Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

program masa
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Lun Feb 06, 2012 11:35 pm    Titlul subiectului: program masa Raspunde cu citat (quote)

salut,sunt incepator si as dori sa pun ceva masa..eu am urmatorul program si as vrea sa stiu daca e bun pentru masa.
ziua1-piept+triceps
ziua2-spate+bicpes
ziua3-pauza
ziua4-picioare
ziua5-umeri+trapez

tin sa precizez deasemenea ca la fiecare exercitiu fac 4 serii a cate 8 repetari..de la o greutate mai mica plusan spre altele mai mari!!
Ast un rsp daca acest program este bun ptr masa sau daca mai sunt adaugari!!!!Va multumesc!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Feb 06, 2012 11:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sincer... triceps dupa piept ii cam nasol ca deja tricepsu ii deja obosit dupa piept si la fel ii si cu bicepsi dupa spate, ar trebui sa le faci separat, adica...

ziua1-piept
ziua2-spate+trapez
ziua3-picioare+umeri
ziua4-pauza
ziua5-biceps+ triceps

serile si repetarile le faci normal adica 4 serii, 8 repetari



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Lun Feb 06, 2012 11:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aha ms..si inca ceva..e ok daca dupa antrenament iau 2 pastile carnitina iar apoi beau un concentrat proteic?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Feb 06, 2012 11:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poti sa le iei deodata linistit....
dar de obicei carnitina se administreaza inainte de antrenament




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 12:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut Vlad.Carnitina incearca sa o iei inainte de antrenament cu 15-20 minute.Obiectivul este sa pui masa musculara?
Spune-ne niste date despre tine,de cat timp faci sala,ce fel de viata duci(activa) ,cum te alimentezi,suplimentezi,inaltime/greutate?Daca ai si poze fa-ti un profil la rubrica Prezentare membrii .Ne va fi mai usor sa spunem un program,depinde de nivelul la care esti si cum mananci.Faci de 1 saptamana sala sau de 1 luna.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 6:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut,sunt incepator,sala fac cam de aproximativ o luna,am 1,76 si aproximativ 1,80 kg iau suplimente carnitina ptr a dajos stratul adipos de pe abdomen inainte de antrenament cu vreo jumatate de ora si imediat dupa antrenament si mai iau concentrat proteic wpi 2 portii pe zi una pe stomacul gol iar cealalta imediat dupa antrenament,iar in zilele cand am pauza iau doar o portie dimineata pe stomacul gol!!sper ca e bine asa cum fac eu:)de mancat incerc sa mananc putin si cat mai des,cam din 3 in 3 ore..incerc pe cat posibil sa evit prajelile..si app de programul de mai sus daca eu am stiam ca nui bn sa lucrez bicepsu cu tricepsu odata!!ast un rsp,va multumesc frumos de ajutor!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 8:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in general la inceput cam orice combinatie e ok(biceps cu triceps merge chiar foarte bine)..nu poti inca genera asa un stress mare incit sa te supraantrenezi..invata miscarile corecte, axeaza-te pe miscarile si ex de baza...nu exagera cu volumul,nu cobori sub 10 repetari..fa incalzire inainte si stretching dupa aceea...incearca sa inveti sa simti exact muschiul pe care il lucrezi...lucreaza cu o viteza moderat spre lenta mai ales pe partea negativa a miscarii...maninca multa carne si oua,ovaz...ia-ti un concentrat de vitamine si minerale..uite asa ceva e perfect http://suplimente-culturism.ro/devil-multivitamin-multimineral.html


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 9:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te-ai informat destul de bine pentru cineva care face de 1 luna sala,bravo.Dupa ce termini WPI`ul poti incerca sa iei dupa antrenament 100grame de Devil Gainer sau Syntha 6 si stai linistit,nu te ingrasi daca iei carbo dupa antrenament .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
razvan89
Membru
Membru



Data inscrierii: 08/Feb/2012
Mesaje: 34
Locatie: LIPOVA

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2012 10:55 am    Titlul subiectului: Re: program masa Raspunde cu citat (quote)

vlad a scris:
salut,sunt incepator si as dori sa pun ceva masa..eu am urmatorul program si as vrea sa stiu daca e bun pentru masa.
ziua1-piept+triceps
ziua2-spate+bicpes
ziua3-pauza
ziua4-picioare
ziua5-umeri+trapez

tin sa precizez deasemenea ca la fiecare exercitiu fac 4 serii a cate 8 repetari..de la o greutate mai mica plusan spre altele mai mari!!
Ast un rsp daca acest program este bun ptr masa sau daca mai sunt adaugari!!!!Va multumesc!


nu este indeajuns datele pe care le-ai dat .. cati ani ai, de cat timp faci sala, tipul somatic, tzi vreo dieta sunt multe lucruri care influentiaza antrenamentul




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate