Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Nu mai scap odata ? [Burta]
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Murrdock
Membru
Membru



Data inscrierii: 07/Sep/2012
Mesaje: 1
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 07, 2012 2:17 am    Titlul subiectului: Nu mai scap odata ? [Burta] Raspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor si in primul rand respect tuturor celor care fac culturism , fitness , sala sau orice altceva big grin Problemele mele sunt mai multe o sa incep sa le enumar sper sa primesc ajutorul de care am nevoie.

Prima problema ar fi ca am 18 ani si 1,73m inaltime si cam 77 - 78 kg , am o burta vizibila nu gigantica dar vizibila.
A doua problema ar fi nu doar burta ci intreaga grasime de pe tot corpul si pe piept am grasime si pe brat si coapsele sunt gigantice straight face am incercat mai multe am facut si sala 5 luni si in timpu asta mancam doar piept de pui si beam doar apa fara rezultat am slabit maxim 1 kg .. dar nimic nu se vedea , am luat pe timpul antrenamentelor BurnFX dar fara rezultat , Am luat si L-Carnitin Instant de la Redis dar tot fara rezultat.

As vrea sa imi dati ceva sfaturi ce sa fac , cum sa fac sa scap odata de burta , de grasime ce exercitii sa fac acasa nu am echipament doar un sac de box si atat ma rog mai am si o coarda.Eu ma gandeam sa imi fac un plan de antrenament de genu sarit de coarda flotari chestii pe care sa le poti face si fara echipament deoarece bani de sala nu mai am adica nu imi mai pot permite sa ma duc.

Daca ma puteti ajuta cu un plan de antrenament sau cu dieta sau cu ambele si cu arzatoare de grasimi dar nu Burn FX sau L carnitina, mentionez ca l-carnitina nu prea puteam sa o iau deoarece mi se facea greata are un gust ciudat si il luam si dupa nu mai puteam sa fac nimic aveam o stare de voma.


Va multumesc tuturor astept raspunsuri.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Sep 07, 2012 8:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut.Cate mese aveai pe zii cand ziceai ca tineai regim ??
Ca sa slabesti...teoria e simpla: trebuie sa arzi mai multe calorii decat consumi.

Incearca sa faci 1 antrenament de cardio(30 minute alergare usoara pentru inceput,sau bicicleta,sau urcarea scarilor in viteza-pe serii)dimineata pe stomacul gol,in fiecare zi,pe langa astea sa faci flotari genoflexiuni si abdomene luni-miercuri-vineri la sfarsitul sedintei de cardio de dimineata.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
RAVEN
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Sep/2012
Mesaje: 3
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Sep 20, 2012 7:18 pm    Titlul subiectului: Re: Nu mai scap odata ? [Burta] Raspunde cu citat (quote)

Murrdock a scris:
Salutare tuturor si in primul rand respect tuturor celor care fac culturism , fitness , sala sau orice altceva big grin Problemele mele sunt mai multe o sa incep sa le enumar sper sa primesc ajutorul de care am nevoie.

Prima problema ar fi ca am 18 ani si 1,73m inaltime si cam 77 - 78 kg , am o burta vizibila nu gigantica dar vizibila.
A doua problema ar fi nu doar burta ci intreaga grasime de pe tot corpul si pe piept am grasime si pe brat si coapsele sunt gigantice straight face am incercat mai multe am facut si sala 5 luni si in timpu asta mancam doar piept de pui si beam doar apa fara rezultat am slabit maxim 1 kg .. dar nimic nu se vedea , am luat pe timpul antrenamentelor BurnFX dar fara rezultat , Am luat si L-Carnitin Instant de la Redis dar tot fara rezultat.

As vrea sa imi dati ceva sfaturi ce sa fac , cum sa fac sa scap odata de burta , de grasime ce exercitii sa fac acasa nu am echipament doar un sac de box si atat ma rog mai am si o coarda.Eu ma gandeam sa imi fac un plan de antrenament de genu sarit de coarda flotari chestii pe care sa le poti face si fara echipament deoarece bani de sala nu mai am adica nu imi mai pot permite sa ma duc.

Daca ma puteti ajuta cu un plan de antrenament sau cu dieta sau cu ambele si cu arzatoare de grasimi dar nu Burn FX sau L carnitina, mentionez ca l-carnitina nu prea puteam sa o iau deoarece mi se facea greata are un gust ciudat si il luam si dupa nu mai puteam sa fac nimic aveam o stare de voma.


Va multumesc tuturor astept raspunsuri.




Aveti mare grija la produsele SCITEC NUTRITION! Acestea se afla pe lista dosarelor clasate de INSTITUTUL DE BIORESURSE ALIMENTARE. Se poate verifica pe pagina lor de net. http://www.bioresurse.ro/documents/dosare%20clasate.pdf
Nu inteleg de ce cei de la SC EUROPOWERTEC SRL, care sunt importatori scriu pe produse ca sunt avizate, desi dosarele lor sunt clasate! AAAAAAAA pentru ca traim in Romania, am inteles!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
RAVEN
Membru
Membru



Data inscrierii: 20/Sep/2012
Mesaje: 3
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Sep 20, 2012 7:20 pm    Titlul subiectului: EURO POWERTEC, SCITEC NUTRITION, AMINO 5600 Raspunde cu citat (quote)

Aveti mare grija la produsele SCITEC NUTRITION! Acestea se afla pe lista dosarelor clasate de INSTITUTUL DE BIORESURSE ALIMENTARE. Se poate verifica pe pagina lor de net. http://www.bioresurse.ro/documents/dosare%20clasate.pdf
Nu inteleg de ce cei de la SC EURO POWERTEC SRL, care sunt importatori scriu pe produse ca sunt avizate, desi dosarele lor sunt clasate! AAAAAAAA pentru ca traim in Romania, am inteles!




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Van Helsing
Membru
Membru



Data inscrierii: 18/Aug/2012
Mesaje: 51
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Dum Oct 21, 2012 1:23 pm    Titlul subiectului: Re: EURO POWERTEC, SCITEC NUTRITION, AMINO 5600 Raspunde cu citat (quote)

RAVEN a scris:
Aveti mare grija la produsele SCITEC NUTRITION! Acestea se afla pe lista dosarelor clasate de INSTITUTUL DE BIORESURSE ALIMENTARE. Se poate verifica pe pagina lor de net. http://www.bioresurse.ro/documents/dosare%20clasate.pdf
Nu inteleg de ce cei de la SC EURO POWERTEC SRL, care sunt importatori scriu pe produse ca sunt avizate, desi dosarele lor sunt clasate! AAAAAAAA pentru ca traim in Romania, am inteles!


Odata ce sunt avizate in Ungaria si UE, fac ceva pe avizarile din Romania, mi-e egal cu zero smug



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexhysteria
Membru
Membru



Data inscrierii: 11/Sep/2012
Mesaje: 1
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Dum Ian 06, 2013 1:30 pm    Titlul subiectului: Re: Nu mai scap odata ? [Burta] Raspunde cu citat (quote)

Murrdock a scris:
Salutare tuturor si in primul rand respect tuturor celor care fac culturism , fitness , sala sau orice altceva big grin Problemele mele sunt mai multe o sa incep sa le enumar sper sa primesc ajutorul de care am nevoie.

Prima problema ar fi ca am 18 ani si 1,73m inaltime si cam 77 - 78 kg , am o burta vizibila nu gigantica dar vizibila.
A doua problema ar fi nu doar burta ci intreaga grasime de pe tot corpul si pe piept am grasime si pe brat si coapsele sunt gigantice straight face am incercat mai multe am facut si sala 5 luni si in timpu asta mancam doar piept de pui si beam doar apa fara rezultat am slabit maxim 1 kg .. dar nimic nu se vedea , am luat pe timpul antrenamentelor BurnFX dar fara rezultat , Am luat si L-Carnitin Instant de la Redis dar tot fara rezultat.

As vrea sa imi dati ceva sfaturi ce sa fac , cum sa fac sa scap odata de burta , de grasime ce exercitii sa fac acasa nu am echipament doar un sac de box si atat ma rog mai am si o coarda.Eu ma gandeam sa imi fac un plan de antrenament de genu sarit de coarda flotari chestii pe care sa le poti face si fara echipament deoarece bani de sala nu mai am adica nu imi mai pot permite sa ma duc.

Daca ma puteti ajuta cu un plan de antrenament sau cu dieta sau cu ambele si cu arzatoare de grasimi dar nu Burn FX sau L carnitina, mentionez ca l-carnitina nu prea puteam sa o iau deoarece mi se facea greata are un gust ciudat si il luam si dupa nu mai puteam sa fac nimic aveam o stare de voma.


Va multumesc tuturor astept raspunsuri.


Salut. am avut si eu aceeasi problema.. In principal e simplu.. 3 mese sanatoase la ore fixe, 2 gustari in general cu fructe (fara fructe seara). si sa fii atent sa nu combini carbo cu grasimi ( e ca si cum ai manca gogosi) si carbo sa fie cu indice glicemic mic. o zi pe saptamana la una dintre mese poti baga o pizza happy in principal in prima jumatate a zilei. eu am slabit fara cardio (sunt astmatic) aprox 38 kg.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
info
Vizitator






MesajTrimis: Joi Sep 18, 2014 5:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am vazut cazuri in care burta oamenilor a disparut foarte bine si nici nu ai zice ca au avut vreodata burta. (nu le-a ramas pielea)

Poti sa consumi 1 shake Formula 1, 1 complex multivitamine si 1 activator celular. O sa vezi rezultate garantat. Ideea este sa te mentii pe urma de un stil de viata mai sanatos, cu putine calorii, grasimi, pentru ca altfel vei pune din nou kg.

Succes !



Sus
Vasile074
Membru
Membru



Data inscrierii: 24/Dec/2014
Mesaje: 5
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Dec 24, 2014 9:23 pm    Titlul subiectului: Re: Nu mai scap odata ? [Burta] Raspunde cu citat (quote)

alexhysteria a scris:
Murrdock a scris:
Salutare tuturor si in primul rand respect tuturor celor care fac culturism , fitness , sala sau orice altceva big grin Problemele mele sunt mai multe o sa incep sa le enumar sper sa primesc ajutorul de care am nevoie.

Prima problema ar fi ca am 18 ani si 1,73m inaltime si cam 77 - 78 kg , am o burta vizibila nu gigantica dar vizibila.
A doua problema ar fi nu doar burta ci intreaga grasime de pe tot corpul si pe piept am grasime si pe brat si coapsele sunt gigantice straight face am incercat mai multe am facut si sala 5 luni si in timpu asta mancam doar piept de pui si beam doar apa fara rezultat am slabit maxim 1 kg .. dar nimic nu se vedea , am luat pe timpul antrenamentelor BurnFX dar fara rezultat , Am luat si L-Carnitin Instant de la Redis dar tot fara rezultat.

As vrea sa imi dati ceva sfaturi ce sa fac , cum sa fac sa scap odata de burta , de grasime ce exercitii sa fac acasa nu am echipament doar un sac de box si atat ma rog mai am si o coarda.Eu ma gandeam sa imi fac un plan de antrenament de genu sarit de coarda flotari chestii pe care sa le poti face si fara echipament deoarece bani de sala nu mai am adica nu imi mai pot permite sa ma duc.

Daca ma puteti ajuta cu un plan de antrenament sau cu dieta sau cu ambele si cu arzatoare de grasimi dar nu Burn FX sau L carnitina, mentionez ca l-carnitina nu prea puteam sa o iau deoarece mi se facea greata are un gust ciudat si il luam si dupa nu mai puteam sa fac nimic aveam o stare de voma.


Va multumesc tuturor astept raspunsuri.


Salut. am avut si eu aceeasi problema.. In principal e simplu.. 3 mese sanatoase la ore fixe, 2 gustari in general cu fructe (fara fructe seara). si sa fii atent sa nu combini carbo cu grasimi ( e ca si cum ai manca gogosi) si carbo sa fie cu indice glicemic mic. o zi pe saptamana la una dintre mese poti baga o pizza happy in principal in prima jumatate a zilei. eu am slabit fara cardio (sunt astmatic) aprox 38 kg.


Si mai concret o reteta de dieta ?



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile074
Membru
Membru



Data inscrierii: 24/Dec/2014
Mesaje: 5
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Dec 24, 2014 9:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

info a scris:
Am vazut cazuri in care burta oamenilor a disparut foarte bine si nici nu ai zice ca au avut vreodata burta. (nu le-a ramas pielea)

Poti sa consumi 1 shake Formula 1, 1 complex multivitamine si 1 activator celular. O sa vezi rezultate garantat. Ideea este sa te mentii pe urma de un stil de viata mai sanatos, cu putine calorii, grasimi, pentru ca altfel vei pune din nou kg.

Succes !


Eu am aceeasi problema si cam cu ce frecventa consumai acestea si cu ce se completa ca si manca?




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cornea80
Membru
Membru



Data inscrierii: 30/Ian/2014
Mesaje: 100
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 06, 2018 12:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un ceai bun de slabit este si hello slim un produs care are in compozitie ingredienti naturali din plante.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate