Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro
 

Voi unde faceti cumparaturile???
     email

Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Alimentatie


Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
powerhuni
Moderator
Moderator



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 225
Locatie: Miercurea Ciuc

MesajTrimis: Mar Feb 28, 2012 10:18 pm    Titlul subiectului: Voi unde faceti cumparaturile??? Raspunde cu citat (quote)

Am creat acest topic ca sa discutam aiici cine, unde isi face cumparaturile. idea e ca se ne ajutam intre noi ce unde este mai ieftin mai de calitate etc.

De exemplu eu im cumpar
Fulgi de ovaz - Kaufland marca Noe 1,5lei 500gr
Conserva de ton intreg in apa- Kaufland, Vitae Doro 180gr 3.99
Somon cel mai ieftin - Kaufland vita star nu stiu exact pretul
Branza de Vaca - Kaufland 18,90kg e scum dar mai ieftin nu gasesc
Perle de braza (cootagge cheese)- - Kaufland 23lei kg dar cateodata e redusa la 16,5
Pulpe superioare de pui Petry 10lei Kg
Piept de Pui cand stateam in Brasov de la avicola codela sau avicola mihailesti luam
Oua d ela brintex luam dar acuma nu e nicaieri la pret bun
Ulei din samburi de struguri 1l - Kaufland 16,99
Ulei de proumb 1l Careffour 7,99
Carne de cal Benedek SRL Gheorgheni 9lei kg



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Feb 29, 2012 6:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu votez cu kaufland..parerea mea cele mai bune oferte calitate pret...ca si alimente si eu sint fan ovazul Noe pt ca e foarte ok si de departe cel mai ieftin,plus au un sortiment de cafea Peru la pungi de jumate de kil la 9,79 sau 10 lei..in schimb exista un mic lant de produse de pasare si lactate(cred) nu stiu prin ce orase mai au , se numesc Reho Vertrieb si au tot timpul bax de pulpe de pui la 6 lei kg (plus minus 2-3 bani)...orez iau de la Billa ca este cel mai ieftin si e chiar foarte ok calitativ, e la 3,4 lei...acum iarna portocale banane mere...sau d ela Billa sau de la Kaufland unde prind pe moment pret mai bun,dar in principiu sint sensibil egale


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Feb 29, 2012 6:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

puai Huni ce te invidiez pt sursa de carne de cal la asa pret bun..pe de alta parte nu cred ca as putea minca din carnea de cal..am o afinitate emotionala pt acest superb animal


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Urdea Silviu
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 494
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Feb 29, 2012 9:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iaurt natur Vian - 900g din Kaufland - 3.2ron ceva in genul




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ciupanezu
Membru
Membru



Data inscrierii: 26/Mar/2012
Mesaje: 26
Locatie: Galati

MesajTrimis: Lun Mar 26, 2012 4:01 pm    Titlul subiectului: Re: Voi unde faceti cumparaturile??? Raspunde cu citat (quote)

powerhuni a scris:
Am creat acest topic ca sa discutam aiici cine, unde isi face cumparaturile. idea e ca se ne ajutam intre noi ce unde este mai ieftin mai de calitate etc.

De exemplu eu im cumpar
Fulgi de ovaz - Kaufland marca Noe 1,5lei 500gr
Conserva de ton intreg in apa- Kaufland, Vitae Doro 180gr 3.99
Somon cel mai ieftin - Kaufland vita star nu stiu exact pretul
Branza de Vaca - Kaufland 18,90kg e scum dar mai ieftin nu gasesc
Perle de braza (cootagge cheese)- - Kaufland 23lei kg dar cateodata e redusa la 16,5
Pulpe superioare de pui Petry 10lei Kg
Piept de Pui cand stateam in Brasov de la avicola codela sau avicola mihailesti luam
Oua d ela brintex luam dar acuma nu e nicaieri la pret bun
Ulei din samburi de struguri 1l - Kaufland 16,99
Ulei de proumb 1l Careffour 7,99
Carne de cal Benedek SRL Gheorgheni 9lei kg

carne de cal...hmm nu stiu de ce ma ia greata cand aud!



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
powerhuni
Moderator
Moderator



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 225
Locatie: Miercurea Ciuc

MesajTrimis: Mie Mar 28, 2012 9:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In Kaufland a aparatut oua 30 buc cu 19 lei
tot in Kaufland se gaseste ICE TEA TERRA SUN fara zahar cu 1,5 lei/2L



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
danyel88
Assistant
Assistant



Data inscrierii: 09/Ian/2012
Mesaje: 534
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2012 12:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de obicei bauturile fara zahar au zaharina adica aspartam si nu mi se pare ok


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2012 7:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tot ce e suc pe piata e otrava... pe de alta parte iata ce inseamna comoditatea omului..un blender poate sa isi ia oricine...iar fructele la kil..de exemplu portocalele merel nus asa scumpe..si ce repede si simplu si ieftin faci un suc cu adevarat natural...dar nah..comoditatea se plateste..si cu bani si cu sanatate


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
powerhuni
Moderator
Moderator



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 225
Locatie: Miercurea Ciuc

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2012 7:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nimeni nu zice ca e sanatos, eu tot timpu recomand minim 5 L de apa la barbati.
Dar cand esti la regim, si numai cine a facut stiu, tie dor de ceva bun, si atunci e mai ok sa consum asta decat frut facut in blender care comntine zahar, sau decat cola 0, ca toata lumea e nebunita cu cola 0. Odata pe saptamana 2 pahare te ajuta sa nu te inebunesti si nu mori de la 2 pahare




Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2012 8:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aia da..daca odata acolo pe saptamina da..e ok..dar buba e ca multi beau zilnic o sticla de suc...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
testosteron
Membru
Membru



Data inscrierii: 15/Apr/2012
Mesaje: 2
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Dum Apr 15, 2012 2:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alistar Overeem declara ca mananca carne de cal happy eu cumpar pieptul de pui de la brintex in brasov, e in jur de 12 lei/kg (cu os), un cofrag de oua (30 buc) e in jur de 10-12 lei, depinde de marimea oului happy

iar in lantul de magazine "rapid" pulpa superioara de pui e 9,99 lei/kg...



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Apr 15, 2012 4:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bune preturi happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 9
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Mar Mai 15, 2012 7:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu inca sunt minor si nu am un venit deci, inca imi procura parintii hrana big grin.

Cumparaturile tot de la kaufland sau carrefour. Mie imi place foarte mult pieputul de pui, dar mama nu prea ma lasa sa mananc, de 2, 3 ori maxim pe saptamana, tot imi zice ca, contine hormoni si nu stiu ce(e devarat?)... In schimb mananc destul de des carne de vita si peste, mai exact conserva de care a zis huni.

Ouale, braza de vaci, casul astea nu sunt la mine o problema ca am bunici la tara si tot timpu le am in frigider big grin.

Eu de obicei imi fac omuleta din 4 oua(4 galbenusuri, 4 albusuri), are ceva? Ma tem sa nu am probleme cu ficatul sau ceva de genu (mananc 2 3 pe saptamana,depinde)



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
audigy
Membru
Membru



Data inscrierii: 25/Mar/2012
Mesaje: 82
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 15, 2012 9:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar fi interesant si un thread despre cum mancati / preparati mancarea ...


Amanunte gen: piept de pui dezosat, prajit pe gratar uns cu ulei de mazline. Iar legume fierte drese cu unt. E doar un ex.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ShaDoZ
Medic
Medic



Data inscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 1059
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mai 16, 2012 7:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma faci sa salivez audigy cu exemplele puse de tine mai sus


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdBot
Robotelul cu reclame

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Suplimente-Culturism.ro -> Alimentatie Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2
email 
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum



Contact forum admin Site web realizat de Dan © 2011 Gazduire Web pe servere din Romania

Setări confidenţialitate