Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

un sfat legat de antrenament
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
standby
Membru
Membru



Data inscrierii: 09/Iun/2011
Mesaje: 1
Locatie: sibiu

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2011 10:01 pm    Titlul subiectului: un sfat legat de antrenament Raspunde cu citat (quote)

buna ma numesc vlad si am 17 ani...am inceput sa fac sala de vreo 6 luni acasa

Tata a inceput sa faca sala de la 21 de ani deci are multa experienta si de aia am zis sa incep si eu pentru ca mai mergeam la baie si mad ezbracam si imi era rusine mie cat de slab eram

Bun zis si facut...acuma toti care ma vad spun ca o duc destuld e bine ca se puen muschi pe mine etc..faza este ca eu nu sunt multumit...si tata zice ca este destul..dar treaba este ca as vrea ceva mai multa masa.Tin sa precizez ca fac toate grupele de muschi odata la un antrenament si cate 3-4 seridin fiecare.
Pauza fac o zi deci fac o zi si o zi pauza tata a spus ca este bine.Proteine iau Masiv Mass combinat cu Rapid Mass si creatina monohidranta dar totusi vreau mai mult
La fiecare antrenament fac cat pot eu adica nici prea greu dar nici usor usor.Cum as putea creste mai mult in masa?Tins a precizez ca cu somnul si mancare nu stau rau mananc doar alimente ce contin multe proteine si mananc nu gluma

Care ma poate ajuta va rog eu!!Multumesc



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Mar Ian 10, 2012 8:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fara un antrenament bine stabilit nu o sa cresti in urmatoarele luni acum e ceva de icneput cum ai crescut tu daca zici ca vezi diferente dar pe viitor cu acest antrenament nu poti decat sa iti distrugi incheieturile si restu pt ca tu faci toate grupele intr-un antrenament corpul nici macar nustie unde sa faca febra laughing

Puneti la punct un antrenament saptamanal 4 zile pe saptamana sau chiar 5 de ex

Luni: Piept - trapez
Marti: Picioare - abdomen
Miercuri: Pauza
Joi: Spate - Biceps - Antebrat
Vineri: Umeri cu triceps

Si daca ai o alimentatie buna cum spui o sa cresti asta iti garantez incearca sa depasesti la fiecare serie efectuata 10 repetari minim pentru ca dupa 10 repetari muschiul incepe sa lucreze, Parerea mea :!:



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
olimpiu fat
V.I.P.
V.I.P.



Data inscrierii: 19/Noi/2008
Mesaje: 36
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mar Ian 10, 2012 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cel mult de doua ori pe saptamana antrenezi o grupa musculara, si cu o alimentatie corespunzatoare


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 14, 2012 10:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ideal ar fi sa antrenezi o grupa pe saptamina 3-5 zile max pe saptamina ca nr de antrenamente in functie de conditiile de recuperare
bazeaza-te pe exercitii de baza poliarticulare, nu exagera cu volumul seriilor, incearca sa faci intre 6-12 rep corecte si antreneaza-te cit mai intens, incearca sa faci repetarile cu o cursa mai lenta pe partea negativa a miscarii pt a cistiga de pe urma tensionarii muschiului
incearca sa schimbi odata la citeva saptamini exercitiile sau ordinea lor de-asemenea odata la 6-8 saptamini fa o saptamina de pauza
inceraca apoi sa periodizezi nr de repetari folosite,uneori stai la un nr mai mare de repetari 10-12 alteori coboara la 4-6,toate acestea pt a evita plafonarea si a soca constant muschiul
nu trece de 6-9 serii pt grupele mici si 10-12 pt cele mari daca masa este scopul tau,una din cele mai frecvente greseli ale sportivilor naturali este ca fac prea mult volum in detrimentul intensitatii




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate