Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Slabeste cu miere de albine
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Iul 31, 2012 12:38 am    Titlul subiectului: Slabeste cu miere de albine Raspunde cu citat (quote)



Beneficiile mierii de albine pot fi de asemenea observate in programul dumneavoastra de pierdere in greutate. Daca incercati sa pierdeti in greutate, mierea poate fi de mare ajutor.

Multi oameni se intreaba: Nu este mierea un tip de zahar? Nu-i asa ca adauga in greutate? Nu vor anula caloriile din miere eforturile dvs. de pierdere in greutate?

Aveti dreptate - mierea contine zahar. Dar, spre deosebire de zaharul rafinat, mierea contine vitamine si minerale de asemenea. in mod normal, pentru a digera zaharul, vitaminele si mineralele stocate in organism sunt utilizate, ceea ce face corpul lipsit de aceste substante nutritive. Aceste substante nutritive sunt esentiale pentru a dizolva grasimi si colesterol. Astfel, atunci cand mananci prea mult zahar, ai tendinta de a creste in greutate, nu doar din cauza caloriilor, dar din cauza lipsei de vitamine si minerale. Dimpotriva, mierea fiind o buna sursa de nutrienti ajuta la reducerea greutatii.

Miere si apa calda: in mod normal, grasimea ramâne ca o resursa ne-folosita in corpul dumneavoastra, adaugand in masa si greutate. Se pare ca mierea mobilizeaza grasimea. Când aceasta grasime este arsa pentru a furniza energie pentru activitatile de zi cu zi, veti vedea o scadere progresiva in greutate. Este indicat sa beti mierea de albine (aproximativ o lingura pe zi), cu o cantitate egala de apa calda.

Miere si suc de lamaie: Mierea poate ajuta, de asemenea, la pierderea in greutate, atunci când este consumata cu apa calda si suc de lamaie. Multi oameni consuma mierea in aceasta formula, la prima ora a diminetii pentru a reduce din greutate.

Miere si scortisoara: O alta reteta utila poate fi: scortisoara pudra cu miere si apa calda. Luati o lingura de pudra de scortisoara, o lingura de miere si o cana de apa calda, se amesteca ingredientele in mod corespunzator si se bea pe stomacul gol. Nu este clar modul in care acest amestec ajuta la pierderea in greutate, cu toate acestea, multi oameni sustin ca au obtinut beneficii de la consumul sau regulat.

Mierea imbunatateste digestia si ajuta astfel la pierderea in greutate. Prin urmare, mierea este consumata dupa cina in special dupa supra-alimentare.


Multi oameni nu mai mananca alimente pentru a da jos kilograme. Feriti-va de astfel de practici. Daca nu mâncati alimente suficiente (care implica calorii, vitamine, minerale, fibre), sistemul imunitar va deveni slab. Programul dvs. de pierdere in greutate ar trebui sa se concentreze pe reducerea aportului de calorii si nu pe oprirea aportului de calorii. Mai mult, ar trebui sa creasca, consumul zilnic de calorii prin exercitii fizice regulate.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
nexam
Membru
Membru



Data inscrierii: 03/Mai/2014
Mesaje: 6
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Sam Mai 03, 2014 11:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am citit recent ca mierea devine toxica cand se adauga in preparatele fierbinti, nu stiu? Deci mai bine apa calduta/calie:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
magu1981
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Feb/2014
Mesaje: 57
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Noi 24, 2017 10:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si ceaiurile pot sa ajute enorm in procesul de slabire. Eu cu ceai verde si cu hello slim am dat jos cateva kilograme.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cornea80
Membru
Membru



Data inscrierii: 30/Ian/2014
Mesaje: 100
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 24, 2019 9:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scaderea in greutate e greu de crezut ca se poate slabi daca folosesti mierea. Mierea cu cat zahar are in ea nuprea vad cum poate sa slabeasca!




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cornea80
Membru
Membru



Data inscrierii: 30/Ian/2014
Mesaje: 100
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 15, 2019 11:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De la atata miere poti sa faci si diabet happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate