Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Shake-uri proteice naturale
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente abdomen


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 6:41 am    Titlul subiectului: Shake-uri proteice naturale Raspunde cu citat (quote)

Buna, am auzit ca poti pune/creste de la shake-uri luate corespunzator, dimineata sau cu 2-3 ore inainte de sala..stie cineva ce contin acele shake-uri? sau retete de asa ceva:)?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 8:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

paaai...depinde de scop..adica..daca vrei sa iti faci tu din ingrediente naturale sint enorm d emulte variante...pt pus masa si nu cred ca e cazul la tine..se pot face shakeuri cu lapte, cacao,banane oua crude miere nuci pisate citrice...deci exista o paleta larga...daca vrei sa slabesti si sa inlocuiesti o masa solida..da exista concentrate proteice..adica izolate...cu continut aproape exclusiv proteic...deci vei reduce aportul caloric total in cadrul unei zile si pe cel de carbohidrati..si la nevoie se pot inlocui mai multe mese...momente mai interesante pe parcursul unei zile?...dimineata la trezire seara inainte de culcare cu 2-3 ore...imediat dupa antrenament..la servici,scoala...sau oricind vrei sa inlocuiesti o masa


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 11:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sau mai simplu poti incerca Scitec Whey Proffesional ,este un produs chiar bun


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 12:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ShaDoZ a scris:
paaai...depinde de scop..adica..daca vrei sa iti faci tu din ingrediente naturale sint enorm d emulte variante...pt pus masa si nu cred ca e cazul la tine..se pot face shakeuri cu lapte, cacao,banane oua crude miere nuci pisate citrice...deci exista o paleta larga...daca vrei sa slabesti si sa inlocuiesti o masa solida..da exista concentrate proteice..adica izolate...cu continut aproape exclusiv proteic...deci vei reduce aportul caloric total in cadrul unei zile si pe cel de carbohidrati..si la nevoie se pot inlocui mai multe mese...momente mai interesante pe parcursul unei zile?...dimineata la trezire seara inainte de culcare cu 2-3 ore...imediat dupa antrenament..la servici,scoala...sau oricind vrei sa inlocuiesti o masa

da, pt pus masa, o reteta de shake-uri naturale, nu stiu cum sa le combin, am tot auzit pe la sala ca toata lumea bea aceste shake-uri dimineata, si sunt 100% naturale, exeplu: nuci, oua, etc. dar nimeni nu a spus o reteta concreta, vroiam sa stiu o reteta dupa cum le prepar sa nu le fac dupa capul meu:)




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Roxana16
Membru
Membru



Data inscrierii: 04/Mar/2012
Mesaje: 12
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 12:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, asta caut, o retata de shake natural (ex: nuci, oua, fructe) dar nu stiu ce trebuie sa contina acest shake si in ce cantitate, stiu ca se bea dimineata pe stomacul gol si am auzit o gramada de variante de aceea am deschis acest subiect, vroiam sa stiu o reteta dupa care sa-mi fac si eu unul:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 2:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bun,un exemplu: 2-3 albusuri de ou + 250-300ml lapte + 1-2 banane(sau cateva capsuni) + 1 lingurita de miere .. toate amestecate intr-un blender....rezulta ceva nutritiv si bun la gust.

Il poti bea dimineata sau oricand in timpul zilei,chiar si dupa antrenament



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 2:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu neaparat dimineata...da si dimineata si dupa antrenament..sau oricind pt a inlocui o masa...desi un asemena shake care sa contina si o cantitate considerabila de carbohidrati nu e de consumat seara...pai hai sa zicem niste cantitati aproximative..pt ca acest lucru e relativ..mai ales ca e vorba de o fata cu o greutate corporala scazuta...aprox 250 ml lapte.2 oua crude o lingura de miere..citeva nuci pisate jumatate de banana ar fi foarte ok inainte sau dupa antrenament(inainte insemnaind cu o ora doua inainte)..pe de alta parte fereste-te de glucide in cantitati prea mari pt ca te vei ingrasa...ca ide generala e ok sa maninci cit mai curat punind acentul pe proteine de calitate,grasimi sanatoase si glucide complexe


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 2:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incearca jumatate de cana de capsuni/mure/zmeura/coacaze inghetate,
o cana de lapte de soia sau de orez,
2 linguri de concentrat proteic,
o lingurita scortisoara,
putin ulei de masline,

toate amestecate in blender big grin



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 5:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dani lasa laptele de soia ca e otrava curata




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 1:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de ce zici ca-i otrava curata?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mai 12, 2012 7:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu vrei sa stii procesul tehnologic al obtinerii laptelui din soia..plus calitatea chimica a soiei respective...si de c enu cu lapte natural, de o mie de ori mai bun nutritiv decit mizeria aia..ca s anu mai vorbesc de pret


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Devil
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Iul/2012
Mesaje: 47
Locatie: Galati

MesajTrimis: Vin Aug 24, 2012 10:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie mi-a placut mult combinatia de banane, afine, lapte, 5-6 oua de prepelita si putina miere - foarte bun la gust - dar am nimerit un lot prost de oua si nu mi-a fost bine asa am lasat deoparte combinatia de oua crude.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VladBv
Spammer
Spammer



Data inscrierii: 04/Oct/2012
Mesaje: 31

MesajTrimis: Lun Oct 08, 2012 12:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-am facut si eu un shake, lapte, 1 banana, 1 lingura cacao, miere, si putina scortisoara. O sa imi iau zilele astea niste proteine X gain 24 , e ok daca beau unu dimineata si unu dupa antrenament?si cand nu am antrenament doar dimineata


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Oct 08, 2012 11:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da,este perfect


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
VladBv
Spammer
Spammer



Data inscrierii: 04/Oct/2012
Mesaje: 31

MesajTrimis: Mie Oct 10, 2012 10:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok, mersi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Antrenamente -> Antrenamente abdomen Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate