Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Hernia cervicală și culturismul
     email


 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Probleme medicale

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Nykocm
Membru
Membru



Data inscrierii: 12/Dec/2018
Mesaje: 1
Locatie: Plopeni

MesajTrimis: Mie Dec 12, 2018 11:31 pm    Titlul subiectului: Hernia cervicală și culturismul Raspunde cu citat (quote)

Practic efort cu greutăți în sala de forță de 2 ani și jumătate. In urma unei nevralgii toracice puternice cu dureri care se lăsau pe mâna stângă, am consultat un medic neurolog care mi-a recomandat sa fac un examen RMN. Vineri l-am efectuat și azi am primit rezultatul, care este următorul:
-la nivel C4-C5: hernie discală paramediană dreapta de 9/4mm dezvoltată pe fondul unei protuzii discale posterioare asimetrice, compresivă radicular drept preforaminal.
-la nivel C6-C7: hernie discală preforaminal stânga de 9/5/7 MM ce determina amprenta pe cordonul medular ( fără fenomene mielopatice) și compresie radiculară stânga preforaminal.
Menționez faptul că urmez un tratament recomandat de medicul neurolog și simt că mă refac...greuț (au trecut aprox 3 săptămâni)..dar durerea dispare.
Încă nu am ajuns la medic pentru interpretare, însă sunt curios daca la un astfel de diagnostic mai pot calca in sala de forță.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Probleme medicale Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate