Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

proteine si suplimente
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
aditinta
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2014
Mesaje: 3
Locatie: baia mare

MesajTrimis: Mar Ian 21, 2014 11:21 pm    Titlul subiectului: proteine si suplimente Raspunde cu citat (quote)

salut!am o intrebare pentru cei care pot sa imi raspunda,sunt incepator si mi am cumparat creatina si glutamina dar nu stiu cat trebuie sa iau si cand e cel m ai bine sa o iau.si cel m ai important as vrea sa sti daca aceste suplimente trebuie luate zilnic sau doar in zilele de antrenament.tin sa precizez ca fac 3 zile antrenamente pe saptamana.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Ian 22, 2014 8:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut!
Pentru inceput ce varsta si ce greutate ai?
Ce fel de creatina ti-ai cumparat?
Sincer nu am folosit niciodata faza de incarcare atunci cand am luat creatina, deci cu 30 - 45 min inainte de antrenament ia 5 gr de creatina, o masura, plus 5 grame de glutamina. Le amesteci pe amandoua intr-un pahar. Dupa antrenament iei alte 5 grame de glutamina.
Indicat ar fi fost sa folosesti si un gainer dupa antrenament.
In zilele de pauza iei 5 grame de creatina + 5 grame de glutamina.
Atentie!
Sa bei multe lichide, 1,5 l de apa pe zi.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aditinta
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2014
Mesaje: 3
Locatie: baia mare

MesajTrimis: Mie Ian 22, 2014 10:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut!am cumparat creatina phx de la biotech am greutate 100kg,35ani si inaltiime 1,85.pe ambalaj scrie 4pastile pe zi,trebuie sa iau si in zilele de repaus aceeasi cantitate?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Ian 22, 2014 11:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aditinta a scris:
Salut!am cumparat creatina phx de la biotech am greutate 100kg,35ani si inaltiime 1,85.pe ambalaj scrie 4pastile pe zi,trebuie sa iau si in zilele de repaus aceeasi cantitate?

Salut!
Da, 4 pastile pe zi, inclusiv in zilele de pauza.
Glutamina in zile de antrenament 10 grame. 5 inainte de antrenament 5 dupa antrenament.
In zilele de pauza doar 5 grame.
Si cel mai important nu uita de lichide. cat mai multe.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aditinta
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2014
Mesaje: 3
Locatie: baia mare

MesajTrimis: Mie Ian 22, 2014 5:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ms mult!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate