si referitor la mancare am inlaturat multe chestii cum ar fii ,painea ,alimentele prajite ,fastfood, ..sa tii o dieta nu isi permite toata lumea de acea apeleaza la suplimente ,incerc sa mananc cat de multe salate ,verdeturi ,ciorbe de legume ,carne daor fiarta sau pe grill , inca nu merg la sala sunt si intr-o perioada de examene si incerc cat de mult saa lucrez acasa cat pot,am 2 gantere de 10 kg fiecare .Eu vreau sa iau urmatoarorul supliment :"Universal Nutrition: Unidyne" crezi ca mar ajuta in procesul meu de dat jos burta?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mar Ian 21, 2014 9:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca ai renuntat la cele scrise mai sus este foarte ok.
Unidyne este un produs bunicel, l-am folosit pentru o perioada de 1 luna de zile prin Iunie 2012. Insa ti-as recomanda urmatorul produs http://suplimente-culturism.ro/slabire-arderea-grasimilor/x-l-carnitine-liquid.html
Este mult mai bun. Si daca timpul iti permite sa mergi in parc sa faci o alergare de 15 - 30 minute cu atat mai bine.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate