Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Biceps tip "bila" vs biceps masiv
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente biceps

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 10:46 am    Titlul subiectului: Biceps tip "bila" vs biceps masiv Raspunde cu citat (quote)

Am tot comparat bratele unor diversi culturisti, si am observat ca unii desi il au masiv atunci cand flexaza bratul, bicepsul tot nu are o forma prea deosebita, pe cand la altii cand flexeaza bratul parca biceps-ul ar vrea sa plece de acolo :lol:.
Ce vreau e sa stiu e daca tine de genetic sau de antrenament?! Si am vazut ca unii mai au biceps-ul "feliat", cum ar trebui sa-mi antrenez bicepsii ca sa obtin acea "sectionare" intre cei doi muschi?






Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 10:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

forma bicepsului tine de genetic..vezi dennis wolf..iar felierea respectiva e data de nivelul de definire


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jackzorn
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Feb/2012
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 10:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok ms, m-am lamurit!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mar 03, 2012 11:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

no problem :wink:




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Delincvent
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 146
Locatie: Gurghiu, jud.Mures

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 12:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bicepsul tip bila cred ca arata mai bine decat cel masiv?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

adica mai corect spus..cel cu virf..teoretic da..este mai estetic..robby robinson de exemplu are un virf demential la biceps


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2012 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am cautat poze cu robby robinson si iti dau dreptate insa in primele 2 poze din topic zici ca au avut probleme medicale sau cine stie... par sa fie foarte ciudati poate privit din spate privelistea este alta dar mie nu imi plac creaturile astea laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
arnold
Membru
Membru



Data inscrierii: 19/Noi/2012
Mesaje: 85
Locatie: vatra dornei

MesajTrimis: Mar Dec 04, 2012 5:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bicepsi difera de la culturist la culturist e genetica...tip bila si mi-e place asa arata si al meu tongue


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mariko78
Membru
Membru



Data inscrierii: 10/Dec/2013
Mesaje: 1
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Dec 10, 2013 2:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bineinteles ca geneticul are foarte mare importanta, insa pe langa antrenament si bagajul genetic , sa nu uitam totusi si de... alimentatia corespounzatoare . Eu cred ca , cu cat procentul de grasime e mai mic in organism, "bila" e mai proeminenta winking




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
EpureIonut
Instructor Fitness
Instructor Fitness



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 74
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Ian 15, 2014 12:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mariko78 a scris:
Bineinteles ca geneticul are foarte mare importanta, insa pe langa antrenament si bagajul genetic , sa nu uitam totusi si de... alimentatia corespounzatoare . Eu cred ca , cu cat procentul de grasime e mai mic in organism, "bila" e mai proeminenta winking


Alimentatia nu are ce cauta in discutie atunci cand discutam de forma unui muschi, ci tine mai mult de genetic dar si de tipul de exercitii folosit in sala.
Poti obtine un biceps virfuit sau tip "bila" folosind bara Ez, flexii concentrate cu gantere etc.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nexam
Membru
Membru



Data inscrierii: 03/Mai/2014
Mesaje: 6
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2014 8:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tine mai mult de antrenament, parerea mea! O priza mai ingusta decat latimea umerilor lucreaza mai mult partea interioara si una mai larga exteriorul bicepsului! Plus ca la ex cu gantera daca tii cont de rotirea brtului la maxim cu degetul mic orientat in sus pe cat de sus posibil, lucreaza capu la biceps si te alegi cu forma tuguiata!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
culturismro
Membru
Membru



Data inscrierii: 16/Oct/2020
Mesaje: 13
Locatie: alba

MesajTrimis: Vin Oct 16, 2020 2:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este genetic. Fiecare cu forma lui la biceps! nu prea poti schimba forma bicepsului tau prin antrenament. Poate minimal !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente biceps Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate