Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Am nevoie de cateva sfaturi, va rog!!!
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Fitness

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Ndk2009
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Feb/2014
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Feb 07, 2014 5:05 pm    Titlul subiectului: Am nevoie de cateva sfaturi, va rog!!! Raspunde cu citat (quote)

Buna! Sunt noua pe aici, am 18ani si as vrea sa va adresez trei intrebari daca se poate deoarece sunt incepatoare .. worried
Fac sala de 1 luna jumate, de luni pana vineri si nu am inceput sa vad niciun rezultat la picioare..la abdomen se vede ca e mai tonifiat dar la picioare si la brate nu crying si intrebarile mele sunt:
1) Care ar fi cauza pt care nu vad rezultate la picioare desi lucrez destul de mult la ele ?!
2) Cam peste cat timp ar trebui sa ma alarmez ca nu se vede niciun rezultat la ele?
3) Ar trebui sa iau sau ar fii indicat sa iau si suplimente nutritive si daca da cu ce m-ar ajuta? thinking
Tin sa mentionez ca sunt f suparata din aceasta cauza crying



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Vin Feb 07, 2014 5:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna si bine ai venit!

Nu trebuie sa te alarmezi. La inceput toti avem foarte mari asteptari insa rezultatele vor aparea in timp nu peste noapte.
O luna de zile este un timp relativ scurt, corpul abia a inceput sa se invete cu efortul fizic, lucrul cu greutati, etc.
De cate ori pe saptamana lucrezi picioarele si mai exact ce exercitii lucrezi pentru picioare?
Banda si bicicleta faci?
Pentru rezultate mai bune ar trebui sa lucrezi un pic si la dieta, daca pe timpul zilei mai poti trisa happy seara ai grija, evita painea si pastele.
Ca suplimente poti incerca l-carnitina, este destul de buna, te ajuta sa arzi mai repede grasimile, ai mai multa energie in timpul antrenamentelor.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ndk2009
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Feb/2014
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Feb 07, 2014 6:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc ca mi-ai raspuns happy de doua ori pe saptamana lucrez picioarele..luni si joi. in rest spate,piept,brate,abdomen etc. happy
si exercitii gen gambe, sau pt muschii fesieri, fandari, genoflexiuni cu bara, alergat 20min pe banda si pe eliptica si presa



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Feb 08, 2014 9:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca si antrenament pentru picioare nu mi se pare exagerat sa lucrezi de 2 ori pe saptamana.
Dar ca idee, nu lucra mai mult de 4 exercitii si maxim 12 - 15 serii cu repetari cuprinse intre 15 - 20.
Exemplu:
Incalzire 5 minute + bicicleta 5 minute
Geno 4 serii 15 - 20 repetari per serie
fandari 3 serii 15 - 20 repetari per serie sau presa la unghi de 45 grade (stie instructorul daca nu te pricepi)
Extensii 3 serii 15 - 20 repetari per serie
Flexii 3 serii 15 - 20 repetari per serie
gambe 2 serii 15 - 20 repetari per serie

Ca ideea, desi nu prea sunt deacord, am observat la fetele din sala ca-si invelesc fesele in folie. Ceva rezltate se obtin, pentru ca se elimina multa apa fix din acea zona, insa pielea are nevoie "sa respire".








Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ndk2009
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Feb/2014
Mesaje: 4

MesajTrimis: Sam Feb 08, 2014 11:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok ms mult...Fac si eu genul acesta de exercitii la sala doar ca instrstor meu nu ma pune sa fac 15-20 de repetari x 4serii, ci imi da sa fac 30-40 de repetari x 4serii


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Feb 08, 2014 12:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ndk2009 a scris:
ok ms mult...Fac si eu genul acesta de exercitii la sala doar ca instrstor meu nu ma pune sa fac 15-20 de repetari x 4serii, ci imi da sa fac 30-40 de repetari x 4serii

Parerea mea este ca sunt prea multe repetari, fara sa-ti supar intructorul happy
15 - 20 repetari asta inseamna sa maresti un pic greutatea fata de cum faceai pana acum.
Faci bicicleta inainte dupa exercitiile si la final alergare pe banda.
intr-o luna de zile ar trebui sa se observe o oarecare diferenta, nu are cum.
Vorbeste cu instructorul si urmeaza-mi sfatul, daca doresti, timp de o luna de zile. Cantarestete inainte de a incepe acea luna, masoara-ti gambele, fesele, coapsele
Poti incerca si l-carnitina ca supliment



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ndk2009
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Feb/2014
Mesaje: 4

MesajTrimis: Dum Feb 09, 2014 7:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok multumesc mult :*


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Fitness Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate