Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Calitate/asimilare creatina
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Creatine

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
vicash
Membru
Membru



Data inscrierii: 12/Mar/2013
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 23, 2014 2:32 am    Titlul subiectului: Calitate/asimilare creatina Raspunde cu citat (quote)

Salut! Am si eu o nelamurire cu privire la un anumit tip de creatina! Este vorba de creatina DEVIL LIQUID CREATINE! Fac sala de cateva luni bune si iau si aceasta creatina (la indrumarea unor persoane care ziceau ca cea lichida se asimileaza cel mai repede si cel mai eficient). Problema este ca nu simt si nu se vede nici o diferenta momentan. Iau 5 ml inainte de antrenament si 5ml dupa antrenament (Am 62kg si 178cm inaltime). Evident ca acord si o importanta destul de mare si meselor zilnice. Ma intereseaza sa aflu daca a mai luat cineva aceasta creatina, daca nu o iau in mod corect si daca imi puteti sugera alte produse mai calitative in cazul in care aceasta nu este eficienta. Multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Ian 23, 2014 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca si compozitie produsul mi se pare destul de ok.
Nu mai lua dupa antrenament. Ia ambele portii inainte de antrenament.
Spre exemplu 5 ml dimineata la trezire sau intre mese. Si 5 ml cu 30 min - 45 min inainte de antrenament
In zilele cand nu mergi la sala folosesti aceeasi doza (10 ml pe zi ) sau nu iei deloc?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vicash
Membru
Membru



Data inscrierii: 12/Mar/2013
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 23, 2014 12:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In zilele fara antrenament nu iau deloc...uneori luam doar dimineata pe stomacul gol, dar nu de fiecare data!
Mi-ati putea sugera o combinatie de proteine + carbohidrati de calitate(care au dat roade)? Multumesc!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Ian 23, 2014 3:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vicash a scris:
In zilele fara antrenament nu iau deloc...uneori luam doar dimineata pe stomacul gol, dar nu de fiecare data!
Mi-ati putea sugera o combinatie de proteine + carbohidrati de calitate(care au dat roade)? Multumesc!

Ia ambele portii inainte de antrenament.
Spre exemplu 5 ml dimineata la trezire sau intre mese. Si 5 ml cu 30 min - 45 min inainte de antrenament. In zilele in care nu mergi la sala foloseste 5 ml oricand consideri, indicat ar fi in prima parte a zilei.
Nu uita de lichide, 1 - 2 litri de apa pe zi.
Am folosit cu ceva timp in urma Devil Gainer impreuna cu 100% Caseine Rezultatele au fost destul de bune, tinand cont de ceea ce mi-am dorit sa obtin (masa musculara).




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vicash
Membru
Membru



Data inscrierii: 12/Mar/2013
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 23, 2014 5:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos! Mai am o intrebare: In cazul in care mi-as face analizele si mi-as recolta sange, ar iesi ceva dubios la rezultate?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Ian 23, 2014 5:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vicash a scris:
Multumesc frumos! Mai am o intrebare: In cazul in care mi-as face analizele si mi-as recolta sange, ar iesi ceva dubios la rezultate?

Suplimentele nutritive nu sunt substante dopante, care sa afecteze in vreun fel organele / organismul.
In cel mai rau caz o sa nivelul de creatinina un pic mai mare decat este deobicei, dar sunt foarte putine cazuri.
Sincer nu ai de ce sa-ti faci griji.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vicash
Membru
Membru



Data inscrierii: 12/Mar/2013
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 23, 2014 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos pentru sfaturi! De luna urmatoare o sa iau si combinatia de proteine cu ceva carbohidrati si o sa revin cu pareri! Stima!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Vin Ian 24, 2014 8:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vicash a scris:
Multumesc frumos pentru sfaturi! De luna urmatoare o sa iau si combinatia de proteine cu ceva carbohidrati si o sa revin cu pareri! Stima!

Ma bucur ca am putut sa-ti fiu de ajutor.
Incearca 1 - 2 saptamani sa iei creatina asa cum ti-am zis si revino sa ne spui daca te-ai simtit mai bine.
Mult succes!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
culturismro
Membru
Membru



Data inscrierii: 16/Oct/2020
Mesaje: 13
Locatie: alba

MesajTrimis: Vin Oct 16, 2020 2:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

EpureIonut a scris:
vicash a scris:
Multumesc frumos! Mai am o intrebare: In cazul in care mi-as face analizele si mi-as recolta sange, ar iesi ceva dubios la rezultate?

Suplimentele nutritive nu sunt substante dopante, care sa afecteze in vreun fel organele / organismul.
In cel mai rau caz o sa nivelul de creatinina un pic mai mare decat este deobicei, dar sunt foarte putine cazuri.
Sincer nu ai de ce sa-ti faci griji.


In cel mai rau caz te ingrasi daca iei prea multe calorii din suplimente laughing Asta in cazul in care nu ai alte probelme medicale.
La prework-out trebuie avut grija pentru ca, contin destul de multa cofeina, sa nu soliciti ceasu.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Suplimente -> Creatine Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate