Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

As dori sa slabesc 15 kg - o provocare sa scap de burtica?
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vasile074
Membru
Membru



Data inscrierii: 24/Dec/2014
Mesaje: 5
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Dec 24, 2014 10:33 am    Titlul subiectului: As dori sa slabesc 15 kg - o provocare sa scap de burtica? Raspunde cu citat (quote)

As dori sa slabesc 15 kg in prima faza (poate chiar si mai mult) acum avand 120kg si o inaltime de 1,87 ce sfaturi mi-ati putea da privind nutritia si eventual alte suplimente nutritive pentru a ajunge sa imi indeplinesc acesta provocare ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Dec 29, 2014 1:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in primul rand trebuie sa eviti zaharul, prajelile, painea,pastele, dulciurile, sucurile si alimentele procesate. trebuie sa mananci putin si des, de calitate - carne slaba fiarta sau la gratar cu legume, orezul si cartofii in moderatie si doar in prima parte a zilei, 1 fruct intre mic dejun si pranz, branzeturi cu continut redus de grasime, albusuri de oua, fulgii de ovaz... astfel iti vei intensifica metabolismul- automat si arderile.
ca suplimente poti opta pentru L-carnitina si eventual un complex de aminoacizi



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile074
Membru
Membru



Data inscrierii: 24/Dec/2014
Mesaje: 5
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Ian 06, 2015 8:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merci de raspuns ! Am citit aici ca unii recomandau si folosirea unor shakuri proteice pentru slabire , ce ma poti sfatui ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Ian 07, 2015 10:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

shakeurile proteice sunt bune pentru mentinerea si castigarea in calitate a masei musculare. urmareste sa fie minim 70% proteina.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile074
Membru
Membru



Data inscrierii: 24/Dec/2014
Mesaje: 5
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Ian 09, 2015 7:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc o sa incerc de inceput cu un L-Carnitina inainte de antrenamente si vad si ceva shake proteic si ramane de vazut sa gasesc o solutie pentru o nutritie mai echilibrata !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
artasanatatii
Membru
Membru



Data inscrierii: 05/Apr/2015
Mesaje: 1
Locatie: Romania

MesajTrimis: Dum Apr 05, 2015 7:56 pm    Titlul subiectului: pentru a scapa de burta Raspunde cu citat (quote)

Pentru ca sa scpai de burta e nevoie sa faci o detoxifiere a organismului prima si prima data, consuma foarte multe alimente in starea lor naturala, fara a fi procesate. Antrenamentele pe care le faci la sala de sport sunt doar pentru tonifiere si nicedecum pentru a slabi. Ca sa slabesti totul se controleaza prin nutritie. Te intereseaza o detoxifiere rapida cu rezultate peste masura asteptarilor tale?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
cornea80
Membru
Membru



Data inscrierii: 30/Ian/2014
Mesaje: 100
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 11, 2017 9:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru detoxifiere am inceput o cura cu untoxin. Sper sa ma ajute sa mai elimin din toxinele din organism.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bobocel
Membru
Membru



Data inscrierii: 12/Mai/2015
Mesaje: 12
Locatie: Giurgiu

MesajTrimis: Lun Mar 26, 2018 11:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In detoxifiere o cura cu prune poate face adevarate minuni. E un lucru arhicunoscut faptul ca prunele sunt printre cele mai detoxifiante fructe. deci sa consumam cat mai multe prune....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
magu1981
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Feb/2014
Mesaje: 57
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 15, 2018 9:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se poate incerca si cu ceaiuri de slabit de tipul celor de la hello slim. Ceaiurile de slabit si-au dovedit in ultimul timp eficienta fiind niste arzatoare de grasime foarte bune care pot contribui la eliminarea kilogramelor in plus intr-un timp destul de scurt.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate