Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Exemplu program antrenament pentru abdomen
     email

Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente abdomen


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 8:50 am    Titlul subiectului: Exemplu program antrenament pentru abdomen Raspunde cu citat (quote)

Buna sunt Roxana, as avea si eu nevoie de un program, tin sa mentionez ca sunt fata am 17 ani, 1.59 inaltime si 45 de kg, vreau un abdomen plat si sa lucrez cat mai mult muschiu fesier...
Fac sala de luni pana sambata... nu am un program si nici un instructor, ma poate ajuta cineva :-s ?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 9:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

maninca des si putin la o masa,axeaza-te pe mincare sanatoasa,neprocesata,bea multa apa...3 zile pe saptamina ar fi ok(gen luni miercuri vineri) pe linga antrenamentul propriu-zis fa si cardio...fa la fiecare sesiune cite un exercitiu pt fiecare grupa musculara 3 serii ori 10 repetari...daca citesti forumul gasesti tip de antrenament pt incepatori..tie ti-ar fi bun un asemenea program tot timpul...
cam ce ex ar trebui sa cuprinda un program : fluturari pt piept,genoflexiuni,fandari,indreptari,crunch pt abdomen,flexii pt biceps cu gantere, extensii la helcometru, pt triceps, ridicari anterioare pt umeri cu ganterele



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 11:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da..un ex de program pt mine...adica luni..aia..marti aia...mananc destul de sanatos si consistent..si fac cardio zilnic 45 de minute de bicicleta...doar ca nu am un program si nici instructor la sala..straight face (lucrez zilnic muschii fesieri si abdomenul...) desi nu am rezultatele dorite la abdomen...(probabil pt ca sunt mult sub greutate:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 2:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna Roxana, un program cat de cat ok in care sa cuprinda pieptul 1 pe sapt., spate 1 pe sapt., picioare de 2 ori pe sapt., fesieri de 2 ori pe sapt., umeri 1 pe sapt., abdomene de 3 ori pe sapt. si brate 1 pe sapt.

Luni: piept cu picioare (piept: ridicari cu gantere (4x15), ridicari cu gantera din lateral (3x15), extensii laterale la aparat (3x15) si picioare: genoflexiuni cu gantere in maini (4x15), presa inclinata (4x15), extensii ale picioarelor la aparat (4x10))

Marti: spate cu abdomene (spate: tractiuni la helcometru la piept (3x15), tractiuni la helcometru la ceafa (3x15), ramat orizontal la scripete (3x15), ramat cu haltera (3x10) si indreptari cu haltera (3x10) si abdomene: abdomene cu genunchi indoiti (4x15), abdomene cu picioarele intre 2 bare ale spalierului (4x15), rasuciri cu bara la ciafa (4x15), ridicarea picioarelor pe banca inclinata 4x10)

Miercuri: umeri cu fesieri (Umeri: impins cu ganterele din lateral sau impins de la piept cu bara din pozitia stand (4x10), ridicari ale bratelor lateral cu gantera din aplecat inainte (3x10), ridicari ale bratelor lateral cu gantera (3x15) si ridicari anterioare ale bratelor, alternativ (3x15) si Fesieri: abductii stand in sezut la aparat (4x15), abductii ale soldului pe podea (4x15), podul (4x20), extensii ale soldului pe podea (4x20).

Joi: pauza

Vineri: picioare si abdomene (picioare: genoflexiuni cu haltera la ceafa (3x15), flexiuni ale picioarelor din pozitia culcat (3x10), abductia picioarelor la aparat (3x15) si abdomene: abdomene cu gambele pe banca (4x20), crunch la scripete(usor 3x15), inclinari laterale cu gantera (3x15).

Sambata: brate(biceps, triceps) cu fesieri si abdomene (brate: (biceps) flexiuni cu haltera (3x10), flexiuni cu cablul de jos (la scripeti 3x10), triceps: extensii la helcometru (3x10), extensia bratului cu gantera spre posterior (3x10), fesieri: extensii la scripeti (4x10), podul (4x20), fandari cu gantera (3x15), abductii stand in picioare la aparat (4x10) si abdomene (la fel ca marti)

Greutatile folosite sa fie usoare (mai ales la pept, spate si brate)

daca nu sti exercitile, eu le voi pune pe forum treptat cu explicatii, poze si observatii.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Morari Elvis
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 57

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 3:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De asemenea poti folosi si acest supliment nutritiv Active Fat Burner special conceput pentru tine in vederea arderii grasimilor inestetice.

Poti folosi si Ultra Loss Shake, o portie imediat dupa antrenament si una in loc de cina. Folosind aceste produse impreuna cu programul prezentat mai sus, 30-45 min. cardio pe zi (banda, bicicleta, stepper), vei avea in scurt timp o silueta de invidiat.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 5:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc mult mult, de maine urmez programul tau..da sunt cateva ex care nu le stiu..
:lol:



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 5:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cu placere big grin spune-mi care nu le sti si am sa ti le postez.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sa-mi spui exact unde postezi pozele si explicatiile la exercitii;winking, multumec ft mult inca odata pt program:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 6:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca ai poze arata-mi la toate, ca sunt cam zapacita si incepatoare...multumesc mult!:*




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 8:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

roxana una din greselile facute e sa faci zilnic abdomene si fesieri...nu asa se obtin rezultate in zona respectiva..fesierii si abdomenul sint muschi ca oricare altii si prin dieta frecventa a antrenamentelor dublate de cardio vei avea rezultatele asteptate


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 8:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de aceea i-am facut un program destul de bun, sunt si pauze, nu sunt solicitante, adica singurele dati unde are abdomene una dupa alta este vineri si sambata.

cam asa am si eu programul de abdomene

@ roxana, sa ai putina rabdare ca pana le scriu pe toate imi ia ceva timp big grin



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 10:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Luni

piept:
ridicari cu gantere - http://forum.suplimente-culturism.ro/ridicari-de-gantera-t465.html

ridicari cu gantera din lateral - http://forum.suplimente-culturism.ro/ridicari-cu-gantere-din-lateral-t466.html

extensii laterale la aparat - http://forum.suplimente-culturism.ro/extensii-laterale-la-aparat-t467.html

picioare:
genoflexiuni cu gantere in maini - http://forum.suplimente-culturism.ro/genoflexiuni-cu-gantere-in-maini-t470.html

presa inclinata - http://forum.suplimente-culturism.ro/presa-inclinata-t468.html

extensii ale picioarelor la aparat - http://forum.suplimente-culturism.ro/extensii-ale-picioarelor-la-aparat-t469.html



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 9:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, este un program ft bun, de azi il incep, multumesc ft mult:*


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cu placere Roxana happy Succes!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackSeven
Membru
Membru



Data inscrierii: 06/Feb/2012
Mesaje: 60
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asteptam si poze sa vedem rezultatu! big grin


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente abdomen Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 1 din 3
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate