Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Cum scap de burta ?
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 3:56 am    Titlul subiectului: Cum scap de burta ? Raspunde cu citat (quote)

Am 1,76 m, in jur de 80 kg si o burta destul de vizibila din pacate. As vrea sa stiu ce arzator de grasimi sa iau, am tot citit pe aici si din cate am inteles l-carnitina ar fi destul de buna!! Imi recomandati altceva mai bun ??

Si inca o intrebare ar fi daca mai pot lua un produs in combinatie ceva proteine, aminoacizi ??? Daca da cam ce produse? Ast msg! Va multumesc!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 4:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut Vlad,

da, asa este... l-carnitina este foarte bun pt slabit, rolul lui ii de a transforma grasimea in energie, eu ti-as recomanda L-Carnitine de la Devil Nutrition, sunt foarte bune si ca sa nu iti distrugi tesutu muscular iti recomand niste aminoacizi Devil Amino Powder , gustul ii foarte bun, il folosesc si eu si sunt foarte multiumit, si de sigur o alimentatie echilibrata si cardio + abdomene.

Felul in care ai putea administra suplimentele ar fi: dimineata la trezire 6 grame de Devil Amino Powder cu 250 ml de apa dupa ceea 1-1,5 ore nu mananci iar dupa o capusula de Devil L-Carnitine combinat cu 6 grame de Devil Amino Powder inainte cu 15 min de sala iar dupa sala inca 6 grame de Devil Amino Powder.
Toate se iau pe stomacul gol adica cu 1 ora inainte de masa sau 1-1,5 ora dupa masa



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 9:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

iar daca vrei sa scapid de tesutul adipos,nu uita alimentatia e cheia...scoate din meniul tau dulciurile,sucurile,painea,pastele fainoase.Incearca sa mananci putin si des la fiecare 2-3 ore,iar mesele sa cuprinda proteina de calitate piept de pui/curcan fiert sau pe gratar,peste,vita,oua,branza dietetica si carbohidrati orez,cartofi,cereale,fulgii de ovaz,legume.Spre exemplu la o masa incearca sa mananci cca 150gr piept de pui pe gratar cu 150-200grame de legume fierte.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 9:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poti incerca sa tii dieta ketogenica




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 12:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aha inteleg,va multumesc mult sper sa dea rezultate aceste produse.insa as mai avea o intrebare fiin incepator inca nu am un program bine stabilit.va rog frumos imi puteti da un exemplu de program?eu de obicei fac cate 3 serii a cate 8 repetari,vreau sa stiu daca e bn sau nu.Va multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incearca sa faci 4 serii cu greutati care iti permit sa faci 12 repetari.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 12:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ai dat un exemplu mult prea vag..depinde teribil demult de cite zile vrei sa mergi la sala,cit iti permiti sa maninci,care este nivelul tau de activitate fizica aeroba pe parcursul unei zile...dar ca si principii generale poti face aprox 10-12 serii pe grupele mari 10-12 rep 6-8 serii pe grupele mici daca tinta ta este un tonus muscular normal,nu neaparat forta si masa...sa faci 3-4 zile pe saptamina intercalate de 2-3 zile de antrenamente cardio si incearca sa mergi mai mult pe jos in rest..incearca sa maninci cit mai curat,adica alimente cit mai naturale,nu mincare procesata,evita zaharurile simple,gen dulciuri chipsuri fastfood sucuri....maninca orice fel de carne oua lactate fructe legume cereale(dar curate nu procesate)bea cit mai multa apa(3-4 litrit) si ai rabdare,rezultatele vor aparea, ceva sanatos si trainci nu se face peste noapte


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 12:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da asa este, depinde de multi factori aici, dar de obicei cand vrei sa slabesti ii mai ok sa faci mai multe serii si repetari si desigur cum am spus mai sus, o alimentatie echilibrata (sanatoasa desigur)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 1:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

la faza cu mai multe serii si repetari gresesti...cam totul sta in alimentatie..plus/minus cardio




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 1:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in sportul asta cam 50% sta in alimentatie, deci ii clar


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad
Membru
Membru



Data inscrierii: 21/Ian/2012
Mesaje: 35
Locatie: bacau

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 3:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aha am prins ideea:)o s incerc sa mananc cat mai sanatos si natural..as vrea s stiu daca sa evit tot ce inseamna carbohidrati k am inteles k te ingrasa,e adevarat??


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 3:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

carbohidratii sunt buni pentru ca ne da energie asa ca nu ar trebui eliminati din alimentatia noastra, cel mai bun moment de a consuma carbohidrati (orez, paine etc) este inainte si dupa sala.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 4:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

carbohidratii se impart in doua feluri..simpli si complecsi..sau altfel spus cu indice glicemic ridicat sau scazut...cu absorbtie rapida sau lenta...prima categorie ridica brusc si tare nivelul insulinei in corp..a doua categorie mai lent si mai usor...in general de prima categorie cam trebuie sa ne ferim..depinde si de momentul in care ii consumam...un moment in care avem nevoie de carbohidrati simpli este imediat dupa antrenament cind rezervele de glicogen ale muschilor sint golite si pt ca muschii sa asimileze cit mai bine rapid si mult din masa proteica oferita e nevoie de acel "spike" de insulina...cum ii recunostem..relativ simplu..cei mai dulci ,ca sa zic asha sint prima categorie...zaharul dextroza dulciurile prajiturile majoritatea fructelor..iar a doua..cerealele orezul legumele..e simplu de inteles spre care trebuie mai mult sa tindem sa consumam..cuvintul cheie fiind moderatie


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 4:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce ii in exces orice ii daunator, chiar si apa poate dauna sanatatii daca ii consumata in exces.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2012 4:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

la ce mult e neglijata problema consumului hidric, mai rar se intimpla excese cind vine vorba de apa ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Slabire Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate