Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Semnatura pe forum
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Reclamatii, Sugestii, Opinii

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 7:34 pm    Titlul subiectului: Semnatura pe forum Raspunde cu citat (quote)

Este dezactivata afisarea semnaturilor sau de ce nu-mi afiseaza semnatura?
In profil am setat sa-mi afiseze semnatura in post-uri insa no result
Cod:
Adauga intotdeauna semnatura mea la mesaje: DA



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
admin
Site Admin
Site Admin



Data inscrierii: 18/Noi/2008
Mesaje: 398

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 8:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Semnatura pe forum este dezactivata, deoarece din experienta mea de ani de zile pe care o am cu diverse forumuri, se abuzeaza de semnatura pentru a face SPAM/Reclama la diverse siteuri web, ori se pun poze/imagini de mari dimensiuni, care modifica dimensiunile unui post afisat pe forum ...

LATER EDIT: Caz concret, cazul tau ...
Ti-ai pus la semnatura, urmatoarele:



"A great pleasure in life is doing what people say you cannot do."



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 8:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie nu mi se pare ca as fi facut abuz prin imaginea respectiva, de reclama nici nu se pune problema, iar marimea nu mi se pare exagerata deloc mai ales daca ar fi sa comparam cu imaginile publicitare, macar sa se poata utiliza textul daca nu imagini




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin
Site Admin



Data inscrierii: 18/Noi/2008
Mesaje: 398

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 8:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In cazul tau, imaginea nu a fost exagerata. Dar, crede-ma ca majoritatea userilor exagereaza cu dimensiunile imaginilor postate in semnatura, o spun din experienta de ani de zile de pe diverse forumuri.

Ai la dispozitie avatarul, pe care poti sa-l "customizezi" cum doresti ... Iti "trantesti" un avatar "beton" in Photoshop, si gata. Forumul trebuie sa poata fi parcurs cat mai usor, importanta este informatia de pe forum, nu poze cu texte publicitare sau nickname-uri ... Este totusi un forum de culturism/fitness/nutritie, nu un forum de Photoshop sau de "kids" ...

Cat despre reclamele afisate pe forum: sunt strict problema firmei, firma care se straduieste sa "intretina" acest forum, cu anumite costuri ... Userii mai vechi de pe aici, stiu despre ce este vorba. Asa ca ...




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 9:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu incercam sa critic modul in care va faceti publicitate, ci am incercat sa arat ca nu e chiar asa de deranjanta semnatura, intradevar poza aceea de la semnatura e total aiurea, insa totusi inca mai sustin propunerea privind permiterea adaugarii semnaturii de tip text


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin
Site Admin



Data inscrierii: 18/Noi/2008
Mesaje: 398

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt niste chestiuni de ordin "tehnic". Daca anulez afisarea imaginilor din semnatura astfel incat sa permita doar text, va fi afisat codul html sau codul BB al imaginii, drept urmare va fi afisat un "carnat" de hieroglife care nu vor face altceva decat sa dea forumului un "aspect" de "debandada" ...

LATER EDIT: Uite, ti-am facut eu un avatar happy ...




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 9:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi!
Nu prea era necesar dar apreciez efortul, imaginea aceea mai mult era de test tongue

Edit:si chiar daca va fi afisat codul atunci "proprietarul" semnaturii cu siguranta va sesiza asta si o va sterge, si oricum majoritatea de pe aici au treaba doar cu culturismul, nu multi stiu sa-si puna o banala semnatura cu imagine :wink:



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
paraschivrazvan25
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Sep/2021
Mesaje: 13

MesajTrimis: Sam Iul 22, 2023 10:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pana nu ai 11 postari nu se activeaza


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
paraschivrazvan25
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Sep/2021
Mesaje: 13

MesajTrimis: Mar Feb 27, 2024 1:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca sa raspunzi la intrebari sa atingi numarul de postari








inchirieri auto




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Reclamatii, Sugestii, Opinii Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate