Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

TOP 10 - Produse care te vor ajuta să slăbesti !
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
e36fanatik
Membru
Membru



Data inscrierii: 02/Mar/2012
Mesaje: 32
Locatie: Baraolt

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 2:08 pm    Titlul subiectului: TOP 10 - Produse care te vor ajuta să slăbesti ! Raspunde cu citat (quote)

TOP 10 - Produse care te vor ajuta să slăbesti !

Suntem cu toții diferiți și tocmai din acest motiv ne plac lucruri diferite, însă ceea ce place cu siguranță la toată lumea este un corp frumos, bine reliefat spre care tindem scăzând din kilograme și mergând la sala de sport.

Fiind în toiul sărbătorilor, avem tendința de a adăuga ceva greutate în plus.
Toată lumea vrea să slăbească repede, ușor și mult.

În acest articol îți propun să ții cont de câteva secrete alimetare ce te vor ajuta să scazi din grăsimi.
Pentru a putea slăbi corect, trebuie să începi de la ceea ce mănânci.

Deci, TOP 10 produse care te vor ajuta să te menții în formă!

1. Ovăz

Pe lângă faptul că se gătesc ușor, fulgii de ovăz ARD grăsimea, deoarece sunt bogați în fibre. Înainte de a cumpăra ovăzul, citiți eticheta și străduițivă să nu conțină zahăr.
În medie, o cană de ovăz preparat conține :
1. Calorii – 111
2. Grăsimi – 2 g
3. Carbohidrați – 19 g
4. Proteine – 5 g

2. Pieptul de pui

Nu e vorba de cel prăjit cu piele și oase. E vorba de carnea albă, fiartă care contribuie la arderea grăsimilor.
Un piept de pui mediu conține :
1. Calorii – 142
2. Grăsimi – 3.1 g
3. Carbohidrați – 0 g
4. Proteine – 26.7 g

3. Albușurile de ouă

Albușurile de ouă au o cantitate redusă de calorii și sunt bogate în proteine. Aceste proprietăți combinate dau energie mușchilor și creează condiții favorabile pentru arderea grăsimilor.
În 3 albușuri de ou sunt :
1. Calorii -34
2. Grăsimi – 0 g
3. Carbohidrați – 0 g
4. Proteine – 7 g

4. Orezul brun.

Nu poți greși folosind acest produs alimentar. În componența sa vei găsi fibre și componenți nutritivi esențiali care sunt ușor asimilați în organism.
½ Cană de orez brun conține:
1. Calorii – 109
2. Grăsimi – 0 g
3. Carbohidrați – 23 g
4. Proteine – 2 g

5. Uleiul de pește

Acest produs are calități incredibil de eficiente : omega 3 și omega 6.
El crește termogeneza făcând să ardă mai multe calorii, are un efect anticatabolic, care previne distrugerea musculară și este antilipogenic, adică reduce grăsimea stocată în organism.
O lingură de ulei de pește conține:
1. Calorii – 113
2. Grăsimi – 12 g
3. Carbohidrați – 0 g
4. Proteine – 0 g

6. Sparanghelul

Este un alcaloid care acționează în mod direct asupra celulelor descompunând grăsimile. Acesta conține un produs chimic care ajută la eliminarea deseurilor din organism, deci la reducerea grăsimilor.
4 stible conțin :
1. Calorii – 13
2. Grăsimi – 0 g
3. Carbohidrați – 2 g
4. Proteine – 1 g

7. Migdalele

Conținând omega 3, migdalele s-au dovedit a fi eficiente la creșterea capacității organismului de a reduce grăsimile.
Pentru 100 g migdale avem :
1. Calorii – 595
2. Grăsimi – 54.1 g
3. Carbohidrați – 19.6 g
4. Proteine – 18.6 g

8. Usturoiul

Usturoiul ajută la menținerea tensiunii arteriale în cea mai bună formă. Datorită alicinei pe care o conține, contribuie la arderea grăsimilor din organism.
1 cățel de ursutoi conține:
1. Calorii – 4
2. Grăsimi – 0 g
3. Carbohidrați – 0 g
4. Proteine – 0 g

9. Roșiile.

Pe lângă faptul că te ajută să rămâi sănătos este și un oxidant foarte bun care ajută metabolismul să reducă grăsimile. Ele mai contribuie la scăderea tensiunii arteriale și combaterea anumitor tipuri de cancer.
O roșie conține :
1. Calorii – 15
2. Grăsimi – 0 g
3. Carbohidrați – 3 g
4. Proteine – 0 g

10. Merele

Datorită faptului că sunt bogate în fibre, sunt pur și simplu indispensabile în dietă.
Pectina din mere limitează absorbția grăsimilor și participa la absorbția apei în celulele corpului.
Alte fructe care participă la arderea grăsimilor : portocale, piersici, grapefruit.
Un măr conține :
1. Calorii – 91
2. Grăsimi – 0 g
3. Carbohidrați – 24 g
4. Proteine – 0 g



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ciupanezu
Membru
Membru



Data inscrierii: 26/Mar/2012
Mesaje: 26
Locatie: Galati

MesajTrimis: Lun Mar 26, 2012 3:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

albusuri de oua crude? worried


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mar 27, 2012 6:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pt cui nu ii e greatza e ok..io de exemplu n-am probleme..dar nu-i musai crude


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
oly
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Apr/2012
Mesaje: 5
Locatie: Lipova

MesajTrimis: Vin Apr 20, 2012 5:20 pm    Titlul subiectului: Ce pot sa fac sa scap de burta??????? Raspunde cu citat (quote)

Salutare!
Am si eu o intrebare: CE POT SA FAC SA SCAP DE BURTA??
Am 16 ani si am 100 kg....sunt dea dreptul disperat in a gasi o metoda eficienta sa scap de burta...
daca are cineva o propunere o sugestie..... confused
Multumesc! big hug




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
oly
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Apr/2012
Mesaje: 5
Locatie: Lipova

MesajTrimis: Vin Apr 20, 2012 5:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am uitat sa specific ca am inaltime 188 cm. big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 20, 2012 11:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut, in primul rand sfatul meu este sa incepi sa faci sport, daca nu zilnic atunci macar 4 zile pe saptamana... adica sa faci cardio (jogging, alergare la banda, bicicleta, mersul pe jos, abdomene de 4 ori pe saptamana) si o alimentatie sanatoasa si bine pusa la punct (5 mese pe zi, 3 principale si 2 gustari) elimina prajelile, spune nu fast-food, cola (sucurile acidulate in general), citeste pt mai multe sfaturi 57 de sfaturi de a scapa de kilogramele in plus.
Deci ca sa scapi de burta iti recomand sa faci mult sport si sa ai o alimentatie sanatoasa.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Apr 21, 2012 6:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu trebuie neaparat 4 zile..pt inceput...totul trebuie facut gradual..incepe prin a merge pe jos...de la putin la mai mult...scoate din alimentatie tot ce inseamna mincare procesata..lasa doar ce este cit mai natural si incearca sa le maninci cit mai crude..mai putin oauel si carnea...in rest..si aici genral vorbind alimentatia unui om nu trebuiie sa contina altceva decit fructe legume ovaz orez carne oua lactate...maninca mai des si mese mai mici..incearca 5-6 mese mici pe zi la aprox 3-4 ore distanta...bea multa apa...in jur de 3-4 litri...incepe sa faci acasa usoare exercitii poliarticulare polimusculare...cum se facea la orele de sport din scoala..dupa vreo luna asa poti incepe sa mergi la o sala..pt inceput 3 zile pe saptamina e arhisuficient...in care sa faci circuit de cite un exercitiu pe grupa musculara la fiecare antrenament...dupaia mai discutam happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
oly
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Apr/2012
Mesaje: 5
Locatie: Lipova

MesajTrimis: Sam Apr 21, 2012 11:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va multumesc mult pentru sfaturile acordate!
Aveti dreptate...ptr mine cel mai greu este sa mananc multe mese pe zi....adica de obicei mananc odata si bine:)))....voi face ceea ce miati spus si revin cu un comentariu:D



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate