Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Suplimente pentru crestere musculara
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Cum vi se pare acest post?
Foarte Bun
75%
 75%  [ 3 ]
Satisfacator
0%
 0%  [ 0 ]
Prost
25%
 25%  [ 1 ]
Voturi totale : 4

Autor Mesaj
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Vin Ian 13, 2012 3:18 pm    Titlul subiectului: Suplimente pentru crestere musculara Raspunde cu citat (quote)

Haideti impreuna sa insiram cateva dintre cele mai importante suplimente care ajuta la o crestere frumaosa in masa musclara si calitativa.
Din punctul meu de vedere exista 2 categori pentru mine de produse pentru cresterea musculara:

1. Produse cu o cantitate mai mare de carbohidrati si proteine (care in unele cazuri si ingrasa)
2. Produse cu o cantitate mai mare de proteine si fara multi carbohidrati (care nu ingrasa ci pun masa de calitate)

1.Produse cu o cantitate mare de carbohidrati si proteine o sa enumeram 3 produse pentru inceput apoi aducem completari
- Dupa parerea mea cel mai bun produs care ajuta mai ales incepatori dar si avansati ar fi GFX8 de la ProNutrition deoarece este foarte bogat in compozitie si are cam tot ce si-ar dori in incepator in acest sport !
- Al doilea produs ar putea fi Gain Fast sau Gigant Pro Mass (aceste doua produse se aseamana putin) dar atentie la cei care folosesc gain fast deoarece ar putea fi un bun produs de ingrasare care os a va creasca "BURTA" nu muschi dar folosit corespunzator are efecte foarte bune
- Al 3 lea produs pentru incepatori ca noi eu zic ca ar fi TOTAL MASS 4200 care la fel ajuta foarte mult si luat dupa cum crezi tu ca te-ar ajuta chiar o sa te ajute happy

2.Produse cu o cantitate mai mare de proteine si fara multi carbohidrati (o sa enumeram tot 3 de exempluc are pe mine m-au ajutat)
- Syntha 6 de la Bsn de la el am avut cele mai bune progrese ( deoarece nu contine multi carbohidrati si are o proteina de calitate superioara)
- Hydro Whey Builder de la ON este un supliment extrem de bun pentru adaugare de masa musculara de calitate nu mai pot spune nimic despre el puteti cauta pe (GUGLE) laughing big grin mai multe detali
- MyFusion de la Gaspary + Super Pump MAX sunt iar 2 produse care v-ar putea ajuta mult in cresterea musculara de calitate happy
Multumesc astept intrebari si alte nelamuriri happy



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Ian 13, 2012 9:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

atita timp cit balanta calorica pe parcursul unei zile este pozitiva, vei pune masa corporala in timp,musculara sau grasime in functie de ce anume maninci,iar atita timp cit balanta calorica va fi negativa,vei pierde masa corporala,iarasi muschi sau grasime in functie de ce maninci...este foarte simplu..in orice caz este de dorit ca alimantatia sa se bazeze pe un aport proteic alimentar cit mai calitativ si cantitativ suficient si eventual daca acest punct nu este atins ales un concentrat proteic sau aminoacizi..unii pun prea mult accent pe suplimente,si mai ales pe gainere care abunda in zahar,care si costa mult si cad in capcana cresterii masei corporale care este apa si grasime si prea putin muschi..muschii fara grasime se pun greu si cu rabdare


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Ian 13, 2012 11:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"1. Produse cu o cantitate mai mare de carbohidrati si proteine (care in unele cazuri si ingrasa) "

Sa fim seriosi,daca eu spre exemplu consum dimineata si dupa antrenament,atunci cand sunt cele "2 ferestre" si cand corpul are cea mai multa nevoie de carbohidrati simpli si o proteina rapida,60-100gr dintr-un weigh gainer oricare,cu raportul de 1:3,voi pune grasime?
Afirmatia care apare atunci cand cineva ia un weigh gainer oricare si spune "am pus burta de la el" este gresita.Nu de la cele 2 portii se pune grasimea,ci de la restul alimentatiei care mai mult ca sigur cuprinde dulciuri,sucuri,paine si muulte alte bombe calorice consumate atunci cand nu-si au rostul!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 14, 2012 11:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

exact..dar cel mai mult conteaza ecuatia pe care ar trebui sa o retinem d ela scoala Q cedat egal cu Q absorbit ,aceasta ecuatie insemnind practic homeostazia corpului...si de aici treaba e simpla...daca consumi mai mult decit maninci clar vei slabi,invers,te vei ingrasha..pt ca la un moment dat ..chiar daca ai consuma doar proteine...daca corpul nu poate folosi sau este peste puterea lui de a asimila cantitatea respectiva de proteine ingerata o va folosi ca si ajutor energetic,si da..o va transforma in depozit adipos..ideea generala este sa mincam exact cit simtitm ca avem nevoie pt a stimula cresterea musculara si pt a avea depozitele de glicogen la nivele optime




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Ian/2012
Mesaje: 15
Locatie: Gurghiu

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 11:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu folosesc deja de 6 luni GFX-8 de la ProNutrition , sunt foarte multumit de el , iau dimineata si dupa antrenament . Un raport proteina - carbo este faorte echilibrat la 100g contine 45 g proteina si 43gcarbo de aceea l-am si ales mi se pare unul excelent


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incearca Devil Gainer ,concentratia proteina/carbo cam de 1:2 pe langa asta are si vitamine


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 11:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pe langa ca ii un produs foarte bun are si un gust excelent, vb de Devil Gainer


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan89
Membru
Membru



Data inscrierii: 08/Feb/2012
Mesaje: 34
Locatie: LIPOVA

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2012 10:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

parerea mea proteinele sunt ca si fardurile pt femei .. o alimentatie sanatoasa, un somn bun si un antrenament bine pus la punct e combinatia perfecta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Feb 09, 2012 8:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca iti poti asigura necesarul proteic din alimente de calitate (per total si pe fiecare masa)...da..dar sa stii ca sint multe produse care chiar te fac sa simti chiar si o mica diferenta cind le ei...ca sint amino tablete sau pudra sau lichizi, ca este un concentrat un izolat proteic...majoritatea isi fac treaba




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Feb 09, 2012 9:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multa lume din ziua de azi nu prea mai are timp sa manance la servici sau la diverse activitati,trecand cele 2-3 ore de la ultima masa asa ca ei opteaza pentru un shake de proteine,il cari usor,il consumi repede...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Feb 09, 2012 9:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aia da..si eu la lucru operam cu tablete de amino..pt ca le caram usor si le luam repede si deci nu imi perturbau munca...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ciupanezu
Membru
Membru



Data inscrierii: 26/Mar/2012
Mesaje: 26
Locatie: Galati

MesajTrimis: Lun Mar 26, 2012 4:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Urdea Silviu a scris:
Multa lume din ziua de azi nu prea mai are timp sa manance la servici sau la diverse activitati,trecand cele 2-3 ore de la ultima masa asa ca ei opteaza pentru un shake de proteine,il cari usor,il consumi repede...

dezavantajul ar fi ca ....mai vrei si dupa ce se termina big grin



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Joi Apr 05, 2012 5:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare.iau si eu nijte produse ptr masa si as vrea nijte pareri,sfaturi in legatura cu asta..dimineata pe stomcul gol iau gigant pro mass.inainte de antrenament xplode,dupa antrenament inca o portie de gigant plus km 10 grame de glutamina pe care o amestec cu proteina..iar seara inainte de culcare ink 5 gr glutamina!in zilele de pauza iau dimineata p stomacul gol proteina si seara 10gr glutamina?tin s precizez k am putina burta iar ptr asta km de 2 ori p saptamana ies la alergat!p langa astea as vrea s mai cumpar o cutie de creatina monohidrata.e k?daca da cum as puteao lua?ast pareri desprea aceasta combinatie!va multumesc


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Apr 05, 2012 6:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

combinatia e ok daca in rest maninci hiperproteic odata la 3-4 ore..adica sa nu te bazezi pe suplimentele alea...cardio ai putea face si plimbindu-te zilnic distante lungi..teoretic xplode are creatina deci nu ar mai fi necesar sa iei ..dar daca tii neaparat dupa antrenament poti lua 3-5 grame...si daca ai burta lasa giga mega masvi massurile..alegeti un izolat proteic sau aminoacizi..gainerele doar te ingrasa pt ca au foarte multi carbo


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Joi Apr 05, 2012 9:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poi k aminoacid iau glutamina!!sa inteleg k daca iau xplode inainte de antrenament nu are rost sa mai iau creatina??oricum xplode nuj daca are atat de multa creatina!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Crestere masa musculara Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate