Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Un triceps BRUTAL
     email

Du-te la pagina Anterioara  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente triceps

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2012 7:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si care din aceste ar trebui sa le lucrez in mod constant?km 3 exercitii ar ajunge nu?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2012 7:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

chiar si 2 ex ajung daca sint facute asa cum trebuie..greu intens si cu accent pe tensionare ..1 ex pt capul lung si unul pt capul scurt al tricepsului...3-4 serii din fiecare 6-10 rep...cu atit mai mult cit triceps iti intra cind faci piept si umeri


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 9
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2012 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru un triceps bine definit, ce este recomandat, mai multe repetari?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2012 9:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pentru un triceps definit nu trebuie decat sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa si moderat in carbohidrati si faza cu repetari multe pt un triceps definit nu-i adevarat, 8-10 rep ii destul ca sa iti definesti tricepsul, sunt exercitii mai mult pentru masa si sunt unele mai mult pentru izolare (de ex. Extensii cu gantere in pozitia sezand ii pt masa si Extensii inversate la helcometru ii pentru izolare).




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mar 30, 2012 7:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sigur..chestia cu masa forta rep putine definitie rep multe e una din cele mai mari timpenii care circula prin sali...si cind slabesti trebuie s ate antrenezi tot tare..ca nu de acolo vine salbirea..si f simplu..alimentatie si cardio..oamenii sint culmea..ecuatia e atit de banala..sint citeva principii atit de simple..dar tipic pt natura umana..se mentin niste mituri cretine gen..cred ca o s afac topic separat si o sa il denumesc mituri cretine despre slabit...ca gresite nu e un cuvint suficient de mare...gen...repetari multe egal slabire...cardio facut in abdomen infasurat in io stiu ce materiale nastrushnice...sauna la greu..transpiorat cit mai mult...necesitatea fatburnurelor...miliarde de abdomene


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 9
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Vin Mar 30, 2012 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru lamurire.
@ShaDoZ Un topic despre miturile legate de culturism ar prinde foarte bine big grin



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Mar 30, 2012 11:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lucian a scris:
Multumesc pentru lamurire.
@ShaDoZ Un topic despre miturile legate de culturism ar prinde foarte bine big grin


poftim:

http://forum.suplimente-culturism.ro/4-mituri-despre-culturism-si-fitness-t314.html



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mar 31, 2012 8:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca am facut mai multe minitpoticuir cu mituri si protii de prin sali...adevarul e..trebuie adunate..si fiecare sa contribuie cu ce isi aduce aminte..ca har domnului...uneori e complicat s ama concentrez la antrenament la cite prostii aud si vad..de fapt acestea primeaza...deh..lumea nu e informata..nu citeste..nu se docuenteaza..dar si is unii incapatinati si batuti in cap si daca le spui sau vrei sa ii ajuti cu un sfat se uita lung la tine..dupa care fac mai departe tot asa cum faceau inainte..sau debiteaza aceleasi timpenii


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Mie Mai 15, 2013 7:22 am    Titlul subiectului: Re: Un triceps BRUTAL Raspunde cu citat (quote)

Morari Elvis a scris:
Un triceps BRUTAL

Un secret fundamental pentru a obtine un triceps imens si rapid este, deasemenea ca si la biceps, impartirea lucrului pe segmente musculare. Capul exterior al tricepsului, cel scurt, se lucreaza avand palmele orientate in lateral interior, fata in fata. Capul interior al tricepsului, cel lung, se lucreaza avand palmele orientate in jos,in fata, etc..., in functie de exercitiu.

Se lucreaza capul tricepsului cel mai putin dezvoltat in prima parte a antrenamentui si celalalt in partea a doua. Astfel se obtine intr un timp record o dezvoltare de exceptie a potcoavei, un triceps imens.
Recomand inaintea antrenamentului folosirea suplimentelor (unul din ele) Scitec Nutrition - Attack (la plic), TRI Creatin Malate , Nitrox Therapy , Scitec Hot Blood - 300 grame, iar imediat dupa antrenament sa mixati intr un shaker Shaker Brutal Nutrition, una din pudrele pline de nutrienti de cea mai inalta calitate de la Scitec MyoMAX Professional, Max Gain Plus, Nitro Gain, HyperMass 5000, BRUTAL Gainer.
Garantez un triceps impresionant intr-un timp uimitor de scurt. Succes !

Redau un pasaj din Encyclopedia of Modern Bodybuilding scrisa de Arnold Schwarzenegger, pagina 413, aliniatul 4,...

Citat:
Your hand position makes a difference in how an exercise affects the
triceps. If you hold your hand so that the thumb is up, palm facing the inside,
you work the outside of the triceps, to ....If you turn your hand
so that the palm is facedown, as in a Triceps Pressdown, you put more
stress on the inner part of the triceps.


Traducere: - Poziția mainii face o diferenta in modul in care un exercițiu afecteazã tricepsul.
Dacã vã țineți mâna, astfel încât degetul mare este in sus, cu palma deschisã spre interior, lucrați tricepsul exterior...
Dacã intoarceti mana astfel încât palma este cu fața în jos, ca într-un Pressdown triceps, se pune mai mult stres pe partea interioarã a tricepsului .

Am facut aceste precizari pentru a veni cu completari la acest articol, intitulat "Un triceps BRUTAL" si care este scris de mine .




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nexam
Membru
Membru



Data inscrierii: 03/Mai/2014
Mesaje: 6
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2014 9:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ShaDoZ a scris:
sigur..chestia cu masa forta rep putine definitie rep multe e una din cele mai mari timpenii care circula prin sali...si cind slabesti trebuie s ate antrenezi tot tare..ca nu de acolo vine salbirea..si f simplu..alimentatie si cardio..oamenii sint culmea..ecuatia e atit de banala..sint citeva principii atit de simple..dar tipic pt natura umana..se mentin niste mituri cretine gen..cred ca o s afac topic separat si o sa il denumesc mituri cretine despre slabit...ca gresite nu e un cuvint suficient de mare...gen...repetari multe egal slabire...cardio facut in abdomen infasurat in io stiu ce materiale nastrushnice...sauna la greu..transpiorat cit mai mult...necesitatea fatburnurelor...miliarde de abdomene

Ma scuzi ca te contrazic dar esti in mare eroare, in primul rand conteaza tipul somatic, iar cu cat mai multe repetarii cu atat mai multe calorii arse (unii prefera asta decat o dieta slab calorica) (sauna si infasuratul ajuta la eliminare retentiei de apa)
Hai sa nu reinventam sportul si sa scotem capul din cutie, uitete la profesionisti,culturisti, halterofili, boxeorii !
Forta 1-3-6rep/ masa 6-8-10 / definire 10-15-20



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente triceps Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate