Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Ce fel de proteine?
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Concentrate proteice

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cristand2003
Membru
Membru



Data inscrierii: 26/Mai/2010
Mesaje: 1
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Mai 26, 2010 2:34 pm    Titlul subiectului: Ce fel de proteine? Raspunde cu citat (quote)

1,66m si 65 kg.
Fac sala de 8 luni si se vad diferentele. As dori sa aflu ce proteine ar trebui sa iau (procentuajul, tipul, etc.) am auzit de la niste prieteni ca ar trebuie 30% proteine 70% carbohidranti.
Si as dori sa aflu daca se poate si pentru fratele meu are 1,70m, 17 ani si 80 kg. pentru el trebuie ceva cu totul diferit, deooarece el trebuie sa slabeasca.

P.S.: din cate am inteles, facand sala nu iti opreste crescutul. Este adevarat ? Ritmul de crestere ramane acelasi ? Adica inaltima ar fi aceiasi cu sau fara sala ?

Multumesc anticipat.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 7:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru tine ceva cu multi carbo si mai putina proteina ar fi PRO MASS total mass4200 Gain fast happy pt tine ca incepator happy nu afecteaza cresterea dar incearca sa eviti ridicatul deasupra umerilor si impinsul la presa


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mitrut92iba
Membru
Membru



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 196
Locatie: Reghin

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 12:15 pm    Titlul subiectului: Re: Ce fel de proteine? Raspunde cu citat (quote)

cristand2003 a scris:
1,66m si 65 kg.
Fac sala de 8 luni si se vad diferentele.As dori sa aflu ce proteine ar trebui sa iau(procentuajul,tipul etc.) am auzit de la niste prieteni ca ar trebuie 30% proteine 70% carbohidranti.Si as dori sa aflu daca se poate si pentru fratele meu are 1,70m,17 ani si 80 kg.pentru el trebuie ceva cu totul diferit,deooarece el trebuie sa slabeasca.

P.S din cate am inteles,facand sala nu iti opreste crescutul.Este adevarat?Ritmul de crestere ramane acelasi?adica inaltima ar fi aceiasi cu sau fara sala?

Multumesc anticipat.

Da exact....Tu poti sa incerci Devil Gainer si niste vitamine & minerale. Iar pentru fratele tau, un concentrat proteic, bineinteles, ar mai trebui date niste date despre el, de cat timp se antreneaza, ce alimentatie are, programul de antrenament, etc... happy



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Ian/2012
Mesaje: 15
Locatie: Gurghiu

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pentru fratele tau incearca aminoacizi , si un concentrat proteic daca iti permite bugetul WPI - ProNutrition , Syntha-6 - BSN cu o concentrati de proteina ridicata si de carbohidrati scazuta




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 9:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incearca in primul rind o alimentatie echilibrata si diversa si mai ales suficienta avind in vedere virsta...mituirle cum ca "trasul de fiare" incetineste cresterea sint o timpenie atita timp cit hrana si odihna sint suficiente...un argument ar fi de exemplu..vad cu ochii mei halterofili veniti la sala pe la 12-14 ani care se dezvolta in inaltime si nu numai ..iar daca ar fi fost asa oare de ce exista halterofili de peste 1,90 de exemplu...sau culturisti inalti???

PS gindeste-te la un concentrat proteic si un supliment multivitaminic si multimineral doar cind restul alimentatiei este pusa la punct



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 5:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa antrenament se iau 40 grame proteina din zar ,fiind o proteina cu asimilare rapida ,muschii o vor folosi imediat pentru refacere ,dar si o cantitate suficienta de carbo pana la 80 grame ,cel mai indicat este sa vezi daca se depune tesut adipos ,daca da,mai scazi ,daca nu cresti in greutate mai adaugi .Seara de asemeni 40 grame proteina din lapte si ou ,fiind cu asimilare lenta ,ceea ce va ajuta muschii sa se refaca pe noapte,seara nu se iau carbo in cantitate mare ,pana la 10 grame ,pentru descompunerea proteinei.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 5:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

BSN - True Mass, il gasesti aici pe site, este un produs de foarte buna calitate, il poti lua ziua, dimineata si dupa antrenament.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 5:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UNIVERSAL Egg Pro Ultra, o proteina ce o poti lua seara.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 5:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Foarte important este sa servesti cel putin 4 mese pe zi .




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Concentrate proteice Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate